فوتبالی |
1 ماه پیش

مس صفر استقلال مس برای آبی ها پیام آور جام طلایی شد استقلال هر روز، رکوردشکن تر از دیروز فوتبالی

مس صفر - استقلال ۲/ مس برای آبی‌ها پیام آور جام طلایی شد/ استقلال هر روز، رکوردشکن تر از دیروز

مس صفر - استقلال ۲/ مس برای آبی‌ها پیام آور جام طلایی شد/ استقلال هر روز، رکوردشکن تر از دیروز

پایگاه خبری فوتبالی- دیدار دو تیم مس واستقلالبا برتری شاگردان مجیدی به پایان رسید.

به گزارش فوتبالی، استقلال ومس رفسنجاندر چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه شهدای مس رفسنجان به مصاف هم رفتند. این دیدار با دو گل امیرحسین حسین‌زاده با نتیجه ۲ بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

استقلال با این نتیجه ۶۷ امتیازی شد و با رسیدن به رکورد بیشترین امتیاز تیم قهرمان در بیست و یک دوره لیگ برتر، یک امتیاز دیگر برای در اختیار گرفتن این رکورد نیاز دارد. همچنین شاگردان فرهاد مجیدی با نباختن مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته پایانی لیگ برتر می‌توانند به تنها قهرمانی بدون باخت تاریخ لیگ برتر برسند.

همچنین مس رفسنجان با ۴۴ امتیاز در رده ششم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

نیمه اول

بازی از همان ابتدا زیبا آغاز شد و هر دو تیم موقعیت‌های گل‌زنی خوبی ایجاد کردند. نخستین موقعیت خطرناک این بازی در دقیقه ۲ رقم خورد جایی کهمیثم تیموریبا وجود اشتباه مدافعان استقلال در یارگیری، قدر ارسال آذرباد را ندانست و ضربه‌ سرش از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.

بلافاصله استقلال در آن طرف میدان صاحب موقعیت شد اما با بدشانسی نتوانست به گل برسد. در این صحنه، امیرحسین حسین‌زاده پس از رد و بدل شدن چند پاس، از پشت محوطه جریمه مس رفسنجان اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه سرکشش به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد.

در دقیقه ۵، مس رفسنجان دوباره صاحب موقعیت شد اما این بار، بی‌دقتیمجید علیاریمانع از گل‌زنی این تیم شد و در حالی که می‌توانست دروازه خالی استقلال را باز کند، ضربه‌اش درست به جایی رفت کهحسین حسینیایستاده بود تا دروازه‌بان استقلال توپ را  در اختیار بگیرد.

بازی پس از این پنج دقیقه طوفانی، آرام‌تر پیگیری شد تا دقیقه ۱۴ که استقلال با ضربه سر رافائلسیلواصاحب موقعیت شد اما این ضربه هم از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه بازی به تعادل کشیده شد و بیشتر در میانه میدان در جریان بود.

در دقیقه ۳۵ دوباره بازی شاهد چند موقعیت پی‌ در پی بود که سید حسین حسینی دو مرتبه مانع از گل‌زنی مجید علیاری شد و از آن طرف هم، یک بار حرکت انفرادی امیرحسین حسین‌زاده و یک بار هم شوت سرکشآرمان رمضانیبا اختلاف کمی از بالای دروازه مس به بیرون رفت تا بازی همچنان با تساوی بدون گل پیگیری شود.

نیمه دوم

استقلال از همان ابتدای نیمه دوم، اجازه عرض اندام به مس رفسنجان نداد. شاگردان فرهاد مجیدی در این نیمه،‌ خیلی زود به گل رسیدند و در دقیقه ۴۸، حرکت انفرادی امیرحسین حسین‌زاده از سمت چپ و عبور از سه بازیکن مس رفسنجان، به شوت دقیق او منتهی شد تا دروازه مس باز شود.

