خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

رونمایی از ترجمه سرگذشت استعمار در نمایشگاه دهلی خوشحالی استاد زبان فارسی از ترجمه انگلیسی کتاب های ایرانی تسنیم


رونمایی از ترجمه سرگذشت استعمار در نمایشگاه دهلی/ خوشحالی استاد زبان فارسی از ترجمه انگلیسی کتاب های ایرانی

نشست معرفی قابلیت های نشر ایران و رونمایی از ترجمه انگلیسی ۳ جلد از کتاب سرگذشت استعمار نوشته محمد میرکیانی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دهلی برگزار شد.

- اخبار فرهنگی -

نشست معرفی قابلیت های نشر ایران و رونمایی از ترجمه انگلیسی 3 جلد از کتاب سرگذشت استعمار نوشته محمد میرکیانی با حضور علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، علیم اشرف استاد زبان فارسی دانشگاه دهلی و بهرامی مدیر انتشارات نخل سبز در سالن نشست های نمایشگاه کتاب دهلی برگزار شد.

علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب در این مراسم در سخنانی با اشاره به انتشار 113 هزار عنوان کتاب در ایران طی سال گذشته گفت: از این تعداد کتاب منتشرهدر ایران بخش زیادی قابل ترجمه و عرضه در نمایشگاه های فرهنگی و قابل استفاده توسط ملت های دیگر است.

وی با اشاره به اشتراکات فرهنگی ایران و هند گفت: با توجه به اشتراکات ملت های ایران و هند این کتاب ها می توانند قابل استفاده هندی ها نیز باشد.

نمایشگاه کتاب دهلی , کشور هند , کتاب و ادبیات , کتاب , نمایشگاه کتاب دهلی , کشور هند , کتاب و ادبیات , کتاب , نمایشگاه کتاب دهلی , کشور هند , کتاب و ادبیات , کتاب ,

آهنگساز هندی : محمد رسول الله(ص) ساخته مجید مجیدی اولین همکاری من با ایرانی‌ها بود + فیلم

رییس غرفه ایران در نمایشگاه کتاب دهلی با اشاره به نمایشگاه کتاب تهران گفت: هر سال بیش از 3 هزار ناشر در ایام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای عرضه این کتاب ها به نمایشگاه می آیند. از جمله آثاری که در همین نمایشگاه کتاب دهلیعرضه شده است، در این غرفه کتاب هایی به زبان انگلیسی اردو، هندی و فارسی عرضه شده است.

وی با اشاره به اینکه ایرانی ها و هندی هابا هم زمینه های فرهنگی، ادبی و اسطوره های مشترک دارند، گفت:مجموعه ای که امروز رونمایی شد،بیانگر دیدگاه مشترک هندی ها و ایرانی ها است، هند و ایران سابقه مبارزه طلبی و استقلال خواهیدر دنیا دارند، وقتی این سابقه در قالب داستان بیان می شود، هم برای مخاطبان ایرانی و هم برای مخاطبان هندی قابل استفاده است.

رمضانی از مخاطبان هندی دعوت کرد تا در نمایشگاه کتاب تهران با استادان بزرگی چون علیم اشرف حضور پیدا کنند و آثار شاعران و ادیبان ایرانی را ببینند.

وی در پایان گفت: نمایشگاه کتاب تهران شلوغ ترین،بزرگترین و پربازدید ترین مجموعه نمایشگاهی در کشور ماست و البته شاید بتوان گفت، پربازدید کننده تر از نمایشگاه دهلی است.

