خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

هلدینگ خلیج فارس در میدان نفت گاز کشور سرمایه گذاری می کند اخبار نفت انرژی اخبار اقتصادی تسنیم Tasnim


هلدینگ خلیج فارس در 3 میدان نفت و گاز کشور سرمایه‌گذاری می‌کند

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گفت: برای سرمایه‌گذاری در عرصه بالادستی نفت به میدان آمدیم و می‌خواهیم در سه میدان نفت و گاز سرمایه‌گذاری کنیم که مذاکرات آنها در حال انجام است و امروز یکی از آنها به نتیجه رسیده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، عبدالعلی علی عسگری، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در مراسم امضای پنج تفاهم‌نامه میان هلدینگ‌های پتروشیمی و شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: امسال 20 میلیون و 500 هزار تن محصول پتروشیمی تولید می‌کنیم که 11 میلیون تن از این مقدار، محصول داخلی و بیش از 9 میلیون و 500 هزار تن فروش خارجی است.

وی افزود: به این ترتیب حدود 5.5 میلیارد دلار ارزش فروش محصولات خارجی و حدود 7 میلیارد دلار ارزش فروش محصولات داخلی خواهد بود؛ همچنین مجموع فروش محصولات خلیج فارس در سال جاری به بیش از 13 میلیون و 500 هزار دلار می‌رسد.

علی عسگری با بیان اینکه "افزایش تولید از واحدهای موجود یکی از مهمترین برنامه‌های هلدینگ خلیج فارس است"، گفت: امسال هم 9 درصد رشد تولید را شاهد بوده‌ایم؛ همچنین اجرای هشت پروژه میان‌دست پتروشیمی نیز در دستور کار قرار دارد. 

وی ادامه داد: ارزش سهام هلدینگ خلیج فارس در بورس 16 میلیارد دلار است که با محاسبه شرکت‌های پتروشیمی زیرمجموعه به 35 میلیارد دلار می رسد. 

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس تصریح کرد: تسریع در پیاده شدن 21 طرح جاری هلدینگ خلیج فارس یکی از مهمترین برنامه‌هاست که از این میان ، 14 طرح بزرگ و مگاپروژه به ارزش 15 میلیارد دلار است که هم‌اکنون سرمایه‌گذاری فعال دارند. 

وی ادامه داد: صنعت پتروشیمی در بخش پایین‌دستی می‌تواند زمینه اشتغال و ارتباط مستقیم با بخش‌های دانش بنیان را فراهم کند که در این زمینه مطالعه‌ای را روی پارک‌های فناوری کشورهای دیگر انجام داده‌ایم و در تلاش هستیم تا مقدمات راه‌اندازی چند پارک علم و فناوری پتروشیمی را فراهم کنیم.

علی عسگری خاطرنشان کرد: اکنون مقدمات و مذاکرتی برای ایجاد پارک فناوری پتروشیمی در عسلویه با شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام شده و تعدادی دیگر هم در حال مطالعه و بررسی هستند. 

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به امضای تفاهم‌نامه تازه با شرکت ملی نفت برای مطالعه توسعه مخزن مارون خامی و جمع‌آوری گازهای مشعل دارخوین و غرب کارون، گفت: برای سرمایه‌گذاری در این عرصه به میدان آمدیم و می‌خواهیم در سه میدان نفت و گاز سرمایه‌گذاری کنیم که مذاکرات آنها در حال انجام است و امروز یکی از آنها به نتیجه رسیده است.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

لفاظی رسانه های رژیم صهیونیستی پس از ترور شهید مدافع حرم در تهران آغاز شد و ادعاهایی در زمینه اشراف اطلاعاتی این رژیم مطرح کردند که در تناقض با یکدیگر قرار دارند.البته نکته اینجاست که این لفاظی ها پس از انتقام خون شهید هم ادامه خواهد داشت؟

نیم ساعت پیش

وحید خانلری و حبیب‌اله اژدهاکش به ترتیب معاونان مدیرعامل بانک رفاه کارگران در امور اعتباری و حقوقی و فناوری اطلاعات، در نشست‌های جداگانه تلفنی که به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد، به سوالات و مباحث مطرح شده از جانب مشتریان بانک در حوزه اعتباری و حقوقی و فناوری اطلاعات، پاسخ دادند.

نیم ساعت پیش

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خودرو در رکود به سر می‌برد، بیان کرد: هم‌اکنون فروشندگان و خریداران منتظرند نتیجه نهایی طرح واردات خوردو مشحص شود. در شرایط کنونی فروشنده در بازار هست اما خریداری نیست.

نیم ساعت پیش

غبار روبی و گل افشانی مزار شهدای عملیات بیت المقدس به مناسبت روز آزادسازی خرمشهر

نیم ساعت پیش

طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ای از سوی دولت بهانه‌ای شد که برخی رسانه‌ها طرح الحاق ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به قانون فهرست نهاد‌های عمومی غیردولتی را زیر سوال ببرند.

نیم ساعت پیش

قرار است در یکی دو هفته آینده طرح مالیات بر عایدی سرمایه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرده سال گذشته با توافق دولت، طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون جمع‌بندی شده و فقط انجام فرآیند اداری آن باقیمانده است.

نیم ساعت پیش

بازار مرغ در روز‌های اخیر با اخبار و شایعات زیادی روبرو است؛ فعالان بازار و حداقل یک مقام صنفی تایید می‌کنند که فروش مرغ کاهش پیدا کرده و قیمت‌ها تحت تاثیر همین اتفاق پایین آمده است.

نیم ساعت پیش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان از سقوط یک فروند جنگنده f7 در اطراف انارک از توابع شهرستان نایین در ساعت ٨:٣٠ دقیقه امروز خبر داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...