خبر 24 |
1 ماه پیش

هشدار روسیه درباره قطع روابط با آمریکا خبر24

هشدار روسیه درباره قطع روابط با آمریکا
به گزارشخبر24، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز اعلام کرد که امیدوار است آمریکا پیامد‌های اعلام کشورش به عنوان «حامی تروریسم» را درک کند؛ چرا که این موضوع می‌تواند به قطع روابط میان دو کشور منجر شود.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص ادامه داد: امیدواریم آمریکا درک کند که با اعلام روسیه به عنوان «حامی تروریسم» از سوی کنگره، ممکن است روابط میان دو کشور به فراموشی سپرده شود. اگر فراموش نکرده باشند، احتمالاً درک می‌کنند. ما در این مورد گفته ایم و نه تنها شفاهی، بلکه این نظرات را به صورت مکتوب نیز ارائه کردیم و حتی آن‌ها را به انگلیسی ترجمه کردیم. همه چیز در این ارتباط بار‌ها بیان شده است.

در بیانیه «ماریا زاخارووا» در این خصوص اضافه شده است: آماده اقدامات ملموس و گفتگو حرفه‌ای در مورد تبادل زندانیان با ایالات متحده هستیم.

این در حالیست که برخی منابع روسی نسبت به تشدید و بدتر شدن روابط دوجانبه آمریکا و روسیه هشدار داده اند. از جمله «الکساندر دارچیف»، مسئول آمریکای شمالی وزارت خارجه روسیه گفته است: روسیه در مورد نقاط بی بازگشت در رابطه با واشنگتن به آمریکا هشدار داده و پس از آن احتمال قطع روابط دیپلماتیک وجود دارد.

این دیپلمات روسی در عین حال احتمال کاهش روابط دیپلماتیک بین مسکو و واشنگتن را رد نکرده و گفته بود: در شرایط آشفته کنونی غرب ی‌ها به رهبری آمریکا قوانین بین المللی و تابو‌های مطلق را در خیلی راحت در میدان دیپلماتیک زیر پا می‌گذارند.

مسئول بخش آمریکایی شمالی وزارت خارجه روسیه همچنین اقدامات فعلی کنگره آمریکا برای اعلام روسیه به عنوان «کشور حامی تروریسم» را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد: این اقدامات به روابط دیپلماتیک دو جانبه آسیب جدی وارد می‌کند و ممکن است روابط تا کاهش یا حتی قطع رابطه کشیده شود.

پیش از این نیز، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرده بود که آمریکا آمادگی خود را برای ازسرگیری گفتگو‌ها درباره ثبات راهبردی نشان نمی‌دهد، اما مسکو آماده است تا زمانی که طرف آمریکایی برای انجام این کار به بلوغ برسد، صبر کند.

سفیر روسیه در واشنگتن در ادامه گفت که روابط ممکن است بدتر شود. وی گفت: من حتی نمی‌دانم این روابط در پایین‌ترین نقطه خود هستند یا نه. مطمئن نیستم.

منبع: مهر


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: از این پس وام قرض الحسنه به بیماران نیازمند در شعب بانک قرض الحسنه مهر استان‌ها ارائه خواهد شد.

2 ساعت پیش

دور جدید حملات نیروی زمینی سپاه علیه مواضع گروهک‌های تجزیه طلب در شمال عراق خشم آمریکا را برانگیخته است.

2 ساعت پیش

چین در یک دهه گذشته و از زمان ساخت اولین ناو هواپیمابر خود به نام لیائونینگ در سپتامبر ۲۰۱۲، پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته است.

2 ساعت پیش

یک نشریه اقتصادی نوشت: نقض توافق با ایران از سوی آمریکا در صورت توافق جدید قطعی است.

2 ساعت پیش

عیسی آل کثیر چند روزی است که دوباره با پرسپولیس تمرین می کند تا قرارداد جدیدی با این تیم امضا کند.

2 ساعت پیش

سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان همراه با بازیکنان لیگ برتری به ایران نمی‌آید.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمن دنبال ناامید کردن مردم و بدبین کردن آنها از نظام است، گفت: صدا و هیاهوی که دشمنان در فضای رسانه‌ای راه انداخته‌اند همین طبل توخالی است که نباید به آن توجه شود.

2 ساعت پیش

قیمت فروش محصولات ایران خودرو برای مهر ماه اعلام شد.

2 ساعت پیش

سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ را منتشر کرد.

2 ساعت پیش

بیشتر...