6 روز پیش
2 بازدید

رشد اقتصادی ایران در عصر تحریم به روایت رسانه‌های ژاپنی

رشد اقتصادی ایران در عصر تحریم به روایت رسانه‌های ژاپنی

ایرنا نوشت: روزنامه ژاپن تایمز در تازه ترین گزارش تحلیلی خود درباره وضعیت اقتصادی ایران و تحریم های سرسختانه آمریکا آورده است که تولید ایرانی راهی برای شکست تحریم های دولت دونالد ترامپ است.

این نشریه در تحلیل خود با اشاره به مقاومت اقتصاد ایران در سال های گذشته در برابر تحریم های آمریکا خاطر نشان می کند که ایران همزمان با این تحریم ها در حال مبارزه ای جدی با ویروس کرونا است و تمام توان خود را برای برون رفت از فشارهای اقتصادی بکار گرفته است و اجازه نمی دهد که اقتصاد این کشور با تحریم و کرونا فلج شود.

این رسانه ژاپنی می نویسد:تولیدات ایرانی هر روز وسعت بیشتری پیدا می کند و بسیاری از کسانی که حتی از دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند بتدریج به طراحی و نوآوری روی آورده اند و ارزش این کار را بیشتر از قبل درک می کنند و امروز طیف گسترده ای از تولیدات ایرانی در زمینه ها و با طرح های مختلف وارد بازار شده است.

این روزنامه نوشته است:"ساخت ایران" به عنوان بارقه ای از امید تلاشی مهم از سوی ایران برای این است که خود را ضمن خلاصی از تحریم ها، از اتکای به درامدهای نفتی، آن هم در زمانی که ارزش این فراورده بشدت سقوط کرده است، رها کند.  

این گزارش نام های بسیاری از تولیدات ایران را برشمرده و آورده است که بنیانگذاران این طرح ها و تولیدات خود می گویند که چنین کاری بسیار موثر است و بسیاری از کسانی هم که روزی با چنین تحرکاتی همراه نبودند، هر روز علاقه بیشتری نشان می دهند و امید بسیاری پیدا شده است که با تولید داخلی فشارها کاهش یابد.

بنیانگذاران این طرح ها پایین بودن هزینه نیروی کار و بالا بودن توان رقابتی این تولیدات ایرانی با اقلام خارجی و همچنین مقرون به صرفه بودن قیمت ها را از حاشیه های امن تولید و ساخت ایران دانسته و معتقدند که با کمترین هزینه ها در مقایسه با بسیاری از کشورها می توانند در ایران و در زمینه های مختلف تولیدی و صنعتی فعال باشند.

این گزارش حاکی است که ایران سال هاست به مقاومت خود افتخار می کند.  رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای سعی کرده است همواره در اظهارات و سخنرانی های خود بر این موضوع و تولید داخلی و دکترین "اقتصاد مقاومتی" تاکید کند و همواره حافظ چنین سیاستی بوده است.

این نشریه ژاپنی تاکید می کند که وقتی ترامپ تحریم ها را به دنبال خروج از برجام از سرگرفت، مشکلات فراوانی بخش تولید را در ایران در برگرفت و تغییرات فراوانی در شرایط بازار بوجود آمد و طبیعتا مشکلات اقتصادی افزایش یافت، اما امروز با گذشت دو سال از آن زمان هر روز بر شمار تولیدات و مارک های ایرانی در بازار افزوده می شود و خریدهای مردم از ساخت ایران هم افزایش یافته است و مشتریان اقبال بیشتری به خرید جنس ایرانی نشان می دهند.  

این گزارش تصریح می کند که ایران می کوشد تا بخش خصوصی را گسترش دهد و تولیداتش را به بازارهای همجوار و دور دست تر صادر کند. البته مشکلات کم نیست و ویروس کرونا نیز چالش های دولت را بیشتر کرده است اما شرکت های ایرانی بتدریج کارکردهای تولیدی خود را بهینه سازی کرده اند و تعداد بیشتری از مردم در حال باز کردن مشاغل کوچک و فروش تولیداتشان هستند.  

ژاپن تایمز نوشت که ایران برای اینکه شرایط خود را در عرصه تولید بهتر کند باید به این توان برسد که همه اجزای اقلام ساخت خود را در داخل تولید کند زیرا به این شکل می تواند هزینه هایش را کاهش داده و اتکای کمتری به واردات برای تولید کالا داشته باشد.  

311311


#‌اخبار_بین‌الملل
منبع: خبرآنلاین


مطالب پیشنهادی

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

مطالب مرتبط