۱ هفته پیش
2 بازدید

بخت آخر شهرخودرو در لیگ قهرمانان آسیا! | شهرآرانیوز

بخت آخر شهرخودرو در لیگ قهرمانان آسیا!
شهر‌خودرو امروز در چهارمین نبرد آسیایی خود برای حذف‌نشدن محکوم به پیروزی مقابل شباب الاهلی امارات است
مرتضی اخوان | شهرآرانیوز؛هفته چهارم دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا امروز آغاز خواهد شد و نماینده مشهد در این رقابت‌ها از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه الجنوب باشگاه الوکره قطر به‌مصاف شباب الاهلی امارات خواهد رفت؛ دیداری که ۷۲ ساعت قبل به‌عنوان آخرین بازی دور رفت گروهی برگزار شد و عنابی‌های سفیدپوش شهر مشهد با‌وجود ارائه بازی برابر تن به شکست ۱‌بر ۰ مقابل این حریف عربی خود دادند. شکستی که شهرخودرو را به‌تن‌هایی در قعر جدول گروه دوم رقابت‌های منطقه غرب آسیا قرار داد. حالا مهدی رحمتی در دومین تجربه سرمربیگری خود شهرخودرو را روانه میدانی می‌کند که اگر از آن دست‌پُر خارج نشود، کار برای کسب اولین امتیاز آسیایی نماینده مشهد در تاریخ لیگ قهرمانان در ۲ بازی باقی‌مانده برابر الهلال و پاختاکور سخت خواهد شد.


بخت بد آسیایی شهرخودرو

عنابی‌های مشهد که در فصل نقل‌و‌انتقالات ۲ ستاره تیمشان محمدحسین مرادمند و میلاد سرلک را از دست دادند، بعد از جذب ۶ بازیکن با توجه به گذشت زمان پرداخت بدهی پانادیچ، مربی گذشته خود، از‌سوی فیفا با بسته‌شدن پنجره نقل‌و‌انتقالاتی‌شان رو‌به‌رو شدند؛ اتفاقی که دست رحمتی را در قطر خالی گذاشت تا فیفا اجازه بازی بازیکنان جدید شهرخودرو در آسیا را صادر نکند.
 
این در‌حالی است که مسئولان شهرخودرو تا لحظه آخر مدعی بودند با فیفا رایزنی‌هایشان را انجام دادند و مشکلی وجود ندارد! حالا رحمتی و تیمش در قطر با کمبود بازیکن و نیمکتی خالی رو‌به‌روست. به شکلی که سنگربان‌مربی عنابی‌های شهر مشهد در دیدار با شباب الاهلی با‌وجود یک گل عقب‌بودن، نتوانست از ۵ ظرفیت تعویض خود استفاده کند و نیمکت ضعیف تیمش بدجور به چشم می‌آمد. حالا از دوحه خبر می‌‎رسد علی نبی‌زاده، هافبک‌دفاعی جوان این تیم، نیز که در بازی گذشته مصدوم شد، شاید نتواند تا پایان رقابت‌ها تیمش را همراهی کند و این یعنی بخت بد آسیایی شهرخودرو و رحمتی!


جلوگیری از تثبیت رکورد‌های منفی

شهرخودرو در نبرد اول با شباب الاهلی در بیشتر بخش‌های آنالیز بازی نمایشی برابر با تیم اماراتی داشت، اما آنچه از جدال اول این ۲ تیم بر‌جای ماند، ۳ امتیاز از‌دست‌رفته و ثبت رکورد ضعیفی دیگر بود. نماینده مشهد اگر قرار باشد در لیگ قهرمانان فصل جاری همچنان روی ریل ناکامی گام بردارد، شاید به ضعیف‌ترین تیم تاریخ فوتبال ایران در لیگ قهرمانان بدل شود.
 
پیش از شهرخودرو، استقلال خوزستان، صبا‌باتری و مس کرمان، تیم‌های کم‌نام‌و‌نشان دیگری از ایران بودند که آسیایی شدند؛ اما هرسه آن‌ها نمایش قابل‌قبول و غرورآفرینی داشتند. شهرخودرو در ۳ بازی دور گروهی آمار ۳ شکست، ۶ گل خورده، بدون گل زده و بدون امتیاز را برای خود به ثبت رسانده است. رکورد‌های منفی که شاگردان رحمتی با توجه به ضعف حریف اماراتی و قدرت ۲ تیم دیگر گروه الهلال و پاختاکور، اگر می‌خواهند آن‌ها را از جلوی نامشان پاک کنند، باید در بازی امشب هر طور شده اول به گل برسند و بعد پیروز میدان باشند.


تغییر تاکتیک برای برد بزرگ

شهرخودرو در اولین تجربه رحمتی با ترکیبی احتیاط آمیز به میدان شباب الاهلی رفت، اما حالا عنابی‌های مشهد برای دشت دستکم یک امتیاز در آسیا باید در بازی دوم برابر تیم اماراتی ترکیبی شجاعانه‌تر را روانه میدان کند. استفاده از حسین مهربان به عنوان تک مهاجم در بازی اول کارساز نبود و حالا گفته می‌شود رحمتی از زوج قاضی - مهربان می‌خواهد در بازی امشب استفاده کند. زوجی که پشت سر آن‌ها خلعتبری و قاسمی‌نژاد به عنوان ۲ ضلع دیگر لوزی هجومی شهرخودرو قرار خواهند گرفت. شاید رحمتی برای رسیدن به اولین امتیاز آسیایی فوتبال مشهد، نیاز به تدابیر هجومی اینچنینی در برابر شباب الاهلی داشته باشد.


