افزایش مرگ میر ناشی از سوانح رانندگی در آذربایجان شرقی all tv logo

افزایش مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی در آذربایجان شرقی
آذربایجان شرقیتبریز

آقای ستاره گفت: در پنج ماهه نخست امسال فوت ۴۶۴ نفر به علتسوانح رانندگیدر پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی تایید شد که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشت.

آقای ستاره اظهار کرد: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت ۳۵۶ نفر مرد و ۱۰۸ نفر زن بودند که هر کدام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب ۱۲و دو درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۸۴ فوتی در جاده‌های برون شهری، ۲۸ نفر در جاده‌های روستایی، ۱۱۰ نفر در مسیر‌های درون شهری، پنج نفