شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

آمریکا: آتش بس در غزه به نفع اسرائیل است شهرآرانیوز

به گزارششهرآرانیوز، متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران افزود که پاسخ اخیر حماس به توافق، بیانگر پیشرفت این جنبش در مواضع خود است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: «دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه به نفع اسرائیل است.»

او تاکید کرد: «بهترین راه برای جلوگیری از تشدید تنش در شمال اسرائیل، دستیابی به آتش‌بس در غزه است.»

یک مقام آمریکایی که نامش بیان نشده است، در گفتگو با تارنمای آکسیوس گفته است در مذاکرات قاهره بر سر آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس پیشرفت حاصل شده است.

این رسانه آمریکایی به نقل از چهار مقام اسرائیلی و آمریکایی اعلام کرد که ویلیام برنز مشهور به بیل برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا و برت مک گورک، مشاور ارشد بایدن در امور خاورمیانه، روز دوشنبه با مقامات ارشد امنیتی اسرائیل و مصر در قاهره دیدار می‌کنند تا درباره توافق آتش‌بس در غزه، آزادی اسرا و ترتیبات تامین امنیت مرز مصر و غزه گفتگو کنند.

تارنمای آکسیوس روز دوشنبه به وقت محلی درباره محور مذاکارت مقامات ارشد اسرائیلی و آمریکایی در قاهره نوشت: ترتیبات امنیتی مرزی مصر و غزه و بازگشایی گذرگاه رفح مسائل کلیدی پیش از توافق احتمالی گروگانگیری و آتش بس بین اسرائیل و حماس است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل روز یکشنبه مدعی شد یکی از شروط او برای توافق این است که از مرز مصر و غزه برای حماس سلاح قاچاق نشود. مقام‌های اسرائیلی و آمریکایی گفته‌اند که اگرچه در متن پیشنهادی توافق به این موضوع اشاره نشده است، اما می‌خواهند از طریق همکاری‌های سه جانبه آمریکا، مصر و اسرائیل راه‌حلی در این خصوص بدست آورند.

مک گورک، هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا به همراه بیل برنز روز دوشنبه وارد قاهره شد. یک هیات بلندپایه اسرائیلی به ریاست مدیر آژانس امنیتی شین بت اسرائیل نیز روز دوشنبه وارد قاهره شد.

برنز و مک گورک مذاکرات سه جانبه با مصری‌ها و اسرائیلی‌ها و همچنین دیدار‌های جداگانه خواهند داشت. این دو مقام آمریکایی بر روی توافق آزادی گروگان‌ها و آتش بس و مسائل مربوط به گذرگاه رفح و امنیت مرزی غزه تمرکز خواهند کرد.

انتظار می‌رود مک گورک پس از مذاکرات در قاهره، برای دیدار با نتانیاهو و یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم اسرائیل به سرزمین‌های اشغالی سفر کند. برنز روز چهارشنبه برای دیدار با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر قطر، عباس کامل، رئیس اطلاعات مصر و دیوید بارنیا، رئیس موساد اسرائیل، برای گفتگو در مورد توافق آتش بس به دوحه سفر خواهد کرد.

منبع: ایرنا#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به گفته مدیر اربعین ستاد عتبات عالیات استان البرز امسال ۱۰۰ موکب از البرز به کشور عراق اعزام خواهدشد.

یک ربع پیش

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: تا نیمه اول تیرماه سال جاری ۶۳۰ هزار تن آسفالت تامین، تولید و پخش شده است. این میزان تقریبا ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.

نیم ساعت پیش

دادستان‌های کره جنوبی همسر رئیس‌جمهور این کشور را به دلیل دریافت هدایای گران قیمت و دستکاری بازار سهام بازجویی کردند.

یک ربع پیش

قیمت ارز در بازار آزاد تهران در جریان معاملات امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ مشخص شد.

نیم ساعت پیش

نوشیدن آب به میزان کافی در بهبود و حفظ سلامتی تاثیر بسیاری دارد و در مواردی از ابتلا به بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

نیم ساعت پیش

تیزر تبلیغاتی پژو 405 را مشاهده می کنید. این ویدئو تبلیغاتی مربوط به بیش از 30 سال پیش است.

نیم ساعت پیش

فرمانده انتظامی سبزوار از دستگیری یک زن فروشنده سکه‌های طلای تقلبی در این شهرستان خبر داد.

نیم ساعت پیش

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از ایجاد حواشی در صحن علنی شورا توسط اعضا و شهرداری در رسانه‌ها انتقاد کرد.

یک ربع پیش

با توجه وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و تمرکز دولت بر درآمدهای مالیاتی در سال جدید پیش بینی می‌شود که دولت در بخش افزایش حقوق در بودجه سال 1402 با موانعی مواجه شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...