خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

دنبال تحقق عدالت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی جنسیتی هستیم ایسنا

دنبال تحقق عدالت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و جنسیتی هستیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت مردمی به دنبال تحقق عدالت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و جنسیتی است.

به گزارش ایسنا،حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی  در جمع عزاداران صادق آل محمد (ص) در شام شهادت آن حضرت که در میدان‌امام حسین (ع) برگزار شد گفت: همه مردم باید همت کنند تا با شکل گیری یک دولت مردمی و انقلابی هم معیشت و سفره مردم و کسب و کارها سامان یابد و از زندگی ها گره گشایی شود و هم ساختار اجرایی کشور کارآمد شود.  

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت امام صادق (ع) مردم را بر اساس روایتی از معصوم (ع) به سه دسته تقسیم کرد.

وی افزود: گروه اول عالمان ربانی و دانشمندان خداترس هستند که وجودشان جلوه خداست و انسان با دیدن سیمای آن ها به یاد خدا می افتد .

رئیسی ادامه داد: امروز ما در کشورمان و جهان اسلام مفتخر به وجود عالمان ربانی همچون امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و علمای عامل و واصل هستیم که صرفا به مردم نمی گویند بیایید بلکه خود پیشتاز جامعه اند و با عمل خود مردم را به حرکت و کار خیر دعوت می کنند.

رئیسی ادامه داد: عالمان ربانی پیشگامان جامعه اند و مردم را به اجرای عدالت و حق و گره گشایی از زندگی همدیگر به ویژه دستگیری از نیازمندان و رفع دغدغه های آنان و اصلاح معیشت جامعه دعوت می کنند.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: امام عزیز ما تمام وجودش خدا بود اما خدا او را به مردم ارجاع داد چرا که جلب رضای حق در گره گشایی از زندگی مردم و توجه به دغدغه ها و مشکلات آن هاست.
وی ادامه داد: اگر کسی رنج و گرفتاری مردم را ببیند و برای رفع آن گام برندارد و دردش نیاید باید در انسانیت خود شک کند.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گروه دوم را دانش پژوهان و دانشجویان معرفی کرد که در سایه نور علم و بهره مندی از محضر علما در مسیر حق گام برمی دارند و دسته سوم را کسانی خواند که هر جا باد بوزد به آن سو می روند و تحت تاثیر صداهایی قرار می گیرند که بلندتر است .
رئیسی افزود: به ما تکلیف شده که بر اساس وظیفه و حس مسئولیت پذیری برای حل مشکلات مردم وارد میدان شویم .
وی با بیان این که حرکت ما باید تکلیف مدارانه باشد ادامه داد: در همه دنیا صندوق رای وجود دارد اما مهم این است که انسان با احساس مسئولیت و نه تحت تاثیر فضاسازی ها عمل کند.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: باید راه را خوب بشناسیم و طریق و مسیر درست را تشخیص دهیم و رهرو عالمان ربانی باشیم تا نزد خدا و شهدای عالیقدر سربلند باشیم.
رئیسی ادامه داد: امروز کشور ما در شرایط خاصی قرار دارد که نیازمند انجام وظیفه خطیر و تصمیم و اراده همه برای تغییر وضع موجود و رسیدن به وضع مطلوب است.
وی گام اول در این راه را اراده و عزم مردم برای اتخاذ تصمیم درست و مشارکت مسئولانه در صحنه انتخابات عنوان کرد و گفت: حضور مردم و انتخاب درست آن ها موجب تغییر در وضعیت اجتماعی و اقتصادی می شود.
نامزد انتخابات ریایت جمهوری سیزدهم از بیانیه گام دوم که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد به عنوان سند تحول در مدیریت اجرایی کشور یاد کرد و گفت: باید به سویی حرکت کنیم که امام و شهدا می خواستند که همانا تحقق عدالت اقتصادی، عدالت اجتماعی، عدالت فرهنگی و عدالت جنسیتی است.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت ها و امکانات موجود در کشور از جمله نیروی انسانی کارآمد و عدالت خواه برای اصلاح و تغییر وضع موجود، حلقه مفقوده در تحقق این مسئله را مدیریت جهادی با اراده مصمم که ظرفیت ها را برای رفع دغدغه مردم بسیج کند، عنوان کرد.
رئیسی در عین حال متذکر شد که مدیریت جهادی تنها در شخص رئیس دولت منحصر نمی شود بلکه نیازمند یک جریان مدیریتی متعهد و انقلابی و مسئولیت پذیر هستیم که نگاهش به آموزه های امام و ایجاد تحول در همه شئون باشد.
وی خاطر نشان کرد: همه مردم باید همت کنند تا این اتفاق مبارک بیفتد که با شکل گیری یک دولت مردمی و انقلابی هم معیشت و سفره مردم و کسب و کارها سامان یابد و از زندگی ها گره گشایی شود و هم ساختار اجرایی کشور کارآمد شود.
پیش از سخنان حجت الاسلام رئیسی حاج حسین سازور و سید مهدی میرداماد از مداحان اهل بیت (ع) به ذکر مناقب شیخ الائمه امام صادق (ع) و مصائب آل الله پرداختند.

