راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

امیر قطر: اسرائیل رژیم آپارتاید قرن ۲۱ است راهبرد معاصر

امیر قطر در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره اینکه اسرائیل رژیم آپارتاید قرن ۲۱ است تاکید کرد که ملت فلسطین نباید اسیر ستم و خودسری‌های اشغالگران باشند.

به گزارش راهبرد معاصر. «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در سخنانی در هفتاد و هشتمین اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به بررسی پرونده‌های مختلفی از جمله فلسطین و نیز پرونده سیاسی لبنان پرداخته و گفت، طولانی شدن رنج و درد مردم لبنان به دلیل محاسبات سیاسی مایه تاسف است.

امیر قطر با اشاره به اینکه وضعیت نهادهای دولتی لبنان خطرناک است تاکید کرد، یافتن راهکار فوری برای حل بحران ریاست‌جمهوری لبنان ضروری است.

وی درباره پرونده جنگ یمن نیز اظهار داشت که ما خواستار حل بحران یمن از طریق گفتگو هستیم. درباره افغانستان نیز ما به هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی برای تضمین تعهد به توافق دوحه ادامه می‌دهیم تا مانع از حرکت این کشور به سمت بحرانی شویم که حل کردن آن بسیار دشوار است.

تمیم بن حمد آل ثانی در بخش دیگر سخنان خود به پرونده فلسطین و تجاوزات روزانه اشغالگران علیه مردم فلسطین پرداخته و اعلام کرد، جایز نیست که مردم فلسطین اسیر خودسری‌ها و ستم‌های اسرائیل از جمله گسترش شهرک‌سازی‌ها توسط این رژیم باشند.

امیر قطر افزود، اسرائیل شکل یک رژیم آپارتاید را در قرن بیست و یکم دارد. ما نباید فراموش کنیم که در دنیا افرادی هستند که گرفتار فجایع و مصیبت‌های بزرگی هستند و وظیفه ماست که برای رفع ظلمی که در حق آنها روا می‌شود تلاش کنیم. باید موانع موجود بر سر راه مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود برداشته شود.

وی در ادامه به بحران‌های مختلف در سراسر جهان از جمله درگیری‌های چند ماه گذشته در سودان پرداخته و اظهار داشت، متاسفانه امسال شاهد درگیری‌های خشونت‌آمیز در سودان بودیم. ما جنایت‌هایی که علیه غیرنظامیان در سودان رخ داد را محکوم کرده و خواستار محاکمه عاملان آن هستیم. درگیری‌ها باید با راه‌های مسالمت‌آمیز حل گردد./ تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یکی از رهبران برجسته حماس اعلام کرد، با وجود تمام توطئه‌های صورت گرفته ملت فلسطین همچنان در راه مقاومت قدم بر می‌دارد.

7 دقیقه پیش

علی بهادری جهرمی به ادعای یک نماینده مجلس درخصوص نظر رییس جمهور مسئله شفافیت واکنش نشان داد.

5 دقیقه پیش

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنان در وحشت وقوع عملیات ضد صهیونیستی به سر می‌برند و این وحشت بنیامین نتانیاهو را بر آن داشته است تا فردا یک شنبه جلسه‌ای را برای بررسی اوضاع امنیتی این رژیم برگزار کند.

5 دقیقه پیش

قهرمان فصل گذشته بوندس‌لیگا برای دومین بار متوالی در فصل جدید فوتبال آلمان، نتوانست بر لایپزیگ غلبه کند.

5 دقیقه پیش

مصاف سفیدپوشان لندن با شاگردان یورگن کلوپ در هفتمین هفته لیگ برتر جزیره با برتری تیم میزبان همراه بود.

5 دقیقه پیش

انتخابات پارلمانی اسلواکی که امروز در این کشور آغاز شده است از آنجایی که می‌تواند منجر به رویگردانی این کشور از اوکراین و چرخش به سمت روسیه شود بسبار برای غرب و اروپا اهمیت دارد.

5 دقیقه پیش

در حالی که ناتو از افزایش نیروهای خود در کوزوو با توجه به تشدید تنش های این کشور با صربستان خبر داده، اما دولت آلمان همسو با متحدان غربی خود از صربستان درخواست کرده که نیروهای خود در مرزها را کاهش دهد.

5 دقیقه پیش

 مجلس نمایندگان آمریکا به لایحه موقت بودجه 45 روزه نهادهای دولتی برای جلوگیری از تعطیلی دولت رای مثبت داد.

7 دقیقه پیش

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: سهم مشارکت مردم استان اردبیل در طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در کربلا سه هزار 200 مترمربع است.

7 دقیقه پیش

بیشتر...