خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

گزارش عبری از پیشنهاد میانجی ها به حماس پرونده مهم از نظر مقاومت ایسنا

گزارش عبری از پیشنهاد میانجی‌ها به حماس و پرونده‌ مهم از نظر مقاومت

تلویزیون رژیم صهیونیستی خبر داد میانجی‌ها به جنبش حماس پیشنهاد دادند تعداد اندکی از اسرای صهیونیست بازداشت شده توسط گروه‌های مقاومت در نوار غزه را در مقابل آتش‌بسی چند روزه آزاد کند.

به گزارش ایسنا، شبکه عبری زبان «کان۱۱» گزارش داد میانجی‌ها به جنبش حماس پیشنهاد دادند تعداد اندکی از اسرای صهیونیست بازداشت شده توسط گروه‌های مقاومت در نوار غزه را در مقابل آتش‌بسی چند روزه آزاد کنند تا «حماس جدیت خود را در آزاد کردن اسیران نشان دهد».

«کان۱۱» افزود حماس با پیشنهاد میانجی‌ها مخالفت کرد اما میانجی‌ها هنوز تلاش می‌کنند این جنبش را متقاعد کنند با این پیشنهاد موافقت کند.

این شبکه عبری زبان در ادامه تاکید کرد: «صحبت درباره تغییر چارچوب توافقی نیست که میانجی‌ها در مذاکرات پاریس به آن رسیدند بلکه صحبت درباره گام اولیه‌ای مقدم بر این توافق است.»

همچنین این شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی به نقل از برخی منابع آگاه از روند مذاکرات خبر داد: «این اقدام می‌تواند به اسرائیل نشان دهد که حماس جای اسیران را می‌داند و در مورد قرارداد جدی است.»

منابع یاد شده در ادامه اظهار کردند: «با وجود پاسخ منفی حماس، میانجی‌ها هنوز این جنبش را برای پذیرش این پیشنهاد تحت فشار می‌گذارند.»

پیشنهاد ارائه شده از سوی کشورهای میانجی، توقف درگیری‌ها به مدت ۶ هفته و آزادسازی ۴۲ صهیونیست بازداشت شده در غزه در مقابل آزادسازی اسرای فلسطینی‌ از زندان‌های رژیم صهیونیستی است، طرف‌های میانجی امیدوار هستند که توافق در این خصوص پیش از فرارسیدن ماه رمضان، در دهم یا یازدهم مارس برقرار شود.

باسم نعیم، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در قاهره در این رابطه به خبرگزاری فرانسه گفت: حماس نمی‌داند چه کسی (از میان صهیونیست‌های بازداشت شده در نوار غزه) زنده است و چه کسی مرده است.

نعیم اظهار کرد: ما دقیقا نمی‌دانیم کدام یک از آنها زنده هستند و کدام یک به دلیل بمباران‌ها و یا قحطی مرده‌اند، اسرا در اختیار گروه‌های متعدد و در مکان‌های مختلفی هستند.

این مسؤول حماس در ادامه گفت: موضوع در رابطه با جزئیات اسرا است که در هیچ سند یا پیشنهادی در روند مذاکرات درج نشده است.

جنبش حماس بر آتش‌بس کامل در غزه و عقب‌نشینی نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی پیش از هرگونه توافقی درباره آزادسازی اسرا اصرار داشته و بر لزوم برقراری آتش‌بس جهت پاسخ به درخواست ارائه اسامی، تعداد و وضعیت اسرا یعنی زنده یا مرده بودن آنها تاکید دارد.

وبگاه عبری زبان «واللا» نیز به نقل از یکی از مقامات ارشد رژیم صهیونیستی نوشت حماس بیشتر از آنچه اسرائیل انتظار داشت، برای بازگشت آوارگان به شمال نوار غزه اهمیت قائل بوده و آن را در اولویت قرار می‌دهد.

همچنین این وبگاه به نقل از دیگر مسؤولان رژیم صهیونیستی گزارش داد جنبش حماس اعلام کرد حاضر است در مقابل امتیازدهی‌های اسرائیل که امکان بازگشت آوارگان به شمال نوار غزه را فراهم کند، در خصوص تعداد اسرایی که آزادی آنها را خواستار خواهد شد، امتیازدهی کند.

به گزارش «واللا»، رژیم صهیونیستی بر این باور است که بازگشت آوارگان به شمال نوار غزه حضور حماس به عنوان قدرت حاکم در نوار غزه را تقویت کرده و هدفش برای «نابودی» آن را دشوارتر خواهد کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در پاسخ به اظهارات اخیر رئیس محترم شورای شهر تهران درباره تأخیر قرارداد تأمین 791 دستگاه واگن متروی تهران، مواردی را در زمینه تحول ریلیِ دولت سیزدهم با محوریت وزارت کشور اعلام کرد.

1 ساعت پیش

مشاور امنیت ملی کاخ سفید پس از پاسخ تلافی‌جویانه ایران تایید کرد آمریکا خواستار طولانی شدن تنش در منطقه و جنگ با ایران نیست.

1 ساعت پیش

فرمانده مرزبانی انتظامی از کشف حدود ۵.۵ تن انواع موادمخدر و جلوگیری از خروج ۲ میلیون قلم دارو از مرزها در ایام نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

1 ساعت پیش

وبسایت اسرائیلی در مطلبی به پاسخ پهپادی و موشکی بامداد امروز ایران پرداخت و نوشت که سیاست مهار ایران دیگر از بین رفته است.

نیم ساعت پیش

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل روز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ با اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس گفتگو کرد.

1 ساعت پیش

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست با انتشار نقشه‌ای، اهدافی را که ایران در حمله تلافی‌جویانه به رژیم صهیونیستی مورد هدف قرار داده است، منتشر کرد.

نیم ساعت پیش

گروه‌های فلسطینی با اشاره به حملات ارتش رژیم صهیونیستی به آوارگان فلسطینی در حال بازگشت به شمال غزه، اعلام کردند اسرائیل همچنان به جنایت نسل‌کشی علیه مردم غزه ادامه می‌دهد و تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس را مختل می‌کند.

نیم ساعت پیش

هفته سی‌وسوم لیگ برتر انگلیس با شکست ناباورانه لیورپول همراه شد.

1 ساعت پیش

روزنامه اسرائیلی روز یکشنه نوشت، زرادخانه اتمی دیمونا در اسرائیل، هداف آسانی برای حمله سنگین ایران خواهد بود.

یک ربع پیش

بیشتر...