خبرگزاری رضوی |
۲ هفته پیش

محدودیت سفر با حمل نقل عمومی در تعطیلات خرداد اعلام شد رضوی

با صدور اطلاعیه ای؛
محدودیت سفر با حمل و نقل عمومی در تعطیلات خرداد اعلام شد
به گزارشخبرگزاری رضوی، باز هم تعطیلات چند روزه در هفته آینده پیش رو است و همین امر خود باعث افزایش تردد‌ها در بین جاده‌های کشور می‌شود که البته این بار رئیس جمهور از چند روز پیش محدودیت‌های تردد بین استانی برای همه شهر‌های کشور‌ را از فردا در نظر گرفته است.
براساس این گزارش همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا از ماه گذشته و تشدید محدودیت‌ها در شهر‌های قرمز و نارنجی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، میزان تردد با خودرو‌های شخصی در بسیاری از جاده‌های کشور به ویژه شهر‌های شمالی کاهش یافته است.
با توجه به عبور از پیک چهارم کرونا از روز‌های گذشته و کاهش تعداد شهر‌های قرمز و نارنجی و همچنین با توجه به تعطیلات هفته آینده به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه، ستاد ملی مقابله با کرونا تمهیدات و محدودیت‌هایی را در نظر گرفته  شده است که البته  تجربه محدودیت و ممنوعیت در هفته های گذشته نشان داد که مردم توجه چندانی نداشته و شاهد ترافیک های طولانی در این مسیر هم بودیم.
 در همین راستا بر اساس پیشنهاد ارائه شده از سوی کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا، تمدید محدودیت‌های اعمال شده در شهر‌های نارنجی و قرمز برای عبور کامل از پیک چهارم ضروری به نظر می‌رسد.
گفتنی است، در بند ۱ مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که شنبه ۸ خرداد ماه برگزار شد مقرر شده با توجه به شرایط شکننده کشور بعد از گذر از پیک چهارم و افزایش شاخص بستری در برخی از استان‌های جنوبی و همچنین پیش بینی رشد مسافرت در روز‌های تعطیل نیمه خرداد ماه، به منظور پیشگیری و جلوگیری از بازگشت شرایط صعودی بیماری و مدیریت موضوع با در نظر گرفتن فاصله زمانی کمتر از دو هفته به انتخابات آتی، موضوع بررسی و مقرر شد که سفر بین استانی از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۱۲-۳-۱۴۰۰، تا ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۱۷ خرداد ماه ممنوع باشد که البته تمامی این محدودیت‌ها بدون توجه به رنگ بندی‌ها صورت گرفته است.
همچنین برابر طرح هوشمند مدیریت محدودیت‌ها برای ورود خودرو‌های غیربومی به شهر‌های قرمز و نارنجی جریمه‌ها اعمال می‌شود و برای شهر‌های زرد، صرفاً در طول این بازه زمانی نیز جریمه ۵۰۰ هزارتومانی برای یک بار اعمال خواهد شد.
نیروی انتظامی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و همچنین پلیس راهور هم موظف نسبت به اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای تحقق این مصوبه اقدامات ضروری را انجام دهد.
در همین رابطه یک مقام مسئول در وزارت راه وشهرسازی به ما اعلام کرد که این محدودیت‌ها شامل سفر‌های شخصی است و در تمام محدودیت‌ها منظور ستاد ملی مقابله با کرونا سفر با خودروی شخصی است.
 سفر‌های هوایی لغو نشده اند
یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد تاکنون هیچ ابلاغی مبنی بر لغو سفرهای هوایی نشده است، گفت: سازمان هواپیمایی کشور آمادگی کامل در رابطه با انجام دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا را دارد و در صورت اعلام لغو سفر‌های هوایی آن را انجام خواهیم داد.
سفرهای زمینی هم پابرجا اما با دستورالعمل های بهداشتی
همچنین روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در این باره اعلام کرد: دستور رئیس جمهور در رابطه با محدودیت‌های سراسری سفر در تعطیلات پیش رو شامل سفر با خودرو‌های شخصی است، گفت: سازمان راهداری و بخش حمل ونقل جاده‌ای آمادگی برای اجرای دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا را دارد.
سازمان راهداری اظهار کرد: در صورت ابلاغ دستور ستاد ملی مقابله با کرونا برای لغو سفر‌های جاده‌ای فرصت یک هفته‌ای برای برنامه ریزی و لغو سفر‌های عمومی داریم.
او افزود: در حال حاضر تمامی سفر‌های جاده‌ای در بخش حمل ونقل عمومی با رعایت کامل دستور العمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام می‌شود.
همچنین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران هم در این بار اعلام می کند که ممنوعیت تردد‌ها برای سفر‌های استانی مربوط به تردد خودرو‌های شخصی است و تاکنون هیچ برنامه‌ای برای لغو و یا کنترل سفر از طریق بخش حمل ونقل ریلی به ما ارائه نشده است.
براساس این گزارش با توجه به دستور رئیس جمهور مبنی بر لغو سفر‌ها از فردا، اما گزارشات و مشاهدات میدانی حاکی از آن است که مسافران توجه چندانی به این ممنوعیت‌ها نمی‌کنند به طوری که در تعطیلات هفته‌های گذشته میزان سفر مردم به شهر‌های شمالی افزایش یافته بود و شاهد ترافیک‌های سنگین هم در برخی از محور‌ها هم بودیم.
البته این محدودیت‌ها هم باعث استقبال مردم از بخش حمل ونقل عمومی در این ایام می‌شود بنابراین باید در این زمینه مسئولان این حوزه تدابیر لازم را در نظر بگیرند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جانشین بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی ضمن قدردانی از مردم برای حضور باشکوه در انتخابات تاکید کرد: بی شک این حضور گسترده باعث ارتقاء جایگاه امنیت ملی و ذلت و شکست بیش از پیش دشمنان ما خواهد بود.

