فوتبالی |
۱ هفته پیش

گزارش ویژه معمای بیرانوند، تراکتور پرسپولیس سرگیجه ادامه دارد ممکن است بیرون بماند فوتبالی

پایگاه خبری فوتبالی- وضعیت بیرانوند بسیار پیچیده شده است. هیچ کس و حتی خود او نمی‌داند قرار است چه اتفاقی برایش بیفتد.

به گزارش فوتبالی، بلافاصله پس از پایان لیگ بیست و سوم و قهرمانیپرسپولیسدر این مسابقات بود که خبر انتقال 3 ستاره پرسپولیس بهتراکتوردر رسانه‌ها مطرح شد. این 3 نفرعلیرضا بیرانوند،دانیال اسماعیلی‌فرومهدی ترابیبودند. حالا بیش از یک ماه از شروع انتشار این خبرها گذشته است اما هنوز خبری از انتقال قطعی این نفرات به تراکتور نیست و البته خبر قراردادهای جدید مهدی ترابی و دانیال اسماعیلی فر با تراکتور رسانه ای شده است اما هنوز رسانه رسمی باشگاه تراکتور، در این باره خبری منتشر نکرده است.

طبیعتا هواداران پرسپولیس از شنیدن این خبر ناراحت و عصبانی شدند و واکنش تندی نشان دادند. در این بین بیرانوند بیشتر از دو بازیکن دیگر، مورد هجوم انتقادها، حملات و طعنه‌ها قرار گرفت. اما نکته عجیب این است که ظاهرا انتقال ترابی و اسماعیلی‌‌فر به تراکتور قطعی شده اما ماجرای بیرانوند کاملا نامشخص است. با این وجود اوست که بیشترین حملات و انتقادات را متحمل شده است.

اما سوال خیلی از فوتبالدوستان این است که چرا تکلیف بیرانوند مشخص نمی‌شود. ماجرا این است که باشگاه پرسپولیس به دلیل فسخ یکطرفه قرارداد توسط بیرانوند از این دروازه‌بان شکایت کرده است. بیرانوند در ویدیویی که هفته گذشته ضبط و منتشر کرد مدعی شد که فسخ قرارداد توسط او کاملا قانونی صورت گرفته است اما واقعیت این است که نه خودش و نه هیچ کس دیگری از قانونی بودن فسخ اطمینان ندارد.

برای همین هم هست که باشگاه تراکتور روند مذاکره و عقد قرارداد با بیرانوند را متوقف کرده است. گفته می‌شود مسئولین حقوقی باشگاه تراکتور به مدیران این باشگاه هشدار داده‌اند که قبل از حصول اطمینان از قانونی بودنِ فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس اقدام به بستن قرارداد با این دروازه‌بان نکنند. چرا که می‌تواند دردسرهایی برای این باشگاه ایجاد کند.

بیرانوند و وکیلش مدعی هستند، فسخ کاملا قانونی بوده است اما با شکایت باشگاه پرسپولیس، این پرونده به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان رفته است و قرار است به زودی رسیدگی شود اما در صورتی که قانون حق را به پرسپولیس بدهد هم باشگاهی که با بیرانوند قرارداد بسته است مجازات می‌شود و هم خود بیرانوند.

در این صورت بیرانوند بین 4 تا 9 ماه از بازی محروم خواهد شد اما حتی اگر همان محرومیت حداقلی را در نظر بگیریم بیرانوند بعد از انتقال به تراکتور نیم فصل را به دلیل محرومیت از دست خواهد داد و این اتفاق برای کسی که دروازه‌بان اول تیم ملی است اصلا اتفاق خوشایندی نیست. اما اگر او این محرومیت را به جان بخرد، باشگاه تراکتور هم با یک جریمه و محرومیت مواجه می شود و در واقع محرومیت احتمالی باشگاه تراکتور هم سنگین است. در صورتی که ثابت شود بیرانوند در فسخ قرارداد با پرسپولیس مرتکب تخلف شده است باشگاه تراکتور هم از فعالیت در حداقل دو پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی امسال و تابستانی سال بعد محروم خواهد شد. این محرومیت قطعی و لازم‌الاجرا است. یعنی دیگر به این شکل نیست که با پرداخت جریمه پنجره به زودی باز شود. چون تراکتور با بازیکنی که تحت قرارداد تیم دیگری بوده قرارداد بسته است و این حکم این تخلف با پرداخت جریمه رفع نمی‌شود. اصلا برای همین هم هست که پرونده پیشنهادهای خارجی بیرانوند خیلی زود بسته شده است. چون این باشگاه‌ها وسواس بیشتری در مسائل قانونی دارند و اتفاقا فیفا و کمیته‌های تعیین وضعیت یوفا خیلی سریع‌تر از دادرسی‌های پرونده‌های فوتبال ایران رای می‌دهند.

حالا همه منتظر رای کمیته تعیین وضعیت هستند. از باشگاه تراکتور گرفته تا پرسپولیس و بقیه باشگاه‌هایی که وضعیت بیرو را بررسی می‌کنند. برخی معتقدند که چون بیرانوند دروازه‌بان اول تیم ملی است بنابراین کمیته تعیین وضعیت کار را برای او سخت نخواهد کرد اما مساله این است که باشگاه پرسپولیس خیلی سفت و سخت پای این پرونده ایستاده است و حقش را می‌خواهد و البته بر اساس قوانین جدید فیفا، بازیکن ملی بودن یا نبودن، برای بازیکن ارزش ویژه‌ای ایجاد نمی‌کند.

