خبرآنلاین |
2 ماه پیش

هشدار استفاده از آفت کش کشاورزی برای درمان شپش سر خبرآنلاین

هشدار! استفاده از آفت‌کش‌ کشاورزی برای درمان شپش سر

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سازمان غذا و دارو نسبت به بروز مسمومیت حاد و مرگ ناشی از مصرف سموم آفت کش کشاورزی برای درمان شپش سر هشدار داد.

دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو اعلام کرد: براساس برخی گزارشات استفاده موضعی سموم آفت‌کش کشاورزی (دیازینون از دسته سموم ارگانوفسفره) برای درمان شپش سر کودکان منجر به بروز چند مورد مسمومیت حاد و منجر به مرگ شده است.

براین اساس به منظور جلوگیری از مسمومیت، در صورت برخورد با افراد مبتلا به شپش، خصوصا کودکان که آلودگی در آن‌ها شایع‌تر است، مراجعه به پزشک و داروساز توصیه می‌شود.

لازم به ذکر است سموم دفع آفات نباتی مورد استفاده در کشاورزی، دارای سمیت بالایی بوده و به شدت از طریق پوست قابل جذب هستند، بنابراین تماس پوستی با این سموم می‌تواند منجر به مسمومیت و مرگ شود؛ به طوری که حتی از کشاورزان درخواست می‌شود برای سم پاشی مزارع، از دستکش لاستیکی، کفش لاستیکی جلو بسته و ماسک حفاظت کننده استفاده کنند تا از بروز مسمومیت ناشی از تنفس و یا تماس سم با پوست پیشگیری شود.

براین اساس توصیه می‌شود ساکنان مناطق روستایی و کشاورزی که به سموم دفع آفات دسترسی دارند، توصیه‌های پیشگیرانه را جدی بگیرند و برای درمان شپش و موارد مشابه، فقط به پزشک و داروساز مراجعه کرده و به هیچ عنوان از سموم دفع آفات و حشرات مانند سموم کشاورزی و یا سموم خانگی، برای دفع شپش استفاده نکنند.

بیشتر بخوانید:

استفاده از سم کشاورزی برای از بین بردن شپش سر،۲ کودک را به کما برد

۴۷۴۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: دختر جوان که با انتشار تصاویر خصوصی خواستگار سابقش قصد داشت از او انتقام بگیرد با شکایت وی از سوی پلیس دستگیر شد.

11 ساعت پیش

ایرنا نوشت:  شب گذشته عده‌ای از متخلفین ساخت و ساز غیرمجاز در محله حصارک به شهردار شب ناحیه سه منطقه ۵ حمله و وی را مجروح کردند.

12 ساعت پیش

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در شبانه روز گذشته ۶۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

12 ساعت پیش

محیانیوز نوشت: بادام زمینی از مواد بسیار مغذی با ارزش غذایی بالا است که مصرف آن برای درمان بیماری ها، زیبایی، سلامتی و همچنین در دوران بارداری بسیار مفید و مؤثر است

9 ساعت پیش

محیانیوز نوشت: بهانه گیری کودک ناشی از ناتوانی او در بیان احساسات و انتظاراتش است. زیرا بیشتر کودکان کلمه هایی که می شنوند را درک می کنند، اما نمی توانند آنها را درست و کامل بیان کنند و نمی تواند منظور خود را توضیح دهند به همین علت نا امید شده و شروع به جیغ کشیدن و بهانه گیری می کنند.

11 ساعت پیش

ایلنا نوشت: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز درباره فوت یکی از دانش آموزان تبریزی توضیحاتی ارائه کرد.

12 ساعت پیش

برخی از دریاچه های آبی زیبا ممکن است در آینده به لطف تغییرات آب و هوایی چندان آبی نباشند.

13 ساعت پیش

ایران نوشت:پاییز سال گذشته مرد جوانی در جریان یک تعقیب و گریز پلیسی با شلیک گلوله یکی از مأموران از ناحیه کتف مجروح شد.

21 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: تحقیقات نشان می‌دهد هوش کودک از مادر به ارث می‌رسد و پدر دخالت چندانی در هوش کودک ندارد.

18 ساعت پیش

بیشتر...