لحظاتی پیش

کشور توانایی‌های زیادی دارد، امکانات و فرصت‌های فراوانی در کشور ما هست؛ استفاده‌ از این فرصت‌ها احتیاج دارد به انسان‌های قوی، فعّال، پُرکار، خسته‌نشو و قدرتمند. این «قدرتمندی» را رئیس‌جمهور -غیر از جنبه‌های شخصی- بیشتر از ناحیه‌ پشتیبانی مردم به دست می‌آورد.

2 دقیقه پیش

تهران- فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران گفت: قرار است گروه‌های سنی زیر ۷۰ سال به صورت مشترک یا ترکیبی یعنی برخی با واکسن وارداتی و برخی با واکسن داخلی واکسینه شوند.

2 دقیقه پیش

نفیسه روشن استوری معناداری منتشر کرد.

یک ربع پیش

عمل از راه دور از طریق بازوی روباتیک در بیمارستان سینای تهران این عمل وازکتومی بر روی یک سگ صورت گرفت.

یک ربع پیش

باشگاه استقلال تمایلی برای تمدید قرارداد هرویه میلیچ ندارد و به نظر می‌رسد بعد از پایان فصل بیستم شاهد جدایی قطعی این بازیکن از استقلال خواهیم بود.

یک ربع پیش

عکسی از گریم و لباس گوهر خیراندیش، در سریال «آهوی من مارال»، منتشر شد. او در این مجموعه تلویزیونی که در شبکه نمایش خانگی پخش خواهد شد، در نقش شکوه‌السلطنه، همسر ناصرالدین‌شاه، ایفای نقش خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

سیدمصطفی هاشمی‌طبا در نامه ای خطاب به ابراهیم رئیسی که روزنامه شرق آن را منتشر کرده نکاتی را گوشزد کرد

نیم ساعت پیش

دادگاه خانواده مثل همیشه مملو از زوج‌های جوان و میانسالی بود که به آخر خط زندگی مشترک رسیده و برای جدا کردن راهشان از یکدیگر به دادگاه پناه آورده بودند؛ در راهروی طبقه دوم زوج جوانی که لباس‌های عجیبی به تن داشتند توجه حاضران را جلب کرده بود.

نیم ساعت پیش

کیهان نوشت: آقای روحانی در حالی از کارنامه درخشان دولت در زمینه اقتصادی سخن می‌گوید که قیمت اغلب کالاهای خوراک در یک سال گذشته 50 تا 100 درصد افزایش داشته است.

نیم ساعت پیش

یک مقام بلندپایه دولت ایالات متحده از آمادگی هیأت مذاکره کنندگان این کشور برای بازگشت به وین جهت انجام هفتمین دور از گفتگوهای غیرمستقیم با ایران خبر داد.

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه از شب سخت اما زیبای تیمش در دیدار برابر پرتغال سخن گفت.

نیم ساعت پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

نیم ساعت پیش

حدود ۲۰۰ نفر از نوجوانان ورزشکار کشور و ۲۵ داور و ناظر در این مسابقات حضور دارند که تمامی زمینه های لازم به‌ویژه تامین خوابگاه مورد نیاز باید برای این تعداد ورزشکار مهیا شود.

نیم ساعت پیش

در حالی که بیش از ۴۵ درصد شهروندان آمریکا به صورت کامل در برابر بیماری کووید - ۱۹ واکسینه شده‌اند، اما این میزان در سطج جهان تنها ۱۰ درصد برآورد می‌شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...