استقلال پس از گل همچنان بازی برترش را ادامه داد. این تیم در دقیقه ۵۳ می‌توانست صاحب یک ضربه پنالتی شود اما داور اعتقادی به خطا روی آرمان رمضانی نداشت و به او بابت تمارض کارت زرد نشان داد. با این حال دو دقیقه بعد، حسین‌زاده خودش و استقلال را دو گله کرد. او در این موقعیت، پاس کوتاه مهدی‌پور را بلند کرد و از پشت محوطه جریمه به گل تبدیل کرد تا بازی ۲ بر صفر شود.

بازی در ادامه کم افت و خیز پیگیری شد و فقط یکی، دو موقعیت گل نسبتا خطرناک روی دروازه تیم‌ها ایجاد شد اما منجر به گل نشد. مس رفسنجان از دقیقه ۷۰ توپ و میدان را در اختیار داشت تا بتواند نتیجه را جبران کند اما راه به جایی نبرد. استقلال هم در این دقایق چشم به ضد حملات داشت. در نهایت بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

از حواشی این دیدار می‌توان به اخراجمحمد دانشگردر دقیقه ۸۰ پس از دریافت کارت زرد دوم اشاره کرد. کارت زرد نخست دانشگر زمانی که او روی نیمکت بود به این بازیکن داده شده بود.

مس:

فایز الرشیدی،شاهین توکلی،فرشاد محمدیمهر (سیدمجید نصیری، دقیقه ۶۹)، عقيل کعبی، سیدمهدی حسینی،مهرداد رضایی،حسن جعفری، میثم تیموری، مجید علیاری،محسن آذرباد، گا‌دوین منشا

استقلال:

سید حسین حسینی،عارف غلامی، رافائل سیلوا،ابوالفضل جلالی،صالح حردانی(وریا غفوری، دقیقه ۶۶)،جعفر سلمانی(محمد دانشگر، دقیقه ۶۶)، زبیر نیک نفس، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده (عزیزبک آمانوف، دقیقه ۸۲)،کوین یامگا(سبحان خاقانی، دقیقه ۶۶) و آرمان رمضانی (سعید مهری، دقیقه ۹۰)

شرح گل‌ها:

مس رفسنجان صفر – استقلال یک (دقیقه 48:امیرحسین حسین زاده):امیرحسین حسین زاده با یک توپ گیری از میانه میدان، از میان دو بازیکن مس عبور کرد و بازیکن سوم را نیز به زیبایی از پیش رو برداشت و از سمت چپ وارد محوطه جریمه شد که با یک شوت بغل پای دیدنی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و به زیبایی هر چه تمام تر، یک گل استثنایی را به ثمر رساند.

گل اول استقلال به مس

مس رفسنجان صفر – استقلال 2 (دقیقه 55: امیرحسین حسین زاده):روی یک ضد حمله سریع، آرمان رمضانی توپ را از میانه میدان گرفت و به سمت راست برد. مهدی پور پس از چند متر پیش روی، با یک پاس در عرض توپ را روی خط محوطه جریمه به حسین زاده رساند. این بازیکن پس از یک استپ، توپ را روی هوا آورد و با شوتی محکم و دیدنی، قفل دروازه مس را برای بار دوم باز کرد و تیمش را پیش انداخت.

گل دوم استقلال به مس

کارت زرد:

استقلال: آرمان رمضانی (54)، رافائل سیلوا (70)، محمد دانشگر (۷۹)،مهدی مهدی پور(90+4)

کارت قرمز:

استقلال: محمد دانشگر (۷۹)

لحظات حساس:

دقیقه 2: ارسال کرنر آذرباد به روی دروازه استقلال در شرایطی به میثم تیموری رسید که هیچ کدام از بازیکنان استقلال مراقب او نبودند و ضربه سر این بازیکن در دهانه دروازه به شکل فوق العاده خطرناکی از کنار تیرک به بیرون رفت.

دقیقه 3: حرکت انفرادی و زیبای امیرحسین حسین زاده با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه همراه شد که شوت دیدنی او با برخورد به تیرک عمودی  دروازه برگشت داده شد.

دقیقه 5: یک ارسال تند و تیز از سمت چپ به روی دروازه استقلال در محوطه شش قدم به بازیکن مس رسید و در حالیکه توپ از حسینی هم عبور کرده بود اما ضربه بی دقت او به حسینی رسید و او توپ را مهار کرد.

