خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

مرحله استانی جشنواره ملی سرود آفرینش در رشت برگزار می شود ایسنا

مرحله استانی جشنواره ملی «سرود آفرینش» در رشت برگزار می شود

ایسنا/گیلانمدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: مرحله استانی جشنواره ملی «سرود آفرینش» کانون پرورش فکری ۲۶ بهمن ماه در رشت برگزار ‌می‌شود.

سید ‌جلیل میرعظیمی امروز، ۲۴ بهمن ماه در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار ‌کرد: این آیین با شرکت ۱۰ گروه راه‌یافته به بخش پایانی دومین جشنواره ملی «سرود آفرینش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان برگزار ‌می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان همچنین در ارتباط با استقبال گروه‌های کانونی و آزاد از این جشنواره سخن گفت و افزود: پس از انتشار فراخوان این رویداد هنری، ۶۰ سرود از گروه‌های کانونی، آزاد و فراگیر(بخش غیر رقابتی ویژه مخاطبان با نیازهای خاص) در سامانه جشنواره بارگذاری شده است.

وی در ادامه به تعداد و فرآیند ارزیابی آثار ارسالی اشاره و عنوان کرد: در این میان، آثار ۴۵ گروه سرود آزاد، ۱۴ گروه سرود کانونی و دو سرود گروه فراگیر (ویژه شرکت‌کنندگان با نیازهای خاص) مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت و گروه‌های حاضر در مرحله استانی جشنواره «سرود آفرینش» معرفی شد.

میرعظیمی ادامه داد: طی این مرحله که روز پنجشنبه، ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ در سالن سینمای اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت صورت می‌گیرد، ۱۰ گروه سرود به هنرنمایی می‌پردازند و در این میان، یک گروه کانونی و یک گروه آزاد، به مرحله پایانی این جشنواره راه خواهند ‌یافت.

وی با اشاره به محورهای موضوعی و اهداف برگزاری دومین جشنواره ملی «سرود آفرینش» با عنوان «نغمه‌های روشن فردا»، خاطرنشان کرد: سرزمین من(ایران، وطن، پرچم و...)، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، نام‌آوران(شخصیت‌های تاریخی و انقلابی)، مراسم و مناسبت‌های ملی و آیینی و آزاد از جمله این محورهاست.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با بیان اینکه کشف و پرورش استعدادهای هنری نسل کودک و نوجوان، افزایش گستره فعالیت‌های هنری و ترویج سرود به عنوان یک هنر انقلابی و تقویت روحیه هم‌گرایی و کارگروهی، از اهداف برگزاری این جشنواره است، افزود: مهارت‌افزایی، بهره‌گیری از ظرفیت سرود به عنوان یک رویکرد فراگیر تربیتی و همچنین، عمومی‌سازی و مردمی‌سازی این هنر، از دیگر اهداف برگزاری دومین جشنواره ملی «سرود آفرینش» کانون است.

وی از همراهی دستگاه‌ها، گروه‌های مردم‌نهاد و فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان گیلان در فرآیند برگزاری این جشنواره قدردانی و از تمامی مسئولان، اصحاب رسانه و علاقه‌مندان به هر پویای سرود، برای شرکت در آیین پایانی مرحله استانی این رویداد هنری دعوت کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جمعی از شخصیت‌های سیاسی صبح امروز (جمعه ۱۱ اسفند) همراه با مردم با حضور در ستادهای انتخاباتی رأی خود را به صندوق‌ها انداختند.

یک ربع پیش

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: در ادامه دیپلماسی محیط زیستی هدفمند دولت مردمی قطعنامه پیشنهادی تهران با عنوان « مقابله با طوفان های شن و گرد و غبار» بر روی میز ششمین مجمع جهانی محیط زیست UNIA۶ قرار گرفت.

4 دقیقه پیش

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان گفت: امیدوارم با انتخاب فرد اصلح گامی موثر در پیشرفت و آبادانی کشورمان برداریم.

2 دقیقه پیش

یک روزنامه آمریکایی فاش کرد السنوار پیامی را به رهبری جنبش حماس در قطر فرستاده و در آن تاکید کرده‌است: اسرائیلی‌ها «دقیقاً همان جایی هستند که ما می‌خواهیم» و برای حمله مورد انتظار به رفح آماده هستیم.

نیم ساعت پیش

امروز (۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲) دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود. در این مطلب روش یافتن نزدیک‌ترین شعبه‌ اخذ رای آمده است.

1 ساعت پیش

خبرگزاری آلمانی دویچه وله آغاز فرایند رای‌گیری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را مورد توجه قرار داد.

یک ربع پیش

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه یازدهم اسفندماه برگزار می‌شود و از هم اکنون شایعاتی در خصوص احتمال تعطیلی سراسری یا تعطیلی مدارس در فردای روز انتخابات شنیده می‌شود.

1 ساعت پیش

تصویری از حضور احمد نجفی، بازیگر پیشکسوت سینما در صندوق رای ویژه اصحاب فرهنگ و هنر را ببینید.

نیم ساعت پیش

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، صبح امروز با حضور در برج میلاد رأی خود را به صندوق انداخت.

یک ربع پیش

بیشتر...