خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

مبارزه با زمین خواری در کهگیلویه بویراحمد از دستگاه های دولتی شروع شود رضوی

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد:
مبارزه با زمین‌خواری در کهگیلویه و بویراحمد از دستگاه‌های دولتی آغاز شود
به گزارشخبرگزاری رضویاز یاسوج، کیامرث حاجی ‌زاده در کارگروه مبارزه با زمین‌خواری استان کهگیلوییه و بوییراحمد گفت: طرح‌های کاغذی گذشته منجر به زمین‌خواری شده است که در کارگروه مبارزه با زمین‌خواری و امور زیربنایی به دنبال بازپس‌گیری اراضی تصرف شده هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به بهانه طرح‌های گردشگری، صنعتی و کشاورزی اراضی تملک شده افزود: طرح‌های گردشگری بررسی و در جلسه آینده کارگروه امور زیربنایی طرح‌های واگذار شده به بخش صنعت بررسی می‌شوند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ۲۸۰ رای قطعی زمین‌خواری در بویراحمد اجرا نشده گفت: به شدت از عدم اجرای احکام گلایه دارم، در بویراحمد که باید الگویی برای دیگر مناطق استان باشد در اجرای احکام زمین‌خواری با مشکل مواجه هستیم که فرماندار گزارش دهد کدام دستگاه همکاری نمی‌کند.
حاجی‌زاده با بیان اینکه مقابله با زمین‌خواری باید از دستگاه‌های دولتی شروع شود، گفت: مبارزه با زمین‌خواری به این شکل نباشد که با کسی که همه داراییش ۲۰۰ متر زمین است برخورد شود اما فردی که چند هکتار زمین را تصرف کرده به حال خود رها کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قرار نیست جلسه بگیریم و اقدامی خاصی انجام نشود بلکه گزارش دهیم که از جلسه گذشته کارگروه مبارزه با زمین‌خواری تا این جلسه چند هکتار از اراضی رفع تصرف شده است.
وی خطاب به متولیان در زمینه مبارزه با زمین‌خواری گفت: اگر کسی نمی‌خواهد کاری انجام دهد بگوید تا وقتمان را در جلسات هدر ندهیم، وقتی جلسه برگزار می‌کنیم انتظار داریم عملیاتی کار شود.
حاجی‌زاده بیان کرد: شهرداری‌های استان مکلف هستند احکام را اجرا کنند و اگر مشکلی وجود داشت از فرمانداران کمک بگیرند.
وی در پایان با اشاره به جایگاه نامناسب استان در طرح کاداستر خاطرنشان کرد: استان در این زمینه در جایگاه پایینی قرار دارد که مدیران باید پاسخگو باشند.
گفتنی است در این نشست اعلام شد که ۳۷۵ رای قطعی مبارزه با زمین‌خواری صادر شده که ۲۸۰ مورد مربوط به شهرستان بویراحمد است، همچنین ۱۳۰ هکتار اراضی تصرف شده در گچساران و ۵۸۰ هکتار در بویراحمد رفع تصرف شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تهران-پویش مهر و کرامت نبوی همزمان با هفته وحدت در شهر‌های مختلف کشور اجرا می‌شود.

5 ساعت پیش

تهران - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اراده جدی روسای جمهور ایران و روسیه این است که سطح روابط اقتصادی فیمابین به حداکثر ممکن برسد، گفت: این رویکرد در سطح سران دو کشور ظرفیت و فرصتی استثنایی برای گسترش مناسبات است که باید به نحو مطلوب از آن استفاده کنیم.

5 ساعت پیش

رضا جباری پیشکسوت پرسپولیس درباره شکست این تیم مقابل تراکتور گفت: بهتر بود مهدی ترابی این پنالتی را به لوکادیا می‌سپرد، زیرا او پنالتی‌زن خوبی است.

6 ساعت پیش

مشخص نیست در این بازی چه جملاتی میان بازیکنان دو تیم رد و بدل شده بود که دامنه آن به تونل ورزشگاه و درگیری شدید بین آنها ختم شده است.

6 ساعت پیش

تهران- وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان در دیدار با معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران از آمادگی برای تعمیق و توسعه روابط فرهنگی بین دو کشور خبر داد.

5 ساعت پیش

قرچک- فرمانده مرزبانی فراجا عصر پنجشنبه ضمن حضور در قرچک با خانواده شهید«احمد توکلی»در این شهرستان دیدار کرد.

5 ساعت پیش

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه به هم پیمانی با ایران و سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم و به آن افتخار می کنیم، تأکید کرد: مبارزه تا سرنگونی طرح صهیونیستی ادامه دارد.

5 ساعت پیش

سوگل طهماسبی از بازیگرای مشهور و خوش فیس کشورمونه که عکسای زیادی منتشر میکنه اما اینبار تریپ خانوم خانوما مورد توجه قرار گرفت.

6 ساعت پیش

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از کشف ۷۰۰ تن اضافه تناژ در شش ماه اول سال جاری خبر داد و گفت: با تشدید نظارت بر عملکرد ناوگان باری در محورهای حوزه استحفاظی استان، کشف اضافه تناژ نسبت به سال گذشته افزایش ۸ درصدی داشته است.

6 ساعت پیش

بیشتر...