5 روز پیش
2 بازدید

طرح شهید "سلیمانی" با هدف قطع زنجیره انتقال‌ در جنوب استان کرمان کلید خورد | ایران آنلاین

با مشارکت سپاه و وزارت بهداشت:
طرح شهید

طرح شهید" سلیمانی" با مشارکت سپاه و وزارت بهداشت و با هدف قطع زنجیره انتقال در جنوب کرمان آغاز شد.

دکتر "اصغر مکارم" رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ظهر امروز در حاشیه  آغاز بکار طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به نقش خانواده محور و محله محور گفت: وجود نیروهای داوطلب مردمی نعمتی است که با نگاهی جهادگونه که در جامعه ایجاد  می شود و این مهم از دستاورد انقلاب بشمار می آید.

وی  با تاکید بر این مطلب، طرح شهید سردار حاج قاسم سلیمانی با مشارکت سپاه و وزارت بهداشت است افزود: این طرح  با همکاری چندین نهاد و خیران اجرا می شود و امروز به مرحله ای رسیده ایم که باید در کنار هم زنجیره انتقال این بیماری را بشکنیم و آمار را به حداقل برسانیم.

مکارم  اظهار کرد: تاکنون شیب ملایمی در زمینه افزایش موارد مثبت بیماری کرونا در جنوب استان کرمان داشته ایم و وضعیت شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد قرمز و بقیه مناطق زرد است اما این وضعیت ثابت نیست مردم باید مراقبت کنند که این اقدام گام مهم و بیشترین کمک را به قطع زنجیره انتقال می‌کند.

وی با ابراز تاسف از افزایش موارد مثبت کووید ۱۹ گفت: متاسفانه ۵۰ درصد تست‌های گرفته شده مثبت بوده هر چند موارد سرپائی از این میزان بیشتر است چراکه ۸۰ درصد بیماران بدون علامت هستند و نمی‌توان برآورد دقیقی از اینکه چه جمعیتی در جامعه درگیر ویروس  شده‌اند، داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بر لزوم همراهی مردم در کنترل بیماریکروناتاکید کرد و گفت: به طور قطع بیماران سرپائی این ویروس در سطح جنوب استان کرمان از آمار موجود بسیار بیشتر است و در جامعه  ناقل  هستند، هنر ما این است که این افراد بیماری را کنترل کنیم تا بیماری را به دیگران منتقل نکنند چون کسی که تست تشخیصی کرونای آن مثبت شده مراقبت می‌کند هرچند که ممکن است افرادی این موارد را رعایت نکنند که یکی از مهمترین اهداف این طرح کنترل این موارد هم است.

وی  در ادامه افزود: درروزهای اخیر موارد مرگ و میر ناشی از کرونا بالا رفت و در جنوب کرمان تقریبا همان شرایط قبل با همان شیب را داشتیم و می‌توان گفت که دو سوم  فوتی‌ها در مراکز درمانی  ناشی از بیماری کووید۱۹ بوده است .

مکارم با اشاره به اهداف پیشروی طرح  شهید سلیمانی اظهار کرد: این طرح در سه بعد اصلی و به صورت مراقبتی و تیمی است و همه جا در تمام مراحل بسیج حضور فعال دارد در بحث مراقبت، بیماریابی و مراحلی که منجر به درمان می شود و بخش دیگر که بحث حمایتی دارند.

وی بحث حمایتی را  یکی از مشکلاتی مردم به ویژه در جنوب کرمان عنوان کرد و گفت: بحث‌های حمایتی با مشارکت بسیج خیران و نهادهای مختلف مهم است که در این طرح دیده می شود که هم مراقبت و هم حمایت می‌کنیم و نهایتا بعد سوم نظارتی است.

مکارم از  تجهیز نقاهتگاه در مواقع ضروری خبرداد و افزود: اگر مراکز درمانی سرریزی داشته باشند از نقاهتگاه‌ها استفاده می‌شود اگر چه فرهنگ منطقه جنوب استفاده از نقاهتگاه نیست و در موج‌های قبلی بیماری هم پیش بینی لازم در این زمینه را کرده بودیم اما نه آمار به آن حد رسید و نه مردم نسبت به نقاهتگاه رغبت نشان دادند.

وی از مجهیز بودن همه بیمارستان‌های منطقه به اکسیژن ساز خبرداد و گفت: بیمارستان آیت الله کاشانی شهر جیرفت به پذیرش و درمان بیماران ریوی اختصاص داده می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت  از مردم خواست با اطمینان به  بیمارستان امام خمینی مراجعه کنند.

وی از تهیه دو مخزن ذخیره اکسیژن برای دو بیمارستان بزرگ منطقه  جنوب کرمان خبرداد.

به گزارش ایسنا، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ظهر امروز دوم آذرماه با هدف قطع زنجیره انتقال‌ و خانواده و محله محور به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور فرمانده سپاه ثاراالله، فرمانداران جنوب و... با مشارکت سپاه و وزارت‌ بهداشت آغاز شد./ ایسنا#‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


مطالب پیشنهادی

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

سه قوه، دشمن مشترک را فراموش نکنند

در سال ۹۸ با چالش های زیادی مواجه شدیم. از بلایای طبیعی که در اول سال رخ داد تا بیماری کرونا که از اول اسفندماه در کشور شیوع پیدا کرد.

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط