خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

مجتهدزاده: ایستادگی خانواده شهدا باطل السحر توطئه های دشمن است تسنیم


مجتهدزاده: ایستادگی خانواده شهدا باطل‌السحر توطئه‌های دشمن است

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس: جامعه ما همواره با تهدیدات بسیار زیادی از طرف مستکبرین جهان مواجه بوده است و ایستادگی و جهاد تبیین توسط خانواده‌های شهدا باطل‌السحر تهدیدات و توطئه‌های دشمن است.

- اخبار فرهنگی -

به گزارشخبرگزاری تسنیم، جمعی از خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم ارومیه به همت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.

همچنین طی نشستی با حضور «مریم مجتهدزاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و «مینا بیابانی» رئیس سابق بسیج جامعه زنان کشور در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن تکریم و تقدیر از خانواده شهدا، در خصوص افزایش مشارک در نشر فرهنگ دفاع مقدس، هموار کردن مسیر معرفی الگوی جامع شخصیت مطلوب زن مسلمان و تبیین دامنه تاثیرگذاری زنان امت اسلامی در آینده تمدن اسلامی بحث و تبادل نظر شد.

آموزش‌وپرورش در دوران دفاع مقدس در خط مقدم جبهه‌ها قرار داشت

مجتهدزاده در این نشست اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد شهدا نوعی شهادت است و باعث پویایی و نشاط و دوری جامعه از رخوت می‌شود.

وی افزود: سبک زندگی خانواده‌های شهدا می‌تواند به عنوان الگو به جامعه جوان و نوجوان معرفی شود. جامعه ما همواره با تهدیدات بسیار زیادی از طرف مستکبرین جهان مواجه بوده است و ایستادگی و جهاد تبیین توسط خانواده‌های شهدا باطل‌السحر تهدیدات و توطئه‌های دشمن است.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس همچنین گفت: با توجه به اینکه خانواده شهدا عقبه و سنگر‌های مطمئن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و با صبوری و شکوری خود گفتمان ایثار را ایجاد کردند، تشکل‌هایی شکل گرفته است که هم در حوزه صف و هم در حوزه ستاد به فراخور مسائل روز جامعه فعالیت دارند.

در ادامه بیابانی گفت: ما در اوج دوران دفاع مقدس زن الگوی سوم و تراز را داشتیم. استعداد و توان فرهنگی مادران، همسران، دختران و بانوان شهید در بازه زمانی هشت ساله جنگ تحمیلی بروز و ظهور پیدا کرد.

وی افزود: به یمن وجود مادرانی مانند مادر شهید «فائزه رحیمی»، «آرمان علی‌وردی» و «روح‌الله عجمیان» و به برکت تربیت اسلامی و انقلابی آنان ما امروز این الگو‌های بزرگ را داریم. الگو‌هایی که هر کدام می‌توانند به عنوان یک مکتب معرفی شوند.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شهردار ملایر از بازسازی عمارت و خانه قدیمی سیف الدوله در ملایر خبر داد.

نیم ساعت پیش

مهاجم ایرانی رم با بهبود مصدومیتش از فردا در تمرینات این تیم شرکت خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

رئیس پلیس راهور استان همدان محدودیت‌های ترافیکی مراسم روز ارتش در همدان را اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

رییس پلیس راهور شهرستان اهواز محدودیت‌های ترافیکی روز ۲۹ فروردین را اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از رتبه اول این استان در معرفی خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی دام و طیور در کشور خبر داد.

نیم ساعت پیش

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان، زیرساخت‌های مربوط به طرح نهضت ملی مسکن را به‌ موقع تامین کنند.

نیم ساعت پیش

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی فنوج سیستان و بلوچستان از سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی برای ساخت هشت واحد مرغداری گوشتی جدید در این شهرستان خبر داد.

نیم ساعت پیش

جنبش مقاومت اسلامی با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به کشف گور جمعی در محوطه بیمارستان الشفای غزه، گفت: این جنایت نشان دهنده بی حد و مرزی فاشیست بودن رژیم صهیونیستی است.

نیم ساعت پیش

مشکل کمبود پزشک متخصص در بیمارستان شهدای آبیک بیماران دیالیزی را سرگردان کرده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...