خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

این واکسن ایرانی در آستانه تایید نهایی وزارت بهداشت خبرآنلاین

این واکسن ایرانی در آستانه تایید نهایی وزارت بهداشت

ایرنا نوشت: معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: در حال انعقاد قرارداد با وزارت بهداشت هستیم تا در روزهای آینده این واکسن با ورود به سبد واکسیناسیون در اختیار هموطنان قرار گیرد.

محمدحسن فلاح مهرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان امیدوار بود که در آینده نزدیک واکسن رازی در سبد واکسیناسیون کشور قرار گیرد، اظهار امیدواری کرد که از هفته آینده واکسن "رازی کوو پارس" در زنجیره تزریق عمومی کشور قرار گیرد.

وی به روند تولید واکسن رازی کوو پارس اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود ۱۰ میلیون دز واکسن راز کوو پارس تولید شده که از این تعداد حدود پنج میلیون دز فرایند کنترل کیفی را تقریبا طی کرده و بقیه واکسن‌های تولید شده هم در حال انجام این کنترل هستند.

فلاح با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای حداقل ۲۰ میلیون دز واکسن رازی تا پایان امسال انجام شده است، افزود: بلافاصله بعد از انجام فازهای اول و دوم تست‌های بالینی واکسن، وارد فاز تولید صنعتی واکسن شدیم و در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون دز واکسن تولید شده است.

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، ظرفیت ماهیانه این واکسن را پنج میلیون دز اعلام کرد و بیان داشت: این واکسن‌ها پس از طی کردن فرایند کنترل در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرند تا به هموطنان تزریق شوند.

وی با اشاره به اینکه محققان ما با تمام توان در حال تولید واکسن رازی هستند، افزود: در صورتی که نیاز به این واکسن در کشور وجود داشته باشد، آمادگی تولید آن را تا رفع نیاز کشور داریم.

واکسن رازی مجوز تزریق دز یادآور (بوستر) را دریافت کرده است؟

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: معمولا واکسن‌های نوترکیب جزو کم عارضه‌ترین واکسن‌ها هستند و می توان از آنها به عنوان دز یادآور استفاده کرد.

فلاح افزود: پروتکل ما برای اجرای طرح مطالعاتی استفاده از واکسن رازی برای دز بوستر در سازمان غذا و دارو تایید شده و این موضوع یکشنبه آینده در جلسه کمیته اخلاق مورد بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: طی یک ماه آینده می توان طرح مطالعاتی بوستر را  تعیین تکلیف کرد. به عبارتی مشخص می شود که می توان رازی را در کنار برخی واکسن‌های دیگر به عنوان دز یادآور استفاده کرد یا نه.

فلاح، به عوارض این واکسن اشاره کرد و گفت: تعداد داوطلبانی که واکسن نما را در فازهای اول و دوم تست انسانی دریافت کردند، حدود ۸۰ نفر بودند که برخی از این افراد حتی در بخش های مراقبت ویژه بستری شدند اما در گروه دریافت کنندگان واکسن، اصلا بستری در بیمارستان نداشتیم و مشکل جدی برای این داوطلبان ایجاد نشده است.

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی افزود: داوطلبانی که واکسن دریافت کردند، فقط به عوارض خفیف تزریق واکسن کرونا دچار شدند و دچار مشکلات جدی نشدند.

۴۷۲۳۳#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فارس نوشت: رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه مشی اعتدالی را سرلوحه کارم قرار خواهم داد، گفت: نباید شاهد بی‌تدبیری‌هایی باشیم که برای نظام هزینه و خوراکی مسموم برای معاندین و رسانه‌های دشمن ایجاد کند.

۱ هفته پیش

فارس نوشت: فایزر اعلام کرد که یکی از کارمندانش اسناد محرمانه مربوط به واکسن‌های این شرکت را به سرقت برده است.

۱ هفته پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: صبحانه وعده غذایی مهم و با اهمیت است که مصرف آن تاثیراتی بر بدن دارد.

۱ هفته پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: مدیرکل دفتر بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره موارد مشمول واکسن آنفلوآنزا گفت: واکسن ایرانی آنفلوآنزا تفاوتی با نوع خارجی ندارد.

۱ هفته پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: رییس قوه قضاییه امروز با خانواده‌های محکومین امنیتی، حوادث آبان ۹۸ و جرائم عمومی دیدار کرد.

۱ هفته پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، مجموع واکسن‌های کرونا تزریق شده در کشور از ۱۰۴ میلیون دز گذشت.

۱ هفته پیش

ایرنا نوشت: رئیس پلیس فتا ناجا اعلام کرد: آبان ماه امسال، اعضای ۶ باند فعال در حوزه شرط‌بندی و قمار در سراسر کشور، توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

۱ هفته پیش

ایسنا نوشت: وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه پیک کرونا در کشور فروکش کرده ولی باید بدانیم که همیشه احتمال پیک بعدی وجود دارد.

۱ هفته پیش

ایسنا نوشت: یک روانشناس گفت: فراوانی آزارهای خیابانی حدود ۱۲ درصد اعلام شده است.

۱ هفته پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: یک مطالعه پزشکی تازه نشان داده است که سطوح پایین ویتامین D خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

۱ هفته پیش

ایسنا نوشت: مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ورزش شهرداری تهران اعلام کرد: فعالیت ۱۲۰۰ ایستگاه ورزش شهروندی در بوستان های پایتخت به دلیل تشدید آلودگی هوا از روز پنج شنبه چهارم آذرماه تا اطلاع بعدی متوقف شد.

۱ هفته پیش

ایلنا نوشت: عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: بسیاری از مسائل درمورد واکسن و کرونا هنوز مشخص نیست، از جمله اینکه واکسیناسیون در چه فاصله ای باید تکرار شود که ایمنی جامعه در سطح قابل توجهی حفظ شود.

۱ هفته پیش

فردی به دلیل عدم بازگشت هدیه‌ای که به داماد داده بود از او شکایت کرد.

۱ هفته پیش

وکیل حجت الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق‌نوری از به نتیجه رسیدن شکایت موکلش از حمید رسایی به دلیل ایراد اتهاماتی در خلال رسیدگی به پرونده اکبر طبری خبر داد و گفت: حمید رسایی به "نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی " در دادگاه بدوی محکوم شد که در دادگاه تجدیدنظر دادسرای ویژه روحانیت نیز عینا تایید گردید.

۱ هفته پیش

تسنیم نوشت: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها تصمیمات عجولانه گرفت، گفت: در این زمینه کمیسیون نیز تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا است.

۱ هفته پیش

بیشتر...