آکسفام: فلسطینیان با یک قوطی لوبیا در روز زندگی می کنند all tv logo

آکسفام: فلسطینیان با یک قوطی لوبیا در روز زندگی می‌کنند
بین‌المللخاورمیانه

سازمان امدادرسانی «آکسفام» اعلام کرد فلسطینیان در شمال غزه با کمتر از یک قوطی لوبیا در روز که معادل ۲۴۵ کالری است تلاش می‌کنند زنده بمانند.

به گزارش میدل ایست آی، این گزارش نشان می‌دهد هر فلسطینی فقط ۱۲ درصد کالری مورد نیاز روزانه خود را دریافت می‌کند.

آمیتاب بهار، مدیر اجرایی آکسفام اعلام کرد: «اسرائیل به صورت عمدی در حال گرسنگی دادن به فلسطینیان است».آکسفام می‌گوید برای جلوگیری از قحطی باید روزانه حداقل ۲۲۱ کامیون مواد غذایی وارد غزه شود. این در حالی است که متوسط کامیون‌های حامل مواد غذایی که وارد این نوار محاصره شده می‌شوند حدود ۱۰۵ کامیون در روز است.

گزارش آکسفام در حالی منتشر می‌شود که گرسنگی غزه را درنوردیده است. سازمان ملل هشدار داده که قحطی در شمال این منطقه «قریب الوقوع» است. در همین حال، یک مقام آمریکایی روز جمعه اعلام کرد که قحطی احتمالا در حال حاضر هم در برخی نقاط شمالی غزه آغاز شده است.

تاکنون حداقل ۲۷ کودک بر اثر سوء تغذیه و کم آبی در این منطقه محاصره شده جان خود را از دست داده‌اند.

قحطی غزه که بر اثر نابود شدن زیرساخت‌های غذایی (مثل نانوایی و کارخانه‌های تولید آرد) ایجاد شده، به دلیل اعمال محاصره شدید و جلوگیری از ورود کمک‌های بشردوستانه تشدید شده است.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللخاورمیانه#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خطیب نماز جمعه مشهد گفت: اینکه ۳۰۰ موشک و پهپاد در یک لحظه با این سرعت و قدرت، فضای آسمان فلسطین اشغالی را در بر بگیرد، برای اسرائیلی ها خیلی مهیب و چشمگیر بود، اما این همه قدرت ما نبود.

یک ربع پیش

رئیس جمهور برای تعیین تکلیف کارخانه سیمان بیارجمند دستور ویژه صادر کرد و بر این اساس موضوع "سیمان بیارجمند" به هیئت دولت می‌رود.

یک ربع پیش

نمازگزاران بوشهری پس از اقامه نماز جمعه با شرکت در یک راهپیمایی باشکوه ضمن حمایت از مردم مقاوم و مقتدر غزه از پاسخ موشکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تشکر کردند.

یک ربع پیش

امام جمعه کاشان ضمن اشاره به وعده صادق گفت: ایران در وعده صادق همانند شمشیر ذوالفقار بر سر دشمن فرود آمد.

یک ربع پیش

امام جمعه یاسوج گفت: عملیات وعده صادق استکبار و اسرائیل را به وحشت انداخت و امید را در دل ملت‌های آزادی خواه و ملت عزیز ایران زنده کرد.

یک ربع پیش

علی بخشی‌زاده به طرح راه‌اندازی رادیو بانوان اشاره کرد که امیدواریم سازمان صدا و سیما به این نتیجه برسند رادیو بانوان را راه بیندازند.

یک ربع پیش

امام جمعه شیراز خطاب به آمریکا و به قدرت‌های حامی اسراییل اعلام کرد: شما تجربه جنگیدن با ملت ایران را در هشت سال دفاع مقدس دیده‌اید اگر بخواهید دست از پا خطا کنید ملت ایران شما را سر جای خود خواهند نشاند.

یک ربع پیش

عباسیان توسط هلاکوخان مغول نابود شدند؛ در دوران تاریک 500 ساله آنها انحراف‌هایی نظیر علنی شدن فسق و بی بند و باری و عدم توجه به اخلاق ایجاد و شدید‌ترین خشونت‌ها علیه بنی‌هاشم اعمال شد.

یک ربع پیش

مردم ولایت مدار مرکز استان خراسان شمالی پس از نمازجمعه این هفته در حمایت از عملیات "وعده صادق"، عملیات غرورآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از نماز جمعه این هفته راهپیمایی کردند.

یک ربع پیش

بیشتر...