در حوزه تولید لوازم خانگی کوچک مشکل نداریم سرمایه گذاری ۸۰ همتی در بازار لوازم خانگی all tv logo

شانه‌ساز:
در حوزه تولید لوازم خانگی کوچک مشکل نداریم/ سرمایه‌گذاری ۸۰ همتی در بازار لوازم خانگی
اقتصادیصنعت ، تجارت و کشاورزی

ابوالقاسم شانه ساز دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کوچک گفت: قانون مبارزه با قاچاق، عملا تبدیل به قانون مبارزه با تولید شده است. کوچک‌ترین خللی در مسائل مربوط به اینترنت و وارد نشدن به موقع اطلاعات، برای تولیدکننده جریمه‌های سنگینی به همراه دارد. اینکه برای کالای ایرانی مجازات قاچاق در نظر بگیریم درست نیست. به عنوان مثال برای یک واحد به دلیل همین مشکلات به اندازه دیه هزار آدم، جریمه در نظر گرفته شده است. البته ستاد علاقه‌مند است که جلوی قاچاق را بگیرد، اما در عمل ملاحظاتی وجود دارد که سرعت برخورد را کم می‌کند و از طرفی هم ابزار ندارد.

وی با بیان اینکه از نظر ظرفیت تولید در حوزه لوازم خانگی کوچک مشکل نداریم و ماشین آلات به اندازه کافی داریم، تصریح کرد: البته ممکن است در مواردی تولید همه بخش‌های یک کالا صرفه اقتصادی نداشته باشد که در این شرایط هم می‌توان محصولات را مونتاژ کرد. در مجموع از نظر ظرفیت تولید مشکلی نداریم. اما اگر همین امروز واردات آزاد شود، با تعرفه ۵۵ درصد، رغبتی برای واردات رسمی نیست و شرایط تغییر خاصی نمی‌کند، چراکه ریسک قاچاق فقط ۳۰ درصد است.

به گفته دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کوچک، ظرفیت ماشین آلات و قالب‌ها برای تولید لوازم خانگی کوچک وجود دارد و علت تولید کم، وجود کالای قاچاق و تخصیص ارز سخت و طولانی است.

او از سرمایه‌گذاری ۸۰ همتی در بازار لوازم خانگی خبر داد و گفت: مورد برخی کالاها مثل هواپز که یک تکنولوژی جدید وارد کشور می‌شود، ابتدا تقاضا بالا است، اما بعد فروکش می‌کند. در حال حاضر عمده نیاز کشور به هواپز از طریق قاچاق تامین می‌شود. یک تعدادی هم در مناطق آزاد مونتاژ می‌شود، اما به عنوان جنس خارجی فروخته می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیصنعت ، تجارت و کشاورزی#‌اخبار_اقتصادی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک از وقوع ۲۱۸ مورد حادثه و حریق طی بهمن ماه خبر داد.

یک ربع پیش

تعدادی از مواد طرح اصلاح قانون نظام صنفی برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

یک ربع پیش

مجسمه‌های «اوشابتی» که به اعتقاد مصریان باستان قرار است در دنیای پس از مرگ برای متوفی کار کنند و پرتره‌های مومیایی که چهره متوفی‌ها را به تصویر کشیده‌اند، از جمله اشیائی به شمار می‌روند که به طور مدوام در مقبره‌ها و گورهای مصریان باستان کشف شده‌اند.

13 دقیقه پیش

حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز: حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند یک جهاد بود.

14 دقیقه پیش

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواستار در دستور کار قرار گرفتن طرح ساماندهی نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش شد.

یک ربع پیش

۵۳ ماهواره با موشک «فالکون ۹» شرکت «اسپیس‌ایکس» به فضا پرتاب شدند.

یک ربع پیش

رهبر انقلاب اسلامی همزمان با روز درختکاری صبح امروز سه‌شنبه ۳ اصله نهال کاشتند.

یک ربع پیش

وزیر راه و شهرسازی گفت: از ابتدای سال ۸۷۸ نقطه پرحادثه را هدف گذاری کردیم که تا کنون ۴۰۰ نقطه آن را رفع خطر کردیم.

یک ربع پیش

تلویزیون رژیم صهیونیستی خبر داد میانجی‌ها به جنبش حماس پیشنهاد دادند تعداد اندکی از اسرای صهیونیست بازداشت شده توسط گروه‌های مقاومت در نوار غزه را در مقابل آتش‌بسی چند روزه آزاد کند.

یک ربع پیش

بیشتر...