مجله دلتا |
۱ هفته پیش

اصول چیدمان صحیح منزل چیدمان صحیح منزل چیدمان صحیح مبلمان مجله دلتا

خانه آرام‌بخش باید دارای ویژگی‌هایی باشدکه یکی از آن ویژگی‌های چیدمان منزل و نحوه قرارگیری وسایل به‌گونه‌ای است که مانع گردش آزادانه افراد خانه نشود.
اصول چیدمان صحیح منزل

تغییر چیدمان منزل، در نظر بسیاری از افراد کاری دشوار تلقی می‌شود. هر فرد به دنبال نحوه قرارگیری وسایل به سبکی زیبا در خانه است.  افراد در هنگام چیدن وسایلی مانند مبلمان دچار اشتباه می‌شوند زیرا هر فرد ایده‌های خود را در ذهن می‌پروراند. برای مثال بعضی از افراد علاقه دارند، لوازم و اثاثیه را در تقارن با یکدیگر قرار دهند. در این مطلب ازمجله دلتابه بیان نکاتی مهم در خصوص مکان قرارگیری مبلمان و اصول چیدمان صحیح منزل پرداخته می‌شود.

اطلاع از ابعاد وسایل استفاده شده در اتاق

تعداد بیشماری از افراد در هنگام محاسبه اندازه دقیق و مناسب مبلمان و وسایلی که قصد استفاده از آن را دارند، دچار اشتباه می‌شوند. شاید شما بهترین قفسه‌های کتاب و یا هرگونه وسیله زیبای دیگر را خریداری کنید. اگر اندازه آن با ساختار اتاق هماهنگی نداشته باشد، نمای زیبایی در خانه ایجاد نخواهد کرد. بنابراین استفاده از وسایلی با ابعاد مناسب بسیار مهم است.

تعیین نقطه کانونی

زمانی که به اتاقی وارد می شوید، اولین نکته‌ای که توجه شما را جلب می‌کند، نحوه قرارگیری اشیاء و لوازم است. برای ایجاد تاثیرگذاری می‌توانید از یک نقطه اصلی برای جلب توجه افراد، استفاده کنید. استفاده از یک تصویر بزرگ، ساخت یک شومینه و به کارگیری مبلمان شیک، می‌تواند به ایجاد نقطه‌ای برای جلب توجه افراد کمک کند.

چیدمان صحیح مبلمان

مقیاس نقطه کانونی

ممکن است اندازه وسیله‌ای که به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می‌شود، بیش از اندازه کوچک باشد. به طور قطع توجه افراد به دیگر وسایل موجود در اتاق مانند کاناپه یا تلویزیون جلب می‌شود. اگر اندازه وسیله‌ای که در نقطه کانونی قرار گرفته است، بیش از اندازه بزرگ باشد، توازن موجود در اتاق بهم خواهد ریخت.

رعایت فاصله مناسب بین وسایل

اشتباه رایجیکه بسیاری از افراد در هنگام قرار دادن وسایل انجام می‌دهند، کنار هم قرار گرفتن آن‌ها بدون رعایت فاصله مناسب است. اگر صندلی‌ها در فاصله نزدیکی با میزها چیده شود، استفاده از آن‌ها برای صرف غذا سخت می‌شود. این اشتباه بیشتر در آشپزخانه یا برای میز غذاخوری صورت می‌گیرد. اگر وسایل و مبلمان در نزدیکی درب چیده شده و رفت و آمد دچار مشکل گردد، از نظر بصری نوعی ناهنجاری در فضا ایجاد خواهد شد.

چیدمان صحیح منزل

ایجاد توازن میان وسایل موجود در اتاق

ایجاد توازن میان اجزاء موجود در اتاق از اصول چیدمان صحیح منزل بشمار می‌آید. بنابراین توجه داشته باشید که در هنگام انجام این کار تمام وسایل را در یک نقطه متمرکز نکنید. بهتر است برای ایجاد توازن از وسایلی با اندازه های مختلف به طرز صحیح در کنار یکدیگر استفاده شود.

استفاده از گوشه‌های اتاق

در بعضی مواقع علاوه بر اجرای یک طراحی دقیق، ممکن است مکان وسایل آن گونه که باید درست نباشد. در بیش‌تر مواقع این اتفاق به دلیل عدم توجه به گوشه‌های اتاق صورت می‌پذیرد. به همین خاطر در هنگام چیدن آن‌ها باید به گوشه‌های اتاق نیز توجه کرد. برای مثال استفاده از یک مبلمان بزرگ در کنج یک اتاق نمای زیبایی ایجاد نخواهد کرد.

استفاده از گوشه‌های اتاق در چیدمان

پیشنهاد مطالعه:مطلب۵ سبک در دکوراسیون داخلی که طرفدار سادگی‌اند!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آشنایی با سه سریال کمدی جایگزین سریال‌های ویژه ماه رمضان,حضور بازیگران طنز در تلویزیون پس از رمضان,معرفی سریال روزهای آبی,زمان پخش و تکرار سریال روزهای آبی,معرفی سریال زیرخاکی 2,ساعت پخش سریال زیرخاکی2,معرفی سریال بوتیمار,ساعت پخش و تکرار سریال بوتیمار,,,,

2 روز پیش

آشنایی با سریال خانه آقاجان,معرفی سریال خانه آقاجان,خلاصه داستان سریال خانه آقاجان,اسامی بازیگران سریال خانه آقاجان,معرفی عوامل سریال خانه آقاجان,توضیحات حسن اسدی بازیگر سریال خانه آقاجان

2 روز پیش

محیطی که در آن زندگی می‌کنید خسته کننده و کسالت آور بنظر می‌رسد؟ وقت آن رسیده از میان سبک‌ های مطرح دکوراسیون داخلی سبکی را انتخاب کنید.

2 روز پیش

به مدت سه روز فرصتی برای فسخ قرارداد به‌دلیل عدم پرداخت مبلغ معامله وجود دارد و فروشنده در این مدت می‌تواند معامله را برهم زند.

2 روز پیش

اگر مرد از ابلاغ حکمی که علیه وی صادر شده با خبر شود به استناد اینکه از وجود دعوایی علیه او مطلع نشده از حکم صادره واخواهی کند.

2 روز پیش

آموزش ساده پولکی زعفرانی,طرز تهیه پولکی زعفرانی,مواد اولیه برای تهیه پولکی زعفرانی,نکات مهم در تهیه پوکی زعفرانی,طرز تهیه پولکی اصفهان با طعم‌های مختلف

3 روز پیش

بازی کیوان ساکت اف در سریال روزهای آبی,بیوگرافی کیوان ساکت اف,بیوگرافی کیوان ساکت اف در سریال روزهای آبی,کیوان ساکت اف در سریال روزهای آبی,خانواده کیوان ساکت اف,سریال روزهای آبی,تحصیلات کیوان ساکت اف,خانواده کیوان ساکت اف,ازدواج کیوان ساکت اف,شروع فعالیت هنری کیوان ساکت اف,علاقه مندی های کیوان ساکت اف,معرفی سریال روزهای آبی,اسامی بازیگران سریال روزهای آبی,خلاصه داستان سریال روزهای آبی,زمان پخش سریال روزهای آبی,معرفی عوامل سریال روزهای آبی,,,

3 روز پیش

صحبت های مهدی سلوکی درباره آزاده نامداری,بیوگرافی محمد سلوکی,فعالیت هنری محمد سلوکی,ماجرای هم‌بازی شدن آزاده نامداری با آذرخش فراهانی,صحبت های سجاد عبادی در مراسم چهلم همسرش آزاده نامداری

3 روز پیش

زمان پخش سریال صبح آخرین روز جایگزین بچه مهندس 4,معرفی سریال صبح آخرین روز,اسامی بازیگران سریال صبح آخرین روز,خلاصه داستان سریال صبح آخرین روز,اسامی بازیگران سریال صبح آخرین روز,معرفی عوامل سریال صبح آخرین روز,زمان پخش سریال سریال صبح آخرین روز

3 روز پیش

دیه زن نصف دیه مرد است. اما این تفاوت دیه در صورتی که آسیب در اعضا مانند دست، پا،منافع مانند بویایی، چشایی،باشدمتفاوت می‌شود.

3 روز پیش

لازم برای تنظیم قرارداد پیش فروش املاک به نکات مهمی مانند مشخصات طرفین، تاریخ تحویل ملک، سند رسمی یا وکالت نامه، بیمه و ...توجه کرد

3 روز پیش

یکی از راه‌های تغییر دکوراسیون پذیرایی تغییر شکل مبلمان است. شکل مبلمان سبک اتاق پذیرایی شما را تنظیم می‌کند. مبلمان چستر رسمی‌تر هستند.

3 روز پیش

انتقال پارکینگ برای اشخاص یا به صورت اقرارنامه است یا سند رسمی که متناسب با این که مالکین صرفا یک شخص باشد یا دو شخص متفاوت است .

3 روز پیش

بازی ویدا جوان در سریال روزهای آبی,بیوگرافی ویدان جوان در سریال روزهای آبی,ماجرای ازدواج ویدا جوان,شروع فعالیت هنری ویدا جوان,معرفی سریال روزهای آبی,اسامی بازیگران سریال روزهای آبی,خلاصه داستان سریال روزهای آبی,زمان پخش سریال روزهای آبی,معرفی عوامل سریال روزهای آبی 

3 روز پیش

وکیل معاضدتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد,نحوه پیدا کردن وکیل معاضدتی,کار وکیل معاضدتی,حق الوکاله وکیل معاضدتی,نحوه گرفتن وکیل معاضدتی,شروط لازم برای گرفتن وکیل معاضدتی,حق الزحمه وکیل رایگان یا معاضدتی,

4 روز پیش

بیشتر...