راهبرد معاصر |
9 ماه پیش

امیر قطر: اسرائیل رژیم آپارتاید قرن ۲۱ است راهبرد معاصر

امیر قطر در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره اینکه اسرائیل رژیم آپارتاید قرن ۲۱ است تاکید کرد که ملت فلسطین نباید اسیر ستم و خودسری‌های اشغالگران باشند.

به گزارش راهبرد معاصر. «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در سخنانی در هفتاد و هشتمین اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به بررسی پرونده‌های مختلفی از جمله فلسطین و نیز پرونده سیاسی لبنان پرداخته و گفت، طولانی شدن رنج و درد مردم لبنان به دلیل محاسبات سیاسی مایه تاسف است.

امیر قطر با اشاره به اینکه وضعیت نهادهای دولتی لبنان خطرناک است تاکید کرد، یافتن راهکار فوری برای حل بحران ریاست‌جمهوری لبنان ضروری است.

وی درباره پرونده جنگ یمن نیز اظهار داشت که ما خواستار حل بحران یمن از طریق گفتگو هستیم. درباره افغانستان نیز ما به هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی برای تضمین تعهد به توافق دوحه ادامه می‌دهیم تا مانع از حرکت این کشور به سمت بحرانی شویم که حل کردن آن بسیار دشوار است.

تمیم بن حمد آل ثانی در بخش دیگر سخنان خود به پرونده فلسطین و تجاوزات روزانه اشغالگران علیه مردم فلسطین پرداخته و اعلام کرد، جایز نیست که مردم فلسطین اسیر خودسری‌ها و ستم‌های اسرائیل از جمله گسترش شهرک‌سازی‌ها توسط این رژیم باشند.

امیر قطر افزود، اسرائیل شکل یک رژیم آپارتاید را در قرن بیست و یکم دارد. ما نباید فراموش کنیم که در دنیا افرادی هستند که گرفتار فجایع و مصیبت‌های بزرگی هستند و وظیفه ماست که برای رفع ظلمی که در حق آنها روا می‌شود تلاش کنیم. باید موانع موجود بر سر راه مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود برداشته شود.

وی در ادامه به بحران‌های مختلف در سراسر جهان از جمله درگیری‌های چند ماه گذشته در سودان پرداخته و اظهار داشت، متاسفانه امسال شاهد درگیری‌های خشونت‌آمیز در سودان بودیم. ما جنایت‌هایی که علیه غیرنظامیان در سودان رخ داد را محکوم کرده و خواستار محاکمه عاملان آن هستیم. درگیری‌ها باید با راه‌های مسالمت‌آمیز حل گردد./ تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دبیر جشنواره تولید محتوا با هوش مصنوعی بیان کرد: برای اولین بار به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم و در راستای مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح، جشنواره تولید محتوا با هوش مصنوعی برگزار می شود.

یک ربع پیش

رئیس کمیته بانوان ستاد دکتر پزشکیان در استان فارس گفت: انتخابات پیش‌رو فرصتی ایجاد کرده تا دوباره جامعه قدرت خود را به روشی مسالمت آمیز به همگان نشان دهد.

یک ربع پیش

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: بازیکنانم آماده هستند تا رقابتی را به نمایش بگذارند که خودشان و مردم ایران را راضی کند.

نیم ساعت پیش

کسانی که دارای سهام عدالت هستند می‌توانند با کارت اعتباری تا سقف 60 میلیون تسهیلات دریافت کنند.

نیم ساعت پیش

طی چند ساعت آینده اولین مناظره تلویزیونی نامزد‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری شیراز از پیشرفت عمرانی تقاطع غیرهمسطح اردیبهشت خبر داد و گفت: حذف دور برگردان‌های همسطح بولوار شهید چمران، دسترسی آسان به بزرگراه آیت‌الله حائری شیرازی به همراه ایمن سازی و روان‌سازی در مسیر از اهداف اجرای این پروژه است.

یک ربع پیش

هواشناسی استان یزد، برای ساعات بعدازظهر و شب گاهی وزش باد به‌نسبت شدید و با احتمال خیزش گردوخاک و یا انتقال گردوغبار از مناطق مجاور برای استان پیش بینی کرده است.

یک ربع پیش

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: نجاتگران به حادثه دیدگان سیل و آبگرفتگی در شهرستان‌های خلخال، مشگین شهر و کوثر امدادرسانی کرده اند.

نیم ساعت پیش

معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی قم از اختصاص زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع برای ساخت اولین خوابگاه دانشجویی در دانشگاه صنعتی خبر داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...