خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

نقش آفرینی گیلان در شکوفایی اقتصادی نوآوری ایسنا

نقش آفرینی گیلان در شکوفایی اقتصادی و نوآوری

ایسنا/گیلانرییس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: گیلان از استانهای بسیار مستعد است که می تواند در شکوفایی اقتصاد و نوآوری نقش آفرین باشد. خودکفایی در تولید محصول راهبردی برنج یکی از برنامه هایی است که برای استان گیلان تعریف کردیم.

سردار سلیمانی عصر امروز در جلسه برنامه ریزی تحقق شعار سال که در استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به تعبیر مقام معظم رهبری یک ایران مقتدر است و به چشم اندازی دست یافته که همه ابعاد و مولفه ها توسعه یافتگی محقق شده است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: قدرت دفاعی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی از جمله مولفه های ایران قوی است؛ کشور ما از نظر زیرساخت ها و ظرفیت ها بسیار قوی است.

وی با بیان اینکه پروژه های پیش ساخته که روند روبه رشدی در کشور دارد خود بیانگر توسعه یافتگی است، ادامه داد: در حوزه اقتصادی علاوه بر سرمایه گذاری های متعدد زیرساختی، طرح های متعددی را مشاهده می کنیم.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: با اینکه توجه همه مسئولان ملی و استانی به اقتصاد بوده اما هنوز نتوانستیم شاهد انقلاب اقتصادی باشیم، بطوریکه اگر همه ظرفیتهای مدیریتی، مردمی، علمی و مطالعاتی کشور در کنار هم قرار گیرند، شاهد تحولات چشمگیر در این حوزه خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: استان گیلان از ظرفیت های مختلف نظیر جغرافیایی، آب و هوا، همسایگی با چند کشور، دریای خزر، گردشگری و صنعتی، مردم ستخکوش، جوانان تحصیلکرده برخوردار است.

 رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور بیان کرد: گیلان از استانهای بسیار مستعد است که می تواند در شکوفایی اقتصاد و نوآوری نقش آفرین باشد.

خودکفایی در تولید محصول راهبردی برنج یکی از برنامه هایی است که برای گیلان تعریف کردیم؛ از همه ظرفیت های بسیج در جهت تحقق این هدف هم بهره مند خواهیم شد.

وی اضافه کرد: باید در این راستا هدفگذاری و برنامه ریزی کنیم و از همه ظرفیتهای موجود بهره مند شویم.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: همچنین آمادگی خود را در جهت حمایت از توسعه سایر محصولات کشاورزی، دام و طیور حتی ظرفیتهای صنعتی اعلام میکنیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور، ظرفیتهای مردمی را سرمایه دانست و بیان کرد: در زمینه بازارهای داخلی، شرکتهای دانش بنیان، فضای مجازی، شرکت های تعاونی هم می توانیم نقش آفرین باشیم، البته ما تسهیلگر هستیم زیرا مردم نقش اصلی را ایفا می کنند. بیش از 1093 صندوق قرض الحسنه مردم یار داریم.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد که در برابر سلطه بیگانگان مقاومت کند، درآمد خانوار افزایش یابد رفاه افزایش می یابد. 

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج یک ظرفیت بی انتهاست که از تشکیلات انقلاب اسلامی بوده که در خدمت مردم و نظام است، اعلام آمادگی می کنیم که پشتیبان رزمندگان عرصه جنگ اقتصادی هستیم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاید عجیب‌ترین منظره‌ای که ممکن است با آن روبرو

13 دقیقه پیش

با شیوع ویروس کرونا و خیز چهارم آن فروشگاه اینترنتی افق کوروش به منظور حفظ سلامت شهروندان در شهرهای وضعیت قرمز ایران ارسال محصولات سوپرمارکتی را رایگان و در کمتر از یک ساعت کرد.

13 دقیقه پیش

بروز سردرد و راهکارهای رفع آن در ایام روزه داری را در این گزارش بخوانید.

یک ربع پیش

 «مهدی المشاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن سالروز استقلال سوریه را به «بشار اسد»، رئیس جمهوری این کشور تبریک گفت.

نیم ساعت پیش

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: نام برخی از اعضای شورای شهر و شهرداری آبادان در فهرست دریافت کنندگان واکسن پاکبانان قرار دارد.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان چرایی گفت‌وگوی ایران با طالبان و سفر آن‌ها به تهران را تشریح کرد.

نیم ساعت پیش

دقایقی قبل که تیتر برخی از رسانه های اصلاح طلب انتقاد محمد خاتمی از دولت را درج کرد، برای خیلی ها جالب بود که ببینند هشت سال بعد از تکرارهای او برای روحانی چه چیزی خاتمی را وادار کرده که به دولت گرانی ها منتقد باشد.

نیم ساعت پیش

هافبک تیم فولاد ایران می‌گوید در این تیم، رفاقت حرف اول و آخر را می‌زند و کل تیم نیز حول محور سرمربی تیم متحد است.

نیم ساعت پیش

یک متخصص چشم گفت: دیابت بیشترین تغییرات را در شبکیه چشم که لایه اصلی بینایی چشم است، ایجاد می‌کند.

نیم ساعت پیش

معاون اول دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق امریکا بعد ترخیص از بیمارستان از دکتر بهنام تهرانی، جراح ایرانی الاصل تشکر کرد.

نیم ساعت پیش

ایام قرنطینه، روزهای بسیار سختی است که اغلب، باعث افسردگی و بی‌انگیزگی افراد می‌شود.

نیم ساعت پیش

دبیرکل حزب سبز درباره مسائل مختلف و ویژگی‌های رئیس جمهور آینده صحبت کرد.

نیم ساعت پیش

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم برای مصارف صلح‌آمیز، نشانه روشنی از توانمندی‌های کشور و پیام صریحی به بدخواهان است.

نیم ساعت پیش

دومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر مدافعان حرم، جایزه سردار شهید حاج حسین همدانی برگزار خواهد شد.

نیم ساعت پیش

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت: با همت هیئت‌های مذهبی پویش سراسری محله همدل را با هدف تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی به مرحله اجرا رسید.

نیم ساعت پیش

بیشتر...