به گواه آمار از مردان دنیا مصرف کننده ماده مخدر کانابیس هستند all tv logo

علیرضا زالی٬ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم افتتاحیه کمپین آگاهی بخشی کاهش گرایش به ماده مخدر کانابیس گفت: امروزه تدابیر مختلفی در خصوص کاهش مصرف مواد مخدر طرح ریزی می شوند. ما باید آگاهی بخشی در خصوص ضررهای ناشی از مصرف مواد مخدر به جوانان و مردم را انجام دهیم.

وی بیان کرد: دیدگاه ما برای حل مسائل جامعه باید علمی و آکادمیک باشد. بدون نگاه علمی٬ حل مسائل و موضوعات شدنی نخواهد بود‌.

زالی تاکید کرد: کنش اجتماعی امروزه باید مبتنی بر خرد جمعی و استفاده از ظرفیت سازمان های ذی‌ربط باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: برای حل مسائلی مانند پیشگیری از بروز اعتیاد باید از روش های روان شناسان استفاده بهینه ای کرد.

زالی ادامه داد: سازمان های سراج یک نگاه علمی برای کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد دارند. تنوع مواد مخدر در دنیا زیاد است و سن مصرف کنندگان نیز در دنیا کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های مدنی و مردم نهاد اثربخش تر بوده و موفقیت در این راه افزایش پیدا می کند.

در ادامه مراسم، قلی پور گفت: دامنه مصرف مواد مخدر در دنیا افزایش پیدا کرده است و امروزه پیشگیری از بروز سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد به مسئله مهمی تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: آمارها نشان می دهند ۱/۳ از مردان در دنیا مصرف کننده ماده مخدر کانابیس هستند.

وی بیان کرد: آگاهی بخشی در خصوص ضررهای ماده مخدر کانابیس مسئله مهمی است.

قلی پور ادامه داد: معتقدم که در خصوص مسائل اعتیاد و راه های پیشگیری از بروز اعتیاد ماده مخدر کانابیس باید اطلاع رسانی بیشتری انجام شود.#‌اخبار_علمی_پزشکی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌های خودرو گفت: حادثه‌ای که چندی پیش دررابطه با مونتاژی‌های ام‌وی‌امx۵۵ اتفاق افتاد، بازار خودروهای چینی را هم خراب کرده است.

5 ساعت پیش

وزیر صمت بیان کرد: آنچه که وزارت صمت دنبال می‌کند این است که زمینه را برای تامین نیاز فراهم کند؛ حال نیاز چه بخواهد از داخل تأمین شود، چه از خارج.

5 ساعت پیش

فشار افکار عمومی در هفته های اخیر برای تمدید قرارداد مهدی قایدی باشگاه را به تکاپو واداشت.

5 ساعت پیش

در نمای روبرو، وفاداری سازنده به نسخه‌ی مشهور ۱۹۵۷ دیده می‌شود و با این هدف، چراغ‌های نسبتا کوچک دایره‌ای همراه با جلوپنجره‌ی دوگانه که فضای باریکی برای عبور هوا دارد، در آخرین مدل فیات 500 دیده می‌شود.

5 ساعت پیش

حکم نهایی پرونده شرکت «مدیران خودرو» درباره غیر استاندارد بودن قطعه اکسل عقب خودروی ایکس ۵۵ تولیدی این شرکت ۳۱ اردیبهشت اعلام می‌شود.

5 ساعت پیش

در پی انتشار مطلبی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو، پیگیری‌ها و بررسی‌های خبرگزاری ایسنا نشان می‌دهد که قیمت‌ محصولات این شرکت منطبق با آخرین قیمت‌های مصوب شورای رقابت است.

5 ساعت پیش

در روزهای اخیر نام خودروهای وارداتی به صورت غیررسمی در محافل خودرویی مطرح می شود. خودرو سئات یکی از این خودروها است که قرار است در دور جدید واردات خودرو چرخ هایش خیابان های ما را لمس کند. مدلی از سئات که برای عرضه در ایران در نظر گرفته شده خودرو سئات ایبیزا است. یک خودرو هاچبک که با همکاری فولکس واگن ساخته شده است.

5 ساعت پیش

برای داشتن یک سفر عالی و بی دردسر در ایام نوروز، بهتر است قبل از شروع مسافرت، خودروی خود را چک کنید.

5 ساعت پیش

یحیی گل‌محمدی یک روز قبل از بازی فولاد و الفیصلی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان به حمایت از نکونام و تیمش پرداخت.

5 ساعت پیش

بیشتر...