خبرگزاری میزان |
1 ماه پیش

اخطار هایی درباره حمله سایبری جایگاه های سوخت داده شده بود منشا حمله فعلاً مشخص نیست ورود کمیسیون انرژی مجلس به موضوع resize

مصطفی نخعیدر گفت‌وگو با میزان، با اشاره به‌ بروز اختلال در سامانه کارت سوخت گفت: متاسفانه ما با یک حمله سایبری در سامانه هوشمند کشور مواجه شدیم و مشکلات زیادی را برای هموطنان ما در نقاط مختلف کشور به وجود آورد.
 
وی بیان داشت: بلافاصله پس از این رویداد مهم رئیس مجلس ماموریتی برای کمیسیون انرژی مجلس تعیین کرد تا این کمیسیون به این مسئله ورود پیدا کند لذا اعضای کمیسیون و رئیس کمیسیون انرژی به صورت جداگانه مسائل را دنبال و پیگیری کردند که خوشبختانه با دستورالعملی که صادر شد، برخی از جایگاه‌ها با نرخ ۳۰۰۰ تومان بنزین آزاد را ارائه کردند.
 
نخعی تاکید کرد: همچنین از دیشب - آخر وقت - هم راه اندازی تعدادی از جایگاه‌های سوخت با همان سیستم یارانه‌ای مدنظر قرار گرفت.
 
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تشکیل کمیته بحران پیرو بروز اختلال در سامانه کارت سوخت اظهار داشت: بیشتر مسئولین اجرایی در کمیته بحران «اختلال در کارت سوخت» حضور دارند و از مجلس هم فکر نمی‌کنیم نماینده‌ای در این کمیته حاضر باشد.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این حمله سایبری قابل پیش‌بینی بود و یا خیر؟ گفت: به طور صد درصد این حمله سایبری قابل پیش‌بینی بود، لذا یکی از اصول پدافند غیر عامل پیش بینی همه سناریو‌های مختلف است بنابراین طبعاً باید این موضوعات مدنظر قرار گیرد و پیش‌بینی لازم انجام می‌شد.
 
نخعی تصریح کرد: همچنین بنده اطلاع دارم که حتی سیگنال، تذکرات و اخطار‌های در زمینه حمله سایبری قبل‌تر داده شده بود، اما این مسائل کمتر مورد توجه قرار گرفت.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه تاکنون منشاء این حمله سایبری مشخص شده است و یا خیر؟گفت: فعلا منشا این حمله مشخص نیست و هنوز معلوم نیست که این حمله از چه طریقی انجام شده است.
 
نخعی بیان داشت: از این رو کمیسیون انرژی مجلس در نخستین جلسه خود در هفته آینده، موضوع اختلال در سامانه کارت سوخت را با حضور مسئولین مورد بررسی قرار خواهد داد.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • فعال شدن سیستم سهمیه‌بندی سوخت در همه جایگاه‌ها تا پایان امروز/ بنزین آزاد در بیشتر جایگاه‌ها عرضه می‌شود
انتهای پیام/


#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...