حاج حسین سازور همچنین در سخنانی کوتاه از جمهوری اسلامی به عنوان حرم یاد کرد و گفت: حفظ این حرم از اوجب واجبات است و امروز دشمن در داخل و خارج و آشکار و پنهان به انتخابات پیش رو چشم طمع دوخته و باید برای خنثی کردن توطئه ها هم رای داد و هم از گذشته درس عبرت گرفت.
انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن ضمن اعتراض خود به وزارت خارجه انگلیس به دلیل قصور پلیس در محل اخذ رأی گیری انتخابات، خواستار شناسایی و برخورد با افراد خاطی شد.

9 دقیقه پیش

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب استان قزوین گفت: ۱۵ روستای هدف گردشگری با هدف توسعه و آبادانی روستاها در برنامه‌های این نهاد قرار دارد.

9 دقیقه پیش

بندرعباس- نماینده ولی فقیه در هرمزگان بر ترویج و راه اندازی نهضت صحیفه خوانی در مساجد تاکید کرد.

12 دقیقه پیش

محققان دریافتند داروهایی که برای درمان نازایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، موجب افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه نمی‌شوند

14 دقیقه پیش

ستاره با تجربه تیم ملی فوتبال فرانسه از درخشش و دبل برابر پرتغال خوشحال است.

یک ربع پیش

آرتریت روماتوئید یک بیماری التهابی ناشی از اختلالات خود ایمنی بوده و زنان دو برابر مردان به این بیماری مبتلا می‌شوند.

یک ربع پیش

مدیر انجمن نجوم آماتوی ایران، پدیده اَبَرماه شامگاه پنجشنبه ۳ تیرماه را به عنوان نخستین پدیده شاخص نجومی تابستان و آخرین اَبَرماه سال ۱۴۰۰ عنوان کرد.

یک ربع پیش

یک مقام ارشد دولت آمریکا بامداد پنجشنبه آمادگی کشورش برای بازگشت به مذاکرات وین برای احیای برجام را اعلام کرد.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان از شناسایی و کشف ۵۰ دستگاه تولید رمز ارز دیجیتال در بازرسی از منازل مسکونی در سطح قم خبر داد.

یک ربع پیش

رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز نتیجه نهایی شمارش آرای انتخابات ششمین دوره شورای شهر و اسامی ۱۳ نفر منتخب این دوره را اعلام کرد.

یک ربع پیش

معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات از پیشرفت ۷۰ درصدی ۲۳ پروژه اولویت‌دار دولت الکترونیک خبر داد.

یک ربع پیش

فرمانده انتظامی نیشابور گفت: بر اثر نزاع و درگیری دسته‌جمعی که در مقابل بیمارستان حکیم این شهر روی داد، ۶ نفر مجروح و هفت نفر دستگیر شدند.

نیم ساعت پیش

بهمن موتور به عنوان یکی از خودروسازان بزرگ داخل

نیم ساعت پیش

تیم پرسپولیس در بازی با تراکتور یکی دیگر از نفرات ملی پوش خود را در اختیار ندارد.

نیم ساعت پیش

آیت ا... ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم وعده داده که برای کاهش هزینه خانواده‌ها وعده داده که کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود. اقساط آن چطور پرداخت می‌شود؟

نیم ساعت پیش

بیشتر...