وزیر فرهنگ : ریل گذاری فرهنگی کشور باید تغییر کند

وزیر فرهنگ : ریل‌گذاری فرهنگی کشور باید تغییر کند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ریل‌گذاری فرهنگی کشور نیازمند تغییر است و باید در این زمینه بیش از پیش تلاش شود.

به گزارشسراج24، محمدمهدی اسماعیلی روز جمعه در نشست شورای فرهنگی عمومی شهرستان مشگین‌شهر تقویت فرهنگ عمومی را یکی از راهبردهای حوزه فرهنگی کشور دانست و اظهار کرد: رهبر عزیز انقلاب اسلامی بر حوزه فرهنگ عمومی به معنای کلان آن تاکید ویژه دارند و از این طریق باید فضیلت‌های اخلاقی و انسانی را در جامعه گسترش دهیم.

وی ادامه داد: هم اکنون شاهد هجمه سنگین فرهنگی دشمنان هستیم که رهبر معظم انقلاب از آن با عناوین مختلف مانند تهاجم فرهنگی ، شبیخون فرهنگی ، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم یاد کرده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امروز شاهد یک جنگ ترکیبی هستیم که دربردارنده تروریسم رسانه‌ای است ، دشمنان دنبال ایجاد شکاف و انشقاق در صفوف ملت ایران هستند و حوزه باورها و اعتقادات ما را نشانه گرفته‌اند ، برای همین و حتما برای مصون‌سازی جامعه در حوزه فرهنگ باید نگاه را تغییر دهیم و ریل‌گذاری باید عوض شود.

اسماعیلی با بیان اینکه به‌تدریج حکمرانی فرهنگی در کشور تضعیف شده است، گفت: حاکمیت نظام اسلامی در حوزه فرهنگ کاملا به حاشیه رفته و ما قدرت مدیریت این بخش را از دست داده‌ایم و بخشی از اتفاقات و مسائلی که بروز می‌کند در همین مساله ریشه دارد و اگر بخواهیم این مساله را حل کنیم باید بخش فرهنگ را تقویت کنیم.

وی افزود: به همین دلیل در بودجه ۱۴۰۲ و احکام برنامه هفتم که مسئولیت بخش‌های رسانه و فرهنگ و فضای مجازی آن بر عهده وزارت فرهنگ است این موضوع مدنظر قرار دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: در همین راستا پیش‌نویس احکام برنامه را همین هفته آماده کرده و به دولت ارائه خواهیم داد و انشالله تلاش می‌کنیم در این ریل‌گذاری فرهنگ و هنر را از یک حوزه حاشیه‌ای و پیرامونی به یک حوزه مرکزی و اهتمام اصلی نظام و دولت تغییر بدهیم.

وی افزود: رئیس جمهور هم یک شخصت حوزوی ، علمی ، دانشگاهی و فرهنگی است و این موضوع بیشترین توقع را ایجاد کرده که دولت فعلی این مساله را انجام دهد و ما باید این را دنبال کنیم.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جام جهانی قطر - پس از استرالیا، ژاپن دومین نماینده قاره آسیا بود که خودش را به جمع 16 تیم پایانی جام جهانی رساند.

8 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال آلمان با قرار گرفتن در جایگاه سوم گروه E جام جهانی قطر از دور رقابت‌ها کنار رفت.

8 ساعت پیش

رعنا آزادی ور از بازیگر های خوش چهره و دوست داشتنی است که کلا یه جور خاصی به دل میشینه؛ پس ببین چطور تیپ میزنه و ازش الگو برداری کن.

7 ساعت پیش

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه تکیه به فرهنگ بسیجی همچون سال های گذشته و دوران دفاع مقدس می‌تواند ضامن عبور از شرایط کنونی تحریم و تحریف باشد، گفت: تجربه های موفق بسیج در عرصه‌های مختلف مانند دفاع مقدس، سازندگی و عمران، بالندگی آن را نشان می دهد.

9 ساعت پیش

فرمانده انتظامی فارس گفت:۶۷۱ کیلوگرم تریاک در بیابان‌های لارستان کشف و ضبط شد.

8 ساعت پیش

نیروهای ارتش سومالی امروز پنجشنبه ۴۰ نفر از عناصر گروهک تروریستی الشباب را در این کشور به هلاکت رساند.

8 ساعت پیش

سرمربی تیم والیبال ایفاسرام گفت: اینکه اول لیگ برتر را تعطیل کنند و بعد به سراغ نظرخواهی بروند به درد کسی نمی‌خورد.

8 ساعت پیش

در شبی که آلمان برای صعود نیاز به پیروزی مقابل کاستاریکا دارد، هوادارانش حضور پرشوری در ورزشگاه البیت داشته‌اند اما علاوه بر آنها، هواداران قطری نیز در اقدامی تلافی‌جویانه، دوباره با تصاویر مسعود اوزیل راهی استادیوم شده‌اند.

10 ساعت پیش

عضو تیم اعزامی به جام جهانی آمریکا تأکید کرد در یک سال اخیر در چندین میدان بین‌المللی محک خورده و حالا دیگر وقت نتیجه گرفتن اوست.

8 ساعت پیش

بیشتر...