شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

توافق طالبان یک شرکت آلمانی برای تاسیس کارخانه پروسس حشیش شهرآرانیوز

توافق طالبان و یک شرکت آلمانی برای تاسیس کارخانه پروسس حشیش
به‌دنبال تکذیب توافق طالبان مبنی بر ایجاد کارخانه‌ی پروسس چرس در افغانستان توسط شرکت ادویه‌سازی استرالیایی «Cpharm» (سی‌فارم)، این گروه می‌گوید که در این مورد با شرکت سی‌فارم آلمانی گفت‌وگو کرده است.

به گزارش شهرآرانیوز؛ سعید خوستی، سخن‌گوی وزارت امور داخله‌ طالبان امروز (پنج‌شنبه، ۴ قوس-آذر) در توئیتی گفته که معینیت مبارزه با موادمخدر این وزارت با ایجاد کارخانه‌ی پروسس چرس (حشیش) با شرکت سی‌فارم جرمنی موافقت کرده است.

او همچنین افزوده است که براساس این توافق، طالبان صرفا «بوته‌های چرس (بنگ)» را در اختیار این شرکت قرار می‌دهد.

او تأکید کرده است که پروسس چرس را خود این شرکت انجام می‌دهد.

براساس اعلام طالبان، نماینده‌ این شرکت برای ایجاد کارخانه‌ پروسس چرس دو روز پیش با مسئولان معاونت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله‌ این گروه دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

دو طرف در این دیدار موافقت کردند که تولیدات «قانونی» چرس(حشیش) در افغانستان را با این شرکت داروسازی قرارداد کنند.

به گفته‌ی سعید خوستی، تمامی مراحل قرارداد ایجاد کارخانه‌ پروسس چرس با شرکت سی‌فارم آلمانی نهایی شده و در روزهای آینده این پروژه رسما آغاز می‌شود.

طالبان گفته بودند که این شرکت قصد دارد در بخش تولید چرس در افغانستان ۴۳۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند.

این شرکت از چرس تولید شده در ساخت دارو و یک نوع کرم آرایشی استفاده می‌کند.

خبرگزاری دولتی باختر افغانستان گزارش داده بود که ایجاد کارخانه‌ی پروسس چرس از سوی شرکت سی‌فارم استرالیایی مطرح شده است.

این شرکت اما این موضوع را تکذیب کرده است. شرکت ادویه‌سازی سی‌فارم استرالیایی امروز در اعلامیه‌ای گفته است که سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلار روی پروسس چرس و توافق با طالبان واقعیت ندارد.

این شرکت افزوده است که ۱۷ کارمند دارد و کارش تولید دوا نه، بلکه مشاوره‌ی پزشکی است.

منبع: اطلاعات روز

عضو شوید:آخرین اخبار کشور را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنید#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...