خبرگزاری رضوی |
1 سال پیش

مبارزه با زمین خواری در کهگیلویه بویراحمد از دستگاه های دولتی شروع شود رضوی

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد:
مبارزه با زمین‌خواری در کهگیلویه و بویراحمد از دستگاه‌های دولتی آغاز شود
به گزارشخبرگزاری رضویاز یاسوج، کیامرث حاجی ‌زاده در کارگروه مبارزه با زمین‌خواری استان کهگیلوییه و بوییراحمد گفت: طرح‌های کاغذی گذشته منجر به زمین‌خواری شده است که در کارگروه مبارزه با زمین‌خواری و امور زیربنایی به دنبال بازپس‌گیری اراضی تصرف شده هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به بهانه طرح‌های گردشگری، صنعتی و کشاورزی اراضی تملک شده افزود: طرح‌های گردشگری بررسی و در جلسه آینده کارگروه امور زیربنایی طرح‌های واگذار شده به بخش صنعت بررسی می‌شوند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ۲۸۰ رای قطعی زمین‌خواری در بویراحمد اجرا نشده گفت: به شدت از عدم اجرای احکام گلایه دارم، در بویراحمد که باید الگویی برای دیگر مناطق استان باشد در اجرای احکام زمین‌خواری با مشکل مواجه هستیم که فرماندار گزارش دهد کدام دستگاه همکاری نمی‌کند.
حاجی‌زاده با بیان اینکه مقابله با زمین‌خواری باید از دستگاه‌های دولتی شروع شود، گفت: مبارزه با زمین‌خواری به این شکل نباشد که با کسی که همه داراییش ۲۰۰ متر زمین است برخورد شود اما فردی که چند هکتار زمین را تصرف کرده به حال خود رها کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قرار نیست جلسه بگیریم و اقدامی خاصی انجام نشود بلکه گزارش دهیم که از جلسه گذشته کارگروه مبارزه با زمین‌خواری تا این جلسه چند هکتار از اراضی رفع تصرف شده است.
وی خطاب به متولیان در زمینه مبارزه با زمین‌خواری گفت: اگر کسی نمی‌خواهد کاری انجام دهد بگوید تا وقتمان را در جلسات هدر ندهیم، وقتی جلسه برگزار می‌کنیم انتظار داریم عملیاتی کار شود.
حاجی‌زاده بیان کرد: شهرداری‌های استان مکلف هستند احکام را اجرا کنند و اگر مشکلی وجود داشت از فرمانداران کمک بگیرند.
وی در پایان با اشاره به جایگاه نامناسب استان در طرح کاداستر خاطرنشان کرد: استان در این زمینه در جایگاه پایینی قرار دارد که مدیران باید پاسخگو باشند.
گفتنی است در این نشست اعلام شد که ۳۷۵ رای قطعی مبارزه با زمین‌خواری صادر شده که ۲۸۰ مورد مربوط به شهرستان بویراحمد است، همچنین ۱۳۰ هکتار اراضی تصرف شده در گچساران و ۵۸۰ هکتار در بویراحمد رفع تصرف شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تاکنون هفت مرحله زندانیان فلسطینی و اسرائیلی با یکدیگر و در چارچوب عملیات تبادل اسیر مبادله شده‌اند.

1 ساعت پیش

فارس نوشت: گردان‌های عزالدین القسام، امروز (۹ آذر) ویدئوی سخنان یک اسیر اسرائیلی به نام «یردن بیباس» خطاب به بنیامین نتانیاهو را منتشر کرد.

1 ساعت پیش

ارائه باتری برای خودروهای برقی با ۳۰۰ درصد چگالی انرژی بالاتر و ۱۵ دقیقه شارژ فوق‌العاده سریع یک شگفت انگیز در بازار خودروهای الکتریکی است.

1 ساعت پیش

سالن هفت تیر تهران امروز میزبان بزرگان کشتی ایران و جهان است و به نظر فینال جذابی در انتظار روز پایانی لیگ برتر کشتی آزاد خواهد بود.

1 ساعت پیش

عصر ایران نوشت: در آمریکایی که باراک اوباما با پدری کنیایی یا دونالد ترامپِ شومن و قبل‌تر جیمی کارتر با مزرعۀ بادام زمینی یا رونالد ریگان با سابقۀ بازی در سینمای هالیوود، به کاخ سفید راه یافتند چرا کیسینجر کارکشته در سیاست، بخت خود را نیازمود؟

1 ساعت پیش

دانشمندان برای اولین بار یک قرص سیاره‌ساز را فراتر از کهکشان راه شیری پیدا کرده‌اند.

نیم ساعت پیش

پنج شنبه گذشته ۲ آذر ماه، پرفورمنسی با هدف هم‌دردی با مردم مظلوم غزه و بازسازی جنایت بیمارستان المعمدانی توسط گروهی از دختران در فضای آزاد تئاتر شهر تهران توسط جمعیت دختران ایران اجرا شد.

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به منظور قدردانی از حمایت‌های صنعا از مردم فلسطین در محل سفارت یمن در تهران حضور یافت.

1 ساعت پیش

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است، اگر سرخپوشان در دیدار مقابل الدحیل مغرورانه بازی نکنند، می‌توانند با حمایت هواداران حریف قطری را شکست دهند.

1 ساعت پیش

بیشتر...