میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان صنایع دستی به فروش رسید all tv logo

۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صنایع دستی به فروش رسید
خراسان جنوبیبیرجند

شاهوردی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: از آغاز سفر‌های نوروزی تا روز ۱۳ فروردین امسال، ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان انواعتولیدات دستیاستان در بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی به فروش رسیده است.

او افزود: نساجی سنتی، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قمیتی و بافت‌های داری مانند گلیم، گبه و تولیدات چرمی بیشترین میزان فروش صنایع‌دستی استان را به خود اختصاص داده است.

شاهوردی با بیان اینکه بیشترین فروشصنایع‌دستیبه ترتیب مربوط به شهرستان‌های طبس، فردوس و بیرجند بوده است، بیان کرد: در ایام نوروز، ۳۵ بازارچه و نمایشگاه نوروزی صنایع‌دستی در قالب ۳۱۴ غرفه در مرکز و شهرستان‌های استان به عرضه و فروش صنایع‌دستی استان پرداختند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی تصریح کرد: علاوه بر این ۲۸ چادر عشایری در مسیر‌های مواصلاتی و ورودی شهر‌های استان برپا شد و زمینه عرضه و فروش صنایع‌دستی و تولیدات عشایر فراهم شد.

او ادامه داد: در ایام نوروز ۲۳۰ هزار و ۲۱۶ مسافر و گردشگر از بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی استان بازدید کردند.

شاهوردی عنوان کرد: ۵۷ کارگاه صنایع‌دستی به صورت کارگاهی – فروشگاهی در استان پیش‌بینی شده تا مسافران و گردشگران بتوانند با نحوه تولید محصول آشنا شده و نسبت به خریداری صنایع‌دستی اقدام کنند.

۱۲ هزار نفر در حوزه صنایع‌دستی استان فعال هستند که ۸ هزار نفر مجوز و پروانه انفرادی تولید دارند.

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان جنوبیبیرجند#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

نیم ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

نیم ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

نیم ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

نیم ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

نیم ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

نیم ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...