بازار نیوز |
3 ماه پیش

مذاکرات برای دستیابی به فرصت تجارت آزاد اوراسیا با حضور قطری ها انجام شده است

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر مذاکره و بحث‌ها انجام شده است امیدواریم به نتیجه برسیم که از فرصت تجارت آزاد اوراسیا با حضور قطری‌ها استفاده کنیم تا تولید محصول مشترک و صادرات به کشور‌های مختلف را داشته باشیم.

به گزارش بازارنیوز، علیرضا پیمان پاک امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص اقدامات و برنامه‌های سازمان توسعه تجارت با توجه به نزدیکی جام جهانی ۲۰۲۲ در قالب سرمایه گذاری مشترک با قطر، گفت: جام جهانی قطر و توسعه روابط با قطر بحث مهمی بوده به طوری که کشور‌های حاشیه خلیج فارس مخصوصاً عمان و قطر جزء اولویت‌های سازمان توسعه و تجارت و نقشه راه توسعه صادرات کشور است.

وی افزود: در قالب نقشه راه توسعه صادرات یک سری اقدامات را انجام داده ایم به طوری که یک نماینده مشخصی را معین کرده ایم که در قطر در حال رایزنی است و طی این ۴ ماه مصوبات مختلفی را دریافت کرده ایم.

رئیس سازمان توسعه تجارت بیان کرد: در سازمان توسعه تجارت مجموعه عربی - آفریقایی فعال شده است.

پیمان پاک خاطر نشان کرد: ارتباطات خوبی را با برخی از وزرای قطری داشته ایم که هم بحث تامین کالای مورد نیاز قطر و هم بحث استفاده از فرصت برای توسعه تجارت‌های بین المللی مطرح است.

وی در ادامه گفت: پیشنهادات مختلفی با سرمایه گذاران قطری، طرف‌های مقابل در قطر و مقام‌های مسئول مطرح کرده ایم تا از امکانات موجود و پتانسیل‌های ایران استفاده کنیم و در قالب سرمایه گذاری‌های مشترک بتوانیم به کشور‌های ثالث هم صادرات داشته باشیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: در حال حاضر مذاکره و بحث‌ها انجام شده است امیدواریم به نتیجه برسیم که از فرصت تجارت آزاد اوراسیا با حضور قطری‌ها استفاده کنیم تا تولید محصول مشترک و صادرات به کشور‌های مختلف را داشته باشیم./میزان#‌اخبار منبع: بازار نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد-مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام از تدارک ویژه برنامه های ملی توسط این بنیاد در ایام دهه کرامت خبر داد.

3 ساعت پیش

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از شناسایی ۳۵۲ بیمار جدید و فوت ۴ بیمار کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

3 ساعت پیش

شاخص کل بورس امروز بیست و هفتم اردیبهشت با رشد ۲۲ هزار واحدی معاملات را به پایان برد.

2 ساعت پیش

روزنامه فایننشال تایمز هشدار داد دولت ها وقت و منابع زیادی را صرف کاهش هزینه های فزاینده انرژی به دنبال حمله روسیه به اوکراین کرده اند اما این جنگ بذر بحرانی به مراتب بزرگتر در زمینه ناامنی غذایی را افشانده است.

3 ساعت پیش

سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله روز جمعه سخنرانی می‌کند.

3 ساعت پیش

بندرعباس-استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه دشمنان امنیت و اقتصاد ایران لحظه‌ای در ضربه زدن به مردم درنگ ندارند گفت: پلیس مظلوم است و باید به امکانات روز تجهیز شود.

3 ساعت پیش

اهواز- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان خواستار پیگیری شهرداری اهواز در خصوص تکمیل پل روگذر دانشگاه شهید چمران اهواز شد.

2 ساعت پیش

مهم‌ترین اخبار برای بورس امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت کدام است؟

2 ساعت پیش

رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه از حضرت حمزه به عنوان الگویی برای یاری امام زمان (عج) یاد کرد و گفت: عظمت و بزرگی جایگاه حضرت حمزه به این دلیل بود که خود را وقف پیامبر اکرم (ص) کرده بود.

2 ساعت پیش

بیشتر...