خبرگزاری تسنیم |
۴ هفته پیش

سرمایه گذاری 4000 میلیارد تومانی در آب شیرین کن بوشهر تسنیم


سرمایه‌گذاری 4000 میلیارد تومانی در آب‌شیرین‌‌کن بوشهر

پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر در جوار نیروگاه اتمی این شهر با ظرفیت ۷۵ هزار مترمکعب با سرمایه‌گذاری بیش از ۴ هزار میلیارد تومان در حال اجرا است که پیشرفت عمرانی و نصب آن ۳۸ درصد است.

- اخبار استانها -

عبدالرضا مشایخی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهربا گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه پروژه آب‌شیرین‌کن در جوار نیروگاه اتمی بوشهر در حال اجرا است گفت: این پروژه به‌عنوان یکی از مطالبات مردم بوشهر با تأکید و پیگیری آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور شهید عملیات اجرایی آن آغاز شد تا بخش زیادی از مشکلات آب شرب مردم بوشهر را برطرف کند.

مدیر اجرایی سایت آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر اضافه کرد: پس از انجام مطالعات در بخش‌های مختلف از جمله زیست محیطی با حمایت ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این پروژه در 2 بخش خشکی و دریا در حال اجراست خاطرنشان کرد: پیشرفت فیزیکی کلی این پروژه 23 و در بخش عمرانی و نصب 38 درصد است.

مشایخی مساحت محل ساخت پروژه آب‌شیرین‌کن یاد شده را 9 هکتار دانست و بیان کرد: تاکنون 170 هزار مترمکعب خاک‌برداری انجام شده است.

مدیر اجرایی سایت آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر ظرفیت فاز نخست این پروژه را تولید 75 هزار مترمکعب آب شرب دانست و خاطرنشان کرد: در فاز توسعه‌ای ظرفیت این پروژه به تولید 105 هزار مترمکعب افزایش می‌یابد.

وی مدت اجرا این پروژه برای فاز نخست را 2 سال اعلام و خاطرنشان کرد: زمان افتتاح فاز نخست آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر 1404 تعیین شده است.

مدیر اجرایی سایت آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر میزان سرمایه‌گذاری اولیه در ساخت این تأسیسات 4 هزار میلیارد تومان دانست و گفت: همه سرمایه‌گذاری این پروژه آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر توسط سازمان انرژی اتمی ایران انجام می‌شود و نقش مهمی در رفع مشکلات آب شرب استان بوشهر دارد.

انتهای پیام/190#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کارشناس  اداره پایش بازار  ارز بانک مرکزی گفت: امسال برای دریافت ارز اربعین ۲۰۰ هزار دینار از طریق ۷ بانک عامل فراهم شده است.

یک ربع پیش

شرکت کیا از فیس‌لیفت جدید خود با نام سورنتو 2024 رونمایی کرد. اما این شاسی‌بلند سایز کوچک چه تغییراتی نسبت به سورنتو قبلی دارد؟

یک ربع پیش

لیلا بلوکات از بازیگرای مشهوری هستش که اصولا اهل استایل زدنه اینبار با شاپنه بلندای عجیبش حسابی مورد توجه قرار گرفت.

9 دقیقه پیش

پیشکسوت پرسپولیس گفت: فوتبالی که در نقش جهان دیدیم یک جنگ واقعی بین دو قدرت اول فوتبال کشور بود.

یک ربع پیش

امروز هشتم اردیبهشت ماه شورای رقابت در ششصد و پنجاه و ششمین جلسه خود به بررسی مسایل پیرامون عرضه پژو پارس می پردازد.

8 دقیقه پیش

وزارت صنعت و تجارت روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت تویوتا موتور ژاپن تصمیم گرفته است که کارخانه خود در روسیه را تعطیل کند.

7 دقیقه پیش

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ما در پی تمدید مجدد بند مربوط به واردات خودرو جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر در بودجه امسال بودیم. حکم تصویب شده در زمان خود دارای اعتبار است و در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ نیز تمدید شده است تا اعتبار آن همچنان برقرار باشد.

یک ربع پیش

علی فتح‌الله‌زاده مدیر عامل باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت این باشگاه و پرداخت طلب استراماچونی به صحبت پرداخت.

یک ربع پیش

چانگان UNI-T خودرویی است که در سال 2020 معرفی شد و در ایران وقتی نامش در محافل خودرویی پیچید که یک دستگاه از آن در محوطه شرکت سایپا دیده شد و اینگونه به نظر می رسید که سایپا قصد دارد دور جدیدی از همکاری با چانگان را و آن هم با تولید مدل تازه وارد چانگان UNI-T آغاز کند. اما حالا شنیده می شود که این خودرو در لیست واردات شرکت سایپا قرار گرفته و ظاهرا اولین خودرو وارداتی این شرکت است که حضورش در ایران قطعی شده است.

یک ربع پیش

بیشتر...