نمایشگاه کتاب دهلی , کشور هند , کتاب و ادبیات , کتاب ,

ورود زبان فارسی به مدارس هند در انتظار اعزام استاد به ایران/ باید برای علاقمندی هندی‌ها به فرهنگ ایران پاسخگو باشیم

مردم ایرانی ای خرید کتاب برای بچه ها وقت گذاری قلبر توجه دارند، بیشترین حوزه ای که کتاب منتشر میشه کودک و نوجوان است. اینکه صحبت های من را شنیدید

بهرامی مدیر انتشارات نخل سبز نیز در این مراسم در سخنانی با اشاره به مجموعه 15 جلدی سرگذشت استعمارنوشته محمد میرکیانی که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است، گفت: 3 جلد از این مجموعه که به تاریخ استعمار در هند اختصاص دارد به زبان انگلیسی منتشر شده و اینجا در نمایشگاه کتاب دهلی رونمایی می شود.

علیم اشرف استادزبان فارسی دانشگاه دهلی نیز در سخنانی گفت: یک گروه عالی رتبه از ایران در نمایشگاه کتاب دهلی شرکت کرده است ، اتفاق خوب این است که کتاب هایی از فارسی به انگلیسی ترجمه شده اند.

نمایشگاه کتاب دهلی , کشور هند , کتاب و ادبیات , کتاب ,

بین ایران با هند هیچ گاه دوگانگی فرهنگی نبوده / فرهنگ ایرانی در عمق تاریخ هند ریشه دوانده است + فیلم

اشرف با اشاره به آموزش فارسی در دانشگاه های هند گفت:زبان فارسی از زبان هایی است که در دانشگاه هند تدریس می شود. زبان فارسی در سطوح مختلف دانشگاهی تدریس می شود،هم چنین زبان فارسی دردو ترمبرای دانشجویان رشته های دیگرگنجانده شدهاست که اگر دانشجویان این دو واحد را بگذرانند، ما به آن ها مدرک زبان فارسی می دهیم.

این استاد دانشگاه دهلی به عرضه کتاب های چون کلیه و دمنه، شاهنامه، گلستان سعدی، حافظ و .. در غرفه ایران اشاره کرد و مخاطبان را به بازدید از اینغرفه در این نمایشگاه دعوت کرد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

 دادستان رضوانشهر"این افراد در اطراف شعب و صندوق های اخذ رای موجب اخلال در روند انتخابات شده بودند و علی رغم تذکرات بسیار آنها همچنان به فعالیت خود ادامه داد که به ناگزیز بازداشت شدند.

نیم ساعت پیش

هفته هجدهم نیز بنا به سنت فوتبال ایران با ۷ بازی و یک دیدار معوقه برگزار شد و تیم‌های استقلال و پرسپولیس به بردهای باارزشی رسیدند.

نیم ساعت پیش

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۰ خطاب به مجریان و اعضای شعب اخذ رای در مورد تصویر برداری رای دهندگان نکته‌ای را متذکر شد.

نیم ساعت پیش

رهبر انقلاب امروز هنگام شرکت در انتخابات، چفیه‌شان را به خبرنگار مسیحی لبنانی که ابراز علاقه کرده بود اهدا کردند و خبرنگار لبنانی پس از دریافت چفیه رهبر انقلاب بسیار خوشحال شد.

یک ربع پیش

قلعه امن پرسپولیس کجاست؟ این استادیوم برای سرخ‌ها خوش‌یمن محسوب می‌شود.

نیم ساعت پیش

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس در روز شنبه دایر هستند و اگر تصمیمی بر تعطیلی مدارس شعب اخذ رأی گرفته شود، تا ساعت ۱۰ شب امشب اعلام می‌شود.

نیم ساعت پیش

طبق نظرسنجی‌ها اکثریت قریب به اتفاق در فرانسه پیشنهاد مکرون برای اعزام نیرو به اوکراین را رد کردند.

یک ربع پیش

این علائم نشان‌دهنده ابتلای زودهنگام به زوال عقل و آلزایمر است در ادامه با ما همراه باشید.

نیم ساعت پیش

رسانه‌های سوریه از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مناطقی از شهر «بانیاس» در سواحل جنوبی سوریه خبر دادند.

یک ربع پیش

بیشتر...