گلستان ما |
6 روز پیش

گلستان ما گلایه عشایر از افزایش قیمت نهاده هر خانواده عشایری گلستان یک پنل خورشیدی

گزارش گلستان ما، رضا علیپور عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز روستا و عشایر استان گلستان اظهار کرد: متاسفانه حال عشایر خوب نیست و خشکسالی متمادی در  سال های اخیر  از یک سو و افزایش قیمت نهاده های دامی و ثابت ماندن قیمت دام در سه سال اخیر به مشکلات عشایر دامن زده است.

مدیرکل امور عشایری گلستان بابیان اینکه قیمت دام زنده میش  کیلویی ۳۲ تومان و بره  کیلوی۵۰ تومان است و با افزایش قیمت نهاده برای عشایر این قیمت مقرون به صرفه نیست.

علیپور تاکید کرد: عشایر با مشکل راه های مواصلاتی رو به رو هستند و بسیاری از راه های استان نیاز به بازسازی و مرمت دارند.

وی افزود: عشایر در نقاطی زندگی می کنند که دسترسی به امکانات مثل آب و برق و گاز مقدور نیست و بدون هیچ چشم داشتی به کشور خدمت می کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد:  جامعه عشایری جزوی از جمعیت کشور هستند و باید همه دست به دست هم بدهیم بخشی از مشکلات عشایر را برطرف کنیم‌.

علیپور ابراز داشت:  در حوزه برق با پیگیری شرکت توزیع نیروی برق استان و برق منطقه ای  امروز ۲۵۰ سلول خورشیدی تقدیم عشایر می شود و همچنین تعدادی را با اعتبارات عشایر و روستایی خریداری کردیم و امیدوارم به نقطه ای برسیم که همه خانواده عشایری یک پکیج سلول خورشیدی داشته باشند.

وی افزود: دستگاه های اجرایی در  حوزه آبرسانی به عشایر باید تلاش کنند تا بتوانیم آبرسانی مناسبی به عشایر داشته باشیم.

انتهای پیام/#‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ترور سردار سلیمانی زمینه شکل‌گیری فرسایش دیپلماتیک، کنش متقابل تاکتیکی ایران و افزایش تحرک یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی در برابر ناو‌های نظامی آمریکا در محیط منطقه‌ای را به وجود آورد. طبعا چنین فرآیندی اعتبار و قدرت استنادی آمریکا در محیط منطقه‌ای را با چالش روبه‌رو ساخته و زمینه شکل‌گیری اقدامات متقابل تاکتیکی در آینده را نیز فراهم می‌سازد.

1 ساعت پیش

معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: در پی آن هستیم مشکلاتی که زنان مولد روستایی و عشایری در دریافت وام و تسهیلات همچون نبود ضامن و سند دارند، را برطرف کنیم تا وام‌ها را با بهره کمتر و تنفس بیشتر در اختیارشان قرار دهیم.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها را موظف کرد در خنثی‌سازی تحریم‌ها و تنظیم بازار کالا‌های اساسی همکاری کنند و مقرر شد معاون اول رئیس جمهور، مسئولیت هماهنگی فعالیت‌های دولت برای خنثی‌سازی تحریم‌ها را برعهده گیرد.

1 ساعت پیش

یک عضو هیئت رئیسه مجلس طرح تاسیس صندوق ذخیره دانشگاهیان در وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات و بهداشت و درمان را اعلام وصول کرد.

2 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران، از برگزاری دومین جلسه این کمیسیون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

3 ساعت پیش

۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

3 ساعت پیش

در جریان تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده علی الحساب به طور متوسط ۱۰ درصد اعلام شده شده است،

4 ساعت پیش

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی مشخص شد.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

نشست خبرى رییس سازمان هنرى رسانه اى اوج درمحل برگزارى نشست هاى این سازمان با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.

4 ساعت پیش

قسمت آخر سریال هم سایه امشب ۲۵مهر از شبکه سوم‌سیما پخش می‌شود.

4 ساعت پیش

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه غیر علنی امروز صبح مجلس با وزیر امورخارجه گفت: دستگاه دیپلماسی با دقت مسائل و تحولات منطقه را رصد کرده و بر تحرکات دشمن به ویژه رژیم صهیونیستی کاملا اشراف دارد.

5 ساعت پیش

بیشتر...