حسرت دیداری که در مشهد نیست

نبرد امروز شهرخودرو و شباب الاهلی درحالی به میزبانی کشور بی‌طرف برگزار می‌شود که طبق قانون و در حالت طبیعی باید در ورزشگاه امام‌رضا (ع) و به میزبانی شهر مشهد برگزار می‌شد. حسرت بزرگ آسیایی که به نظر می‌رسد کرونا بر دل فوتبال‌دوستان مشهدی گذاشت. طبق توافق‌AFC و فدراسیون فوتبال ایران قرار بود ۲ دیدار نمایندگان آسیایی ایران برابر رقبایشان در جدول به‌استثنای رقبای عربستانی در دور برگشت در کشورمان برگزار شود؛ اتفاقی که می‌توانست برای اولین‌بار در تاریخ پای یک بازی بین‌المللی لیگ قهرمانان را به فوتبال مشهد باز کند، اما کرونا مانع آن شد تا کنفدراسیون فوتبال آسیا پای قولش بماند و حالا شهرخودرو باید در قطر به میدان برود؛ بدون حضور تماشاگرانش، بدون هیجان، بدون عشق!


نوازی: نمایش بهتری مقابل الاهلی خواهیم داشت

مربی تیم فوتبال شهرخودرو در غیاب مهدی رحمتی در نشست خبری پیش از بازی با شباب الاهلی امارات گفت: در بازی قبل شناخت لازم را از الاهلی نداشتیم،، اما مطمئنا امروز نمایش خوبی مقابل حریف اماراتی خواهیم داشت. محمد نوازی اظهار کرد: ما شروع خوبی در مسابقه اول داشتیم، ولی در نیمه دوم بر اثر یک اشتباه گل خوردیم. مربی شهرخودرو درباره امکانات هتل محل اقامت این تیم عنوان کرد: شاید هتل ما خوب باشد، اما امکانات آن خوب نیست. از نظر ریکاوری این موضوع روی تیم ما تأثیر دارد.
 
شاید خیلی‌ها از وضعیت درونی تیم ما خبر نداشته باشند. ما در این مسابقات مثل تیم‌های دیگر بازیکنان جدیدمان را در اختیار نداریم؛ اما بازیکنان خوبی داریم که در این بازی قطعا فوتبال بهتری ارائه خواهیم کرد. نوازی خاطرنشان کرد: حریف ما هم تیم خوبی است و فوتبال را خوب انجام می‌دهد، اما مطمئنا ما تلاش خواهیم کرد در این مسابقه عملکرد بهتری داشته باشیم. وی با بیان اینکه تیمش در بازی رفت هم دفاعی بازی نکرد، گفت: ما از نیمه زمین کارمان را آغاز می‌کردیم، اما، چون نسبت به حریف اصلا شناخت نداشتیم، کارمان سخت شده بود. بازی قبل شناخت ما را بیشتر کرد و امروز در زمین خواهید دید که تیممان با وضعیت بهتری وارد بازی خواهد شد.


زاراگوسا: به‌دنبال غافل‌گیر‌کردن شهرخودرو هستیم

سرمربی شباب الاهلی پیش از دیدار با شهرخودرو گفت: شهرخودرو در بازی رفت نشان داد تیم خوبی است و این، کار ما را سخت می‌کند. زاراگوسا افزود: فشردگی بازی‌ها باعث می‌شود تا تمام تیم‌ها خسته شوند و از کیفیت بازی‌ها کاسته شود. وی یادآور شد: ما خود را برای بازی برگشت مقابل شهرخودرو آماده کردیم و امیدواریم در بازی برگشت رقیب را غافل‌گیر کنیم.


#‌اخبار #‌مشهد
منبع: شهرآرانیوز


مطالب پیشنهادی

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

انکار یک خبرسازی درباره دولت و حسن روحانی

ایسنا نوشت:معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکذیب ارتباط ویدیویی رئیس جمهور با نمایندگان مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: در جلسه امروز، معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور حاضر خواهد شد.

تغییر چهره سیاسی پارلمان یازدهم /سونامی اصولگرایان به بهارستان رسید

نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و اکثریت نمایندگان مجلس فعلی حداقل برای ۴ سال آینده در پارلمان حضور نخواهند داشت.

غفوری‌فرد: پیروز انتخابات ۱۴۰۰ یک‌ اصولگراست /قالیباف رئیس‌ مجلس می‌شود

غفوری فرد، عضو شاخص جبهه پیروان و نماینده ادوار مجلس می گوید: به احتمال خیلی خیلی زیاد در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیار بالایی نامزد اصولگرایان رای خواهد آورد.

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط