خبرگزاری میزان |
۲ هفته پیش

وزیر جهاد کشاورزی: حذف واسطه ها با قدرتمند شدن تشکل های بخش کشاورزی امکان پذیر است resize

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام وزارت جهاد کشاورزی،سیدجواد ساداتی نژاددر نشست با رئیس و اعضای اتاق تعاون ایران، گفت: اتاق تعاون و مجموعه‌های وابسته نقش مهمی در تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در زمینه تولید، اشتغال، توسعه صادرات و ارزآوری دارند.

وی گفت: اتاق تعاون ایران می‌تواند در بازاررسانی محصولات کشاورزی نقش آفرینی کند.

ساداتی نژاد با اشاره به این که در حال حاضر، تشکل‌های بخش کشاورزی از وزارت تعاون، وزارت کشور، اتاق بازرگانی ایران، اتاق تعاون ایران و سازمان مرکزی تعاون روستایی مجوز می‌گیرند، تصریح کرد: ساماندهی تشکل‌های بخش کشاورزی ضروری است، زیرا آن‌ها قدرتمندتر می‌شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که معتقدم امور بخش کشاورزی باید به اتحادیه‌ها و تشکل‌های این بخش واگذار شود، تاکید کرد: شرایط واگذاری با تقویت و پیشتاز شدن تشکل‌ها باید فراهم شود.

ساداتی نژاد، خاطرنشان کرد: تجربه کوچک، ولی موفق کاهش ۱۰ درصدی قیمت سه قلم لبنیات پرمصرف اقشار محروم با اعتماد و واگذاری امور به اتحادیه صنایع لبنی محقق شد.

وزیر جهاد کشاورزی، تشکل‌ها و اتحادیه‌های ها را ظرفیت بزرگی در حوزه بازرگانی و اقتصاد و تجارت بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: حذف واسطه‌ها با قدرتمند شدن تشکل‌های بخش کشاورزی، امکان پذیر است.

ساداتی نژاد، تاکید کرد: تشکل‌ها و اتحادیه‌ها در سیاستگذاری و تصمیم گیری‌ها باید حضور داشته باشند چراکه تصمیمات توسط آنان اجرا خواهد شد.

وی گفت: ایجاد آرامش و ساماندهی بازار به ویژه در کالا‌های اساسی با مشارکت تشکل‌های بخش کشاورزی، دست یافتنی است.

وزیر جهاد کشاورزی، توسعه کشاورزی قراردادی را راهکار اقتصادی شدن تولید در بخش کشاورزی دانست و تصریح کرد: اتاق تعاون ایران در توسعه کشاورزی قراردادی باید ورود کند.

ساداتی نژاد بر ضرورت مشارکت سرمایه گذاران در ایجاد زنجیره ارزش در بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود: وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات، واگذاری اراضی و صدور مجوز‌ها برای ایجاد صنایع تبدیلی در قطب‌های کشاورزی کمک می‌کند.

وی، گفت: تا پایان این دولت اسناد اراضی کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: احصاء و واگذاری اختیارات به جهاد کشاورزی استان‌ها برای تسهیل امور در دستور کار قرار دارد.

وی، با اشاره به این که با قیمت گذاری دستوری مخالف هستیم، اظهار داشت: باید امور به اتحادیه واگذار شود، زیرا زندگی و ماندگاری اتحادیه‌ها وابسته به مردم است و دولت به عنوان ناظر بر تولید و مصرف نظارت خواهد کرد.
 
 
  • بیشتر بخوانید:
  • وزیر جهاد کشاورزی: احیای جهاد سازندگی از اولویت‌های دولت سیزدهم است

 

انتهای پیام/#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ویزیت و درمان رایگان مددجویان بهزیستی در موسسه خیریه حامیان کرامت مهریار؛ توسط پزشکان نیکوکار در قالب طرح جهادی در تبریز

1 ساعت پیش

برای رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محدودۀ شادمهر به سرمایه ۳۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

2 ساعت پیش

رئیس جمهور با اشاره به اراده جدی مسئولان عالی‌رتبه ایران و ترکمنستان به منظور گسترش هر چه بیشتر سطح روابط دوجانبه‌، منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: تقویت مناسبات دوجانبه می‌تواند به همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی سازنده‌ دو کشور در راستای صلح و ثبات در منطقه بینجامد.

5 ساعت پیش

با شکایت دهها زن از پزشک متخصص زنان دکتر ۷۵ ساله دستگیر شد.

6 ساعت پیش

علت فوت خانم وکیل جوان مشهدی هنوز مشخص نیست و اخبار رسمی قتل او را تائید یا تکذیب نکرده اند.

6 ساعت پیش

اهمیت فلزات غیرآهنی از آنجایی است که کاربرد فراوان و ارزش افزوده بالایی داشته و می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد کشورمان داشته باشد.

6 ساعت پیش

رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه خزانه در پایان دولت دوازدهم خالی نبوده، یادآور شد: خزانه ورودی مستمر دارد و هر روز در آن مبالغی تجمیع می‌شود. این بدان معناست که خزانه هیچوقت خالی نمی‌شود.

6 ساعت پیش

جدول تغیرات نرخ سود بین بانکی نشان می‌دهد که نرخ سود در این بازار از ۱۹.۱ درصد در اوایل مهرماه سالجاری به ۱۹.۸۶ درصد در اواخر این ماه رسیده است.

6 ساعت پیش

طرح فروش فوق‌‌العاده محصولات سایپا از دیروز سوم آبان‌ماه آغاز شده و متقاضیان امروز را نیز فرصت دارند اقدام به ثبت‌نام کنند.

6 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

بیشتر...