دقیقه 15: ارسال کرنر خوب مهدی پور به روی دروازه به رافائل سیلوا رسید که ضربه سر او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 16: محنس آذرباد قصد داشت با شوتی از راه دور، حسینی را غافلگیر کند که ضربه او با اختلاف زیادی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 35: ارسال خطرناک حسن جعفری به روی دروازه با ضربه سر علیاری همراه شد که حسینی به سختی و در دو مرحله توپ را مهار کرد.

دقیقه 39: روی شروع مجدد حسینی، فایز الرشیدی در گوشه محوطه جریمه دچار اشتباه شد که حسین زاده قصد داشت با ضربه ای آکروباتیک از گوشه محوطه جریمه دروازه را باز کند که توپ او به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 40: شوت محکم و پرقدرت آرمان رمضانی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 61: امیرحسین حسین زاده با یک پاس در عرض، آرمان رمضانی را صاحب توپ کرد. این بازیکن پس از یک چرخش به موقع، ضربه اش را به سمت دروازه مس زد که فایز الرشیدی توپ را مهار کرد.

دقیقه 76: شوت راه دورگادوین منشاروی یک ضربه کاشته از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 81: شوت راه دور و پای چپعقیل کعبیبا اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 86: ارسال حسن جعفری با ضربه سر لطیفی همراه شد که توپ به بیرون رفت.

۴۱۵۴#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: فوتبالی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سیو دیدنی مانوئل نویر در دیدار شالکه و اینتر در سالهای گذشته

4 ساعت پیش

صحبت های زهره هراتیان در خصوص انتخاب شدن به عنوان هماهنگ کننده پزشکی در جام جهانی 2022 قطر

14 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- قرارداد بازیکن تیم فوتبال استقلال تمدید شد.به گزارش فوتبالی، هافبک تیم فوتبال استقلال قراردادش را برای دو فصل دیگر تمدید کرد. مهدی مهدی‌پور هافبک میانی تیم فوتبال استقلال بعد از توافق با باشگاه استقلال، قرارداد خود را به مدت دو ف,مهدی مهدی‌‌پور,استقلال,نقل و انتقالات,پیشنهاد سردبیر

10 ساعت پیش

آیتم های برنامه مجله فوتبال در تاریخ هفتم تیر از شبکه خبر را در این بخش مشاهده می کنید

4 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو به عنوان یکی از یازده بازیکن برتر فصل گذشته لیگ برتر پرتغال انتخاب شد و در تیم منتخب این فصل از رقابت‌ها قرار گرفت.به گزارش فوتبالی، سایت لیگ برتر فوتبال پرتغال نام مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال,مهدی طارمی,لیگ پرتغال,تیم منتخب,لژیونر

6 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک با توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک دیدار کردند.به گزارش فوتبالی، در آخرین مرحله از سفر سید حمید سجادی به همراه سید رضا صالحی امیری به لوزان سوییس، وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته,حمید سجادی,کمیته ملی المپیک,سیدرضا صالحی امیری,توماس باخ

7 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- باشگاه پرسپولیس بر سر رضایت نامه و مبلغ قرارداد با کاسیانو به توافق رسید.به گزارش فوتبالی، کاسیانو دیاز مهاجم 33 ساله برزیلی بازیکنی است که موردتوجه پرسپولیس قرار دارد و سرخ‌پوشان مذاکرات خود با باشگاه ویزلا برای جذب این مهاجم را,پرسپولیس,کاسیانو,نقل و انتقالات

7 ساعت پیش

ویدیویی جالب از شعار و لقب تیم های ملی حاضر در جام جهانی 2022 با حضور ایران.

4 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- نشست کمیته فنی فدراسیون فوتبال امروز با حضور آنلاین سرمربی تیم ملی امید برگزار شد.به گزارش فوتبالی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال در این نشست با حضور آنلاین مهدی مهدوی کیا ضمن بررسی عملکرد و آنالیز بازی های تیم امید در مسا,فدراسیون فوتبال,مهدی مهدوی‌کیا,تیم ملی امید

7 ساعت پیش

بیشتر...