با این وضعیت بیرانوند فقط یک راه دارد. این که به پرسپولیس برگردد! اما همه می‌دانند در پرسپولیس کسی از او استقبال نمی‌کند. هواداران پرسپولیس به خاطر کاری که او فصل گذشته انجام داد و بااستقلالمذاکره کرد از بیرانوند دلِ خوشی ندارند و حالا که او سناریوی فصل قبل را تکرار کرده است به شدت مخالف بازگشتش هستند.

مدیران باشگاه هم همین موضع را دارند. آنها که از حاشیه‌های فراوان بیرانوند خسته شده بودند وقتی دیدند قراردادش را فسخ کرده بلافاصله از مدیر عامل باشگاه خواستند از بیرانوند شکایت کند و به دنبال دروازه‌بان دیگری باشند. از طرفی پرسپولیس هنوز نتوانسته با دروازه‌بان دیگری به توافق برسد. البته مدیران باشگاه پرسپولیس روی مبارزه با بازیکن سالاری هم تاکید ویژه‌ای دارند و همین کار را سخت‌تر هم کرده است.

بیرانوند حالا نه راه پس دارد و نه راه پیش اما برای این که این موضوع این بار هم به خوبی و خوشی حل شود و بیرانوند به پرسپولیس برگردد راه‌حل‌هایی وجود دارد. بیرانوند باید یک ویدیو مثل همانی که چند روز قبل منتشر کرد منتشر کند و از باشگاه پرسپولیس و هوادارانش معذرت بخواهد. پرسپولیس هم شکایت از بیرانوند را پس بگیرد و راه را برای بازگشت او هموار کند. این تنها راه بیرانوند در صورت غیرقانونی بودن فسخش است. در غیر این صورت اگر باشگاهی او را نخواهد، او باید تا اعلام رای کمیته وضعیت بیرون بماند و اصلا ممکن است یک نیم فصل و یا حتی یک فصل بیرون بماند!

باید دید در روزهای آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و جلسه رسیدگی به پرونده شکایت پرسپولیس از بیرانوند در کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال چه زمانی به پایان می‌رسد و در نهایت چه اتفاقی می‌افتد.

1359#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: فوتبالی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پایگاه خبری فوتبالی- هافبک مدنظر ژوزه مورینیو راهی تیم المپیک مارسی خواهد شد.به گزارش فوتبالی، مطابق خبر وبسایت فوت مرکاتو هافبک دانمارکی تاتنهام لیگ فرانسه را برای ادامه دوران فوتبال خود انتخاب کرده و به ژوزه مورینیو در فنرباغچه ملحق نخواهد شد. مطاب,لیگ فرانسه,المپیک مارسی,پیر امیل هویبرگ,تاتنهام

6 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- محمدمهدی محبی امیدوار است تا بتواند روند رو به رشد خودش در مس رفسنجان را در سپاهان ادامه دهد. به گزارش فوتبالی، محمدمهدی محبی که یکی از بازیکنان تاثیرگذار فصل گذشته مس رفسنجان بود و از زمان اضافه شدن محرم نویدکیا به این تیم بیشتر,محمد محبی,محمدمهدی محبی,سپاهان,لیگ برتر

6 ساعت پیش

با اپلیکیشن و سایت فوتبالی خودتان را در زمین مسابقه یا روی سکوها احساس کنید | منچستریونایتد,گلاسکو رنجرز,خلاصه بازی,دیدار دوستانه

6 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- پرسپولیس برای جانشینی بیرانوند به دروازه‌بان‌های خارجی هم فکر می‌کند.به گزارش فوتبالی، جدایی علیرضا بیرانوند از پرسپولیس و انتقالش به تراکتور یکی از عجیب‌ترین و بزرگ‌ترین اتفاقات سال‌های اخیر فوتبال باشگاهی در ایران است. بیرانوند,پرسپولیس,علیرضا بیرانوند,گیلرمو اوچوا

6 ساعت پیش

ویدئوهای مشابه،حواشی و سایر ویدئوهای ورزشی را در وب سایت فوتبالی تماشا کنید | جوردی آلبا,اینتر میامی,شیکاگو فایر,لیگ آمریکا

یک ربع پیش

پایگاه خبری فوتبالی- پرسپولیس برای جانشینی بیرانوند به دروازه‌بان‌های خارجی هم فکر می‌کند.به گزارش فوتبالی، جدایی علیرضا بیرانوند از پرسپولیس و انتقالش به تراکتور یکی از عجیب‌ترین و بزرگ‌ترین اتفاقات سال‌های اخیر فوتبال باشگاهی در ایران است. بیرانوند,پرسپولیس,علیرضا بیرانوند,گیلرمو اوچوا,پیشنهاد سردبیر

6 ساعت پیش

آیتم های برنامه ورزشیا شبکه نسیم سیما در بیست و نهم تیر ماه را در پایگاه خبری فوتبالی مشاهده کنید

6 ساعت پیش

ورزشیا/ مهدی پاشازاده: من قدرت رهبری داشتم و در تمام پست ها بازی کردم

6 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- سپاهان در روزهای آینده از سه بازیکنی که به تازگی به خدمت گرفته رونمایی خواهد کرد.به گزارش فوتبالی، سپاهان که تا به اینجای کار عملکرد پررنگی در نقل و انتقالات داشته و به خوبی توانسته نیازهای خودش را برطرف کند حالا بعد از جذب نفرات,سپاهان,وحدت هنانوف,حسین گودرزی,نقل و انتقالات,ابراهیم بایش

5 ساعت پیش

بیشتر...