خشم مثلث شیطانی آمریکا، انگلیس اسرائیل از وحدت مقاومت در منطقه خبرنامه دانشجویان ایران

مدیر شبکه تلویزیونی «قدس» ترکیه با بیان اینکه انگلیس به دنبال گرفتن انتقام نبرد «شمشیر قدس» است، هدف انگلیس از تروریستی خواندن جنبش حماس را ضربه زدن به مقاومت دانست.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، دولت انگلیس در ادامه سیاست‌های ضد فلسطینی و حمایت از رژیم صهیونیستی در روز جمعه شاخه سیاسی جنبش حماس را نیز تروریستی اعلام کرد. اعلام ممنوعیت و تحریم کامل جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در انگلستان توسط «پرتی پاتل» وزیر کشور انگلیس موجی از واکنش‌های داخلی و خارجی را به همراه داشت.

به نظر می‌رسد که افزایش فعالیت‌های ضد اسرائیلی و فشار افکار عمومی در انگلستان، دولت لندن را مجبور به چنین اقدامی کرده است. عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را نیز می‌توان مهم‌ترین مشوق انگلیس برای اتخاذ این تصمیم انگلیس علیه حماس دانست.

در این خصوص گفتگویی با نورالدین شیرین مدیر شبکه تلویزیونی «قدس» ترکیه انجام داده است که در زیر می‌خوانید:

نقش انگلیس در شکل گیری و حمایت از رژیم صهیونیستی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

اقدام اخیر انگلیس در تروریستی خواندن جنبش مقاومت اسلامی «حماس» از ماهیت دولت منحوس انگلیس نشأت می‌گیرد. چرا که خود انگلیس بود که راه را برای تشکیل رژیم صهیونیستی اسرائیل در فلسطین هموار کرد و پایه‌های آن را بنا نهاد. بنابراین، حفظ رژیم صهیونیستی و تضمین آینده آن از مسائل اساسی انگلیس است. این رژیم صهیونیستی درخت شری است که انگلیس آن را در فلسطین، قلب جهان اسلام کاشته است.

قبل و بعد از جنگ جهانی اول، بزرگترین هدف انگلیس همواره خارج کردن فلسطین از حاکمیت اسلام بوده است. زیرا ماندن فلسطین در حاکمیت اسلام نشانه شکست نیروهای صلیبی بود. این امر همچنین پیروزی اسلام در مقابل امپریالیسم صلیبی را نشان می‌داد.

بنابراین، هر جا که منافع و امنیت رژیم صهیونیستی باشد انگلیس نیز در آنجا حضور دارد. همه نیروها و جنبش‌هایی که علیه رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کنند و تهدیدی برای آینده و امنیت رژیم صهیونیستی هستند برای انگلیس نیز دشمن به شمار می‌روند.

به نظر می‌رسد انگلیس به دلیل افزایش روز افزون حمایت مردمی در انگلیس از آرمان فلسطین (به ویژه برپایی تظاهرات ضد اسرائیلی در لندن و دیگر شهرهای این کشور در جریان جنگ اخیر غزه) به چنین اقدامی دست زده است. نظر شما در این باره چیست؟

انگلیس با این اقدام شیطانی به دنبال این است که انتقام جنگ پیروزمندانه مقاومت فلسطین موسوم به نبرد «شمشیر قدس» که منجر به شکست رژیم صهیونیستی شد را بگیرد چرا که این جنگ یکی از بزرگترین کابوس‌های تاریخ صهیونیست‌ها را رقم زد و آنها را در مقابل چشم جهانیان خوار و ذلیل کرد. بی شک حماس در این پیروزی بزرگ نقش بسزایی داشت و انگلیس نیز همچون صهیونیست‌ها از شدت این جراحات وارده رنج می‌برد.

از سوی دیگر تنها راه استراتژیک برای احقاق حقوق فلسطینیان، جهاد و مقاومت است که در بین مردم فلسطین به یک ترجیح عمومی تبدیل شده است و شاهد این هستیم که مردم فلسطین در کنار جبهه مقاومت قرار دارند. مردم فلسطین و جبهه مقاومت مکمل یکدیگر هستند، در نتیجه تمامی پروژه‌های امپریالیستی به شکست می‌انجامد. اقداماتی که در راستای تضمین آینده رژیم صهیونیستی و تقویت این پایگاه امپریالیسم غربی انجام می‌شود نیز با شکست مواجه است.

نفوذ لابی صهیونیست در اقدام دولت انگلیس در تروریستی معرفی کردن حماس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

لابی صهیونیستی تأثیر چشمگیری در اتخاذ این تصمیم انگلیس داشت. چرا که این لابی در طول تاریخ همچون خونی در رگ‌های انگلیس جریان داشته است.

از سوی دیگر لابی‌های «غیر صهیونیست» که در خوی وحشیگری چیزی کم از صهیونیست‌ها ندارند نیز در این تصمیم انگلیس مؤثر هستند. در رأس این لابی‌ها «صهیونیست‌های عرب» قرار دارند. اصطلاح «صهیونیست‌های عرب» یک اصطلاح فلسطینی است. همه رژیم‌ها، پادشاهان و عناصر عربی که با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کنند و از پشت به مردم فلسطین و آرمان آنها خنجر می‌زنند، «صهیونیست‌های عرب» نام دارند. در رأس این‌ها عربستان سعودی قرار دارد. در واقع این انگلیس بود که رژیم وهابی به نام «عربستان سعودی» را در حجاز آشکار کرد. یهودیان در فلسطین و سعودی‌ها در حجاز، برادران دوقلو هستند.

بنابراین «صهیونیست های عرب» در تمامی تصمیمات و اقداماتی که انگلیس و آمریکا برای امنیت رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند، جایگاه و سهم ویژه ای دارند.

حماس از جنبش‌های تأثیرگذار در شکست پروژه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بوده است؛ به نظر شما اتخاذ این تصمیم از سوی دولت انگلیس تأثیری بر پویایی این جنبش در حفظ آرمان فلسطین خواهد داشت؟

خیانت‌های موسوم به «معامله قرن» و «عادی سازی روابط» که به رهبری شیطان بزرگ آمریکا انجام شد در مقابل مشت‌های پولادین جبهه مقاومت با شکست مواجه شده است. طرح‌ها و پروژه‌های تدارک دیده شده توسط مثلث شیطانی آمریکا- انگلیس- اسرائیل در کل جغرافیای ما از یمن گرفته تا فلسطین، از سوریه گرفته تا لبنان در مقابل مقاومت درهم شکسته شده است.

هدف انگلیس از چنین اقدامی این است که پس از همه این پیروزی‌ها به اراده پولادین جبهه مقاومت ضربه بزند زیرا همانطور که همه جنبش‌های مقاومت در غزه در «اتاق عملیات مشترک» هستند این «اتاق عملیات مشترک» در غزه نیز با نیروهای مقاومت لبنان، یمن، عراق و سوریه هماهنگی و همبستگی دارد. یکی از دلایل ترس و خشم امپریالیسم غرب، رژیم صهیونیستی و شرکای جنایات آنها همین اراده و وحدت محور مقاومت است.

یک سال از بحث عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می‌گذرد؛ در این مدت نه تنها حقوق مردم فلسطین احقاق نشده بلکه اقدامات ضد فلسطینی رژیم صهیونیستی نیز تشدید شده است. نظر شما در این باره چیست؟

امپریالیسم و همدستانش برای بقای رژیم صهیونیستی آخرین برگ برنده خود را می‌کشند. طرح‌های موسوم به «معامله قرن» و «عادی سازی روابط» به عنوان حلقه نجات رژیم صهیونیستی تلقی می‌شوند که عربستان سعودی، بحرین، امارات نیز آخرین بازیگران این روند بودند.

در واقع این «پل عادی سازی روابط» که برخی کشورها با رژیم صهیونیستی ایجاد کرده‌اند به مثابه «پلی برای در حیات ماندن» خودشان است. همانطور که رژیم صهیونیستی برای حفظ بقای خود به «صهیونیست‌های عرب» تکیه کرد اکنون این کشورهای خیانتکار برای حفظ بقای خود در حال تکیه کردن به رژیم صهیونیستی هستند.

نزدیکی رژیم صهیونیستی و این کشورها به هم به دلیل این است که همگی در یک قایق هستند و غرق شدن آنها نیز باهم اتفاق می‌افتد. در نتیجه پیروزی‌های تاریخی جبهه مقاومت در مقابل پروژه‌های امپریالیستی و صهیونیستی می‌بینیم که این قایق چگونه در حال غرق شدن است.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...