خبرگزاری میزان |
۱ هفته پیش

وزیر کشور: مانور های منظم برای ارتقای توان شهر ها در مواجهه با بلایای طبیعی برگزار خواهیم کرد resize

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،احمد وحیدیبا حضور در سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران در جریان آخرین آمادگی‌ها در مواجهه با بلایای طبیعی در کلان شهر تهران قرار گرفت و گفت: امروز جلسه طولانی با دست اندرکاران ستاد بحران در تهران داشتیم و به عنوان اولین مصوبه شهرداری تهران به عنوان جانشین وزارت کشور در ستاد بحران تهران انتخاب شد.

وی افزود: محور دوم بحث، برنامه جامع مدیریت تهران و کارگروه‌های فعال در این عرصه بود و قرار شد ضمن بازنگری در برنامه ها، کارگروه‌ها با قدرت فعالیتشان را با هدف ارتقای آمادگی در مقابله با بحران‌های طبیعی ادامه دهند.

 وحیدی تأکید کرد: در این نشست سلسله طرح‌های لازم در حوزه پیش نشانگری، پیش بینی، پیشگیری و امادگی پاسخ مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد برنامه هر کدام از این طرح از سوی کارگروه‌ها آماده شود.

وی با اشاره به نحوه کمک گیری از سایر استان‌ها برای شرایط اضطراری و بحران‌های طبیعی در استان تهران، خاطرنشان کرد: با هدف ارتقای آمادگی مانور‌های لازم از سوی استان‌های مجاور در استان تهران انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: مانور‌های سالانه در حوزه‌های بخشی و منطقه‌ای و در نهایت مانور در قالب یک روز در سال در سطح شهر تهران از دیگر مصوبات این جلسه بود.
ضرورت ارتقای آموزش و فرهنگ عمومی در موقع بحران‌های طبیعی
 وحیدی با تأکید بر ضرورت ارتقای آموزش و فرهنگ عمومی در موقع بحران‌های طبیعی، اظهار داشت: آموزش و آگاهی‌های لازم برای آمادگی مردم عزیز کشورمان در مقابله با بحران‌های طبیعی مهم‌ترین مساله است و باید در این خصوص فرهنگ سازی جدی صورت گیرد.

آمادگی شهر تهران در مقابله با زلزله و حوادث طبیعی مساله بسیار مهمی است
وی خاطر نشان کرد: موضوع آمادگی شهر تهران در مقابله با زلزله و حوادث طبیعی مساله بسیار مهمی است و در این خصوص دستگاه‌ها فعال هستند و با برنامه ریزی‌ها و برگزاری مانور‌های لازم، سطح آمادگی خوبی در شهر تهران برقرار خواهد شد.
  • بیشتر بخوانید:
  • رئیس جمهور: نظام پرداخت عادلانه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ ایجاد شود/ سند تحول کشور در ۳۷ مساله اصلی بزودی اعلام می‌شود
 
انتهای پیام/
 


#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...