گلستان ما |
3 روز پیش

گلستان ما چشمان منتظر 20 هزار مستاجر روستایی گلستان به طرح مسکن دولت

به گزارش گلستان ما،سید محمد حسینی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خود را مکلف به اجرای قانون و تحقق تعهدات ملی و استانی در تامین مسکن شهری و روستایی می‌داند، اظهار کرد: احداث حداقل ۴۰۰ هزار واحد در سال را متعهد شده است.

وی با اشاره به اینکهدر حال حاضر با ورود به هر روستایی شاهد احداث و بهره برداری از خانه هایی مقاوم و ایمن هستیم، افزود: این مهم حاصل اراده مردم و تعامل و همکاری بانک‌ها و سایر دستگاه‌های متولی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستانگفت:شهرستان گنبد با جمعیت روستایی و روستاهای بسیار زیاد، باید پیشتاز اجرای طرح تامین مسکن باشد که برگزاری اولین جلسه شهرستانی شورای مسکن در گنبد گواه اراده مسئولان شهرستان در این حوزه است

حسینی با بیان اینکهحدود ۲۰ هزار مستاجر در روستاهای استان گلستان مشغول زندگی هستند، ابراز کرد: امیدواریم در چند سال آینده مشکل مسکن این عزیزان را با مشوق هایی که دولت محترم برای طرح های مسکن دارد رفع شود

وی ابراز امیدواری کردبا پیگیری های انجام شده در بحث زمین شاهد تملک و واگذاری اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح های مسکن باشیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستانگفت:بنیاد مسکن استان در سالجاری برای احداث حدود 2 هزار واحد مسکونی در شهرستان گنبد هدفگذاری و تامین اعتبار کرده است.

حسینی بیان کرد:در سال‌های ۹۸ و ۹۹ بیش از ۲۲ هزار واحد مسکونی در سطح استان گلستان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همت خود مردم و دستگاه های متولی احداث شد و امیدواریم این امر با اجرای قانون جهش تولید مسکن موجب رفع دغدغه و نیاز جوانان و اقشار مختلف جامعه به مسکن شود.

وی گفت:بنیاد مسکن استان در سال گذشته اجرای طرحی ابتکاری بعنوان طرح تامین مسکن جوانان و نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی را به مرحله اجرا درآورده که با استقبال هم استانیهای عزیز و روستانشینان قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان افزود: در روش خودمالکی که متقاضیان زمین مورد نیاز را دارابودند برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه  ۱۰۰ میلیون تومانی به بانکها عامل معرفی شده اند.

حسینی گفت: حدود 6 هزار متقاضی ساخت مسکن که فاقد زمین هستند نیز مورد پایش قرار گرفته اند که از روش های مختلف پیگیری تملک زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح در حال پیگیری است علیرغم اینکه در تعداد زیادی از روستاهای هدف طرح، عملیات اجرایی آن آغاز گردیده است.

به گفته وی؛بنیاد مسکن استان معتقد است که تشکیل و برگزاری جلسه شورای مسکن شهرستانها همچون قرارگاه ستاد بازسازی سیل کارگشا و راه گشا خواهد بود و این همپوشانی و هم افزایی دستگاه ها موجب تسریع در اجرا و تحقق اهداف مدنظر که همان برخورداری مردم از مسکن مقاوم و مناسب خواهد بود.

لازم به ذکر است در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن و طرح احداث حداقل یک میلیون واحد مسکونی در سال، سهم استان گلستان ۳۰ هزار واحد و سهم شهرستان گنبد ۵۰۰۰ واحد است.

انتهای پیام/#‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیر کل خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه انحصار در واردات نهاده‌های دامی را قبول نداریم گفت: امسال بیش از ۹۱ شرکت، نهاده‌های دامی وارد کشور کردند.

4 ساعت پیش

نفت صرفاً یک ماده سیاه نیست که از پوسته کره زمین به دست می‌آید بلکه یک کالای مهمی است که بخش عمده از اقتصاد کشور‌های دنیا را تحت تأثیر قرار داده است.

4 ساعت پیش

اهمیت فلزات غیرآهنی از آنجایی است که کاربرد فراوان و ارزش افزوده بالایی داشته و می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد کشورمان داشته باشد.

5 ساعت پیش

نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو در 24 مهر اعلام شد برای مشاهده لینک اسامی فروش فوق العاده ایران خودرو به سایت تیتربرتر مراجعه کنید.

7 ساعت پیش

سهام عدالت در معاملات امروز بورس و با قرار گرفتن شاخص کل بر مدار صعودی، بخشی از ضرر و زیان‌های خود را جبران کرد و ارزشش با رشد ۲.۵ درصدی همراه شد.

7 ساعت پیش

با افزایش قیمت دلار در بازار آزاد امروز، قیمت طلا و سکه در بازار امروز روند افزایشی داشتند.

7 ساعت پیش

رئیس سازمان بورس در خصوص برنامه بازار سرمایه برای بازار بدهی و فروش اوراق توضیحات جدیدی را بیان کرد.

7 ساعت پیش

شرایط دریافت وام ۱۵۰ میلیون تومانی با سود یک درصد از آبان 1400 اعلام شد.

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

7 ساعت پیش

پنجمین دور گفتگو‌های سیاسی ایران و اتریش امروز به ریاست معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و دبیر کل وزارت امور خارجه اتریش در تهران برگزار شد.

7 ساعت پیش

نظرسنجی مرکز تحقیقات درباره سریال‌های سیما در نیمه اول مهر ۱۴۰۰ نشان می‌دهد ۷۹.۲ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته است، مجموعه تلویزیونی «افرا» از شبکه یک با ۴۶ درصد مخاطب و کسب رضایت «در حد زیاد» ۸۲.۹ درصدی پربیننده‌تر از دیگر مجموعه‌های تلویزیونی در صدر سریال‌های سیما قرار گرفت.

9 ساعت پیش

بیشتر...