عصرهامون |
۳ هفته پیش

عصر هامون سفر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در استان های زرد آبی ممکن شد برگزاری اردوهای راهیان نور نیاز به اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا دارد

سردار مطهری با اشاره به ابلاغیه سرلشکر باقری در خصوص برگزاری اردوهای راهیان نور گفت: سفر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس فقط در استان هایی با رنگ بندی آبی و زرد مجاز است.
به گزارشعصرهامون، سردار عباس مطهری مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج در گفت و گو باتهران پرسبا اشاره به اینکه فلسفه وجودی اردوهای راهیان نور برگرفته از دفاع مقدس است، گفت: فناوری نرم همچون اردوهای راهیان نور تشکیل شده است تا بتواند گنج دفاع مقدس را به خوبی شناسایی و استخراج کند و با انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل های امروزی، برای زمان حال و آینده انقلاب اسلامی ارزش افزوده تولید کند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس، جان مایه راهیان نور است، افزود: رهبرمعظم انقلاب اسلامی در ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ فرمودند که امام راحل با اداره و مدیریت دفاع مقدس؛ یک مدل جدید را تولید و ارائه کردند که بسیار موثر و کارآمد بوده است و باید این مدل را به عرصه های مختلف در روند اداره کشور منتقل کنیم؛ یعنی همانطور که با مدیریت جهادی و انقلابی شاهد پیروزی در دوران هشت سال دفاع مقدس بودیم، همین مدل مدیریتی می تواند در مشکلات اقتصادی هم برای کشورمان کارآمدی مفیدی داشته باشد.

سردار مطهری تاکید کرد: ما باید از مدل مدیریت دفاع مقدس استفاده کنیم و آن را در حوزه های اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج بکار بگیریم و در حوزه اردویی و راهیان نور، آن چیزی که جان مایه این دو موضوع را تشکیل می دهد، تربیت نیروهای ارزشی و انقلابی است.

 نقش کلیدی در پیروزی هشت سال دفاع مقدس ایفا نمودند

مسئول سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج ادامه داد: در مسیر انقلاب اسلامی، دولت سازی و تمدن سازی، نیاز به نیروهای ارزشی و انقلابی داریم و برای تربیت این نیروها نیاز داریم که الگوهای رفتاری و ابزار داشته باشیم و اینجاست که این سوال مطرح می شود که ما جهت تولید نیرو و تمدن سازی و تحقق سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی چه الگویی های عملی و رفتاری بهتر از شهدا و ایثارگران دفاع مقدس داریم؟ موفقیت های اخیر در حوزه های علمی و مقابله با کرونا و همچنین مقابله با داعش و ... برگرفته از الگوگیری از دفاع مقدس است.

وی اضافه کرد: بهترین محتوا در دفاع مقدس وجود دارد که با توجه به آن می توان برای انسان سازی و نیروسازی بهره گرفت و آن را به اردوهای راهیان نور و گردشگری بسیج انتقال داد.

سردار مطهری با بیان اینکه مردم نقش کلیدی در پیروزی هشت سال دفاع مقدس ایفا نمودند، گفت: مردم نقش اساسی در پیروزی دفاع مقدس ایفا نمودند و با حضور در جبهه های نبرد و پشتیبانی از جنگ، هر فردی نقش خودش را به خوبی اجرا نمود و همین هم عاملی برای پیروزی ما در دوران جنگ تحمیلی بود و از این ها گذشته، می توان دومین مورد که نقش زیادی در این پیروزی را داشته، به نقش پیروی از ولایت فقیه اشاره کنیم که چنین روشی در حال حاضر هم می تواند حل کننده بسیاری از مشکلات کشورمان باشد.

وی افزود: سفر به اردوهای راهیان نور و زیارت مناطق عملیاتی دفاع مقدس هم همچون زیارت عتبات عالیات باید مردم محور شود و مردم هر سال به صورت دلی به زیارتگاه های کشورمان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس مشرف شوند و یاد شهدا را زنده نگه دارند و در طول سال های گذشته و قبل از پیدایش بیماری کرونا، شاهد افزایش حضور مردم در مناطق عملیاتی دفاع مقدس با خودروهای شخصی بودیم که همه این ها نشان دهنده مردمی بودن راهیان نور است و باید نقش مردم در این اردوها، پررنگ تر شود.

مسئول سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج با بیان اینکه امروز گردشگری به یکی از عوامل و بسترهای مهم در سبک زندگی مردم تبدیل شده است، اظهار داشت: بسیاری از رفتارها در مردم، به دلیل فضای گردشگری است و ما اگر بتوانیم از الهام گرفتن از دفاع مقدس و سبک زندگی رزمندگان، این الگوهای رفتاری را در قالب گردشگری به مردم منتقل کنیم، قطعا می توانیم سبک زندگی های امروزی را هم با فضای دوران دفاع مقدس و شهدا نزدیکتر کنیم.

ظرفیت های راهیان نور از همان ابتدا در اختیار مقابله با کرونا اختصاص داد

سردار مطهری با اشاره به آمادگی ظرفیت های راهیان نور برای کمک به کادر درمان و مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد: زیرساخت های راهیان نور و نیروی انسانی در راهیان نور، در طول ۲۰ ماه گذشته که شاهد پیدایش بیماری کرونا در کشورمان بودیم، در اختیار کادر درمان و همچنین مقابله با بیماری کرونا بوده است؛ به این شکل که در اوایل پیدایش این بیماری شاهد حضور خادم الشهدا در عرصه های اجتماعی برای سم پاشی محله های، غربالگری، کمک مومنانه، رفتن به بیمارستان ها و کمک به کادر درمان، بهره گیری از ظرفیت خادم الشهدا و طلاب برای تدفین اموات کرونایی و... بوده ایم و در حال حاضر هم از ظرفیت خادم الشهدا در بحث سرعت بخشی به واکسیناسیون استفاده می شود.

وی ادامه داد: نزدیک به ۸۰۰ گروه جهادی از خادم الشهدا تشکیل شده است که در امر مقابله با بیماری کرونا و کمک به کادر درمان و مردم، تلاش می کنند و از نظر زیرساختی نیز، اردوگاه های راهیان نور از همان ابتدا آمادگی لازم در جهت خدمت به مجموعه کادر درمان و مردم را داشته است؛ برای مثال در اوج گیری بیماری کرونا در استان خراسان رضوی، شاهد بسیج ظرفیت اردوگاه امام رضا علیه السلام مشهد برای مقابله با بیماری کرونا در این استان بودیم و می توان به جرات گفت که این اردوگاه به مرکز فرماندهی مقابله با کرونا در این استان تبدیل شده بود.

سردار مطهری در ادامه صحبت هایش از چگونگی برگزاری اردوهای راهیان نور در کشور گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور در سطح کشور بستگی به قوانین و مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین ستادهای مقابله با کرونا در هر استانی دارد که براساس رنگ بندی های استان های مبدا و مقصد راهیان نور، می توان گفت که امکان برگزاری اردوهای راهیان نور وجود دارد یا خیر؟

برگزاری اردوهای راهیان نور در شهرهای زرد و آبی ممکن شد

مسئول سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج خاطر نشان کرد: پیدایش بیماری کرونا و توقف موقتی اردوهای راهیان نور باعث ناراحتی بسیاری از دلدادگان شهدا و این اردوهای معنوی گشت و به همین دلیل با پیگیری های صورت گرفته از زمستان سال گذشته برای آغاز مجدد اردوهای راهیان نور، شاهد بودیم که سرلشکر باقری رئیس کل ستاد نیروهای مسلح کشور با ابلاغ بخشنامه ای اعلام نمود که برگزاری اردوهای راهیان نور بستگی به رنگ بندی استان ها و همچنین نظر ستاد ملی مقابله با کرونای مرکز و استانها دارد و اگر رنگ بندی استانهای مبدا و مقصد راهیان نور ابی و زرد باشد و سفر در این آن مسیرها مجاز باشد، امکان برگزاری اردوهای راهیان نور هم وجود دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در طول دو سال گذشته شاهد توقف موقتی اردوهای راهیان نور بودیم و به همین دلیل، اردوگاه ها و استانهای میزبان راهیان نور در تلاش برای آمادگی بیشتر برای میزبانی از زائران راهیان نور هستند.

انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تیم فوتبال ساحلی منطقه آزاد چابهار با پیروزی در برابر حریفان به لیگ برتر کشور صعود کرد.

2 دقیقه پیش

سرویس جست‌وجوگر «شادبین» از هفته گذشته به صورت آزمایشی در شبکه شاد ارائه شده است.

4 دقیقه پیش

سیدرضا فاطمی امین با بیان اینکه قیمت خودرو به تدریج تا پایان سال کاهش خواهد یافت، گفت: قیمت‌های کنونی بازار خودرو غیر منطقی است و باید کاهش یابد.

4 دقیقه پیش

ترکیه طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری را محکوم کرد.

6 دقیقه پیش

رییس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید افزایش حقوق کارمندان دولت متناسب با تورم باشد، گفت: نظر دولت افزایش ۱۰ درصدی و پلکانی حقوق کارمندان در سال آینده است که ممکن است در زمان بررسی بودجه ۱۴۰۱ در مجلس تایید شده یا اینکه بر اساس شرایط تغییر کند.

7 دقیقه پیش

حذف دلار از اقتصاد ایران طرحی است که هفته گذشته توسط وزیر صمت مطرح شده که عملی شدن آن نیز مشروط بوده است و باید بررسی شود که در صورت عملی شدن چه تاثیراتی بر اقتصاد ایران خواهد داشت.

8 دقیقه پیش

امشب فوتبال اروپا شاهد برگزاری مهم‌ترین رقابت‌های سال خواهد بود.

9 دقیقه پیش

میهمانان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی تا ساعاتی دیگر در محل حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

10 دقیقه پیش

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با شاره به اینکه در فاز اول بازگشایی حدود ۳۱ درصد دانش آموزان مناطق روستایی و عشایری و دانش‌آموزان شاخه مهارتی فقط در دروس مهارتی تحت پوشش آموزش حضوری قرار گرفتند، درباره بازگشایی مدارس در فاز دوم که از ابتدای آبان آغاز می شود توضیحاتی ارائه کرد.

11 دقیقه پیش

چند روزی است که نامه‌ای درباره استخدام دختر یک نماینده مجلس در وزارت نفت به سفارش پدرش رمضانعلی سنگدوینی در فضای مجازی منتشر شده است.

13 دقیقه پیش

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با قرار گرفتن مجدد نام ایران در لیست سیاه FATF تغییر تازه ای در مراودات تجاری ایران رخ نمی‌دهد، گفت: FATF نه داغی دارد و نه درفشی. فقط در این حد اعلام می‌کند که کشورها غیرهمکار هستند و در این موضوع نتیجه را دولت‌ها و شرکت‌ها می‌گیرند.

14 دقیقه پیش

به همت موسسه انقلاب اسلامی و با همکاری رایزنی جمهوری اسلامی ایران در کشور بنگلادش و انتشارات فتا در کشور ترکیه کتاب پیامبر رحمت در ایام ولادت نبی گرامی اسلام در دو کشور بنگلادش و ترکیه چاپ و روانه بازار نشر شد.

یک ربع پیش

استاندار یزد گفت: برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا و مقابله با موج ششم این ویروس در استان باید فعالیت مجموعه نظارت های مرتبط در این مورد به صورت روزانه رصد و به نهادهای ذی ربط برای تصمیم گیری گزارش شود.

یک ربع پیش

رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیام‌های جداگانه‌ای سالروز میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد(ص) و هفته وحدت را به سران و مردم کشورهای اسلامی تبریک گفت.

یک ربع پیش

وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت: با همکاری مردم و تمام دستگاههای اجرایی و توجه جدی دولت به واردات واکسن در ۲ ماه اخیر به بیش از ۷۵ میلیون نفر واکسن تزریق شده است اما باید برای مقابله با موج ششم این بیماری منحوس آماده باشیم.

نیم ساعت پیش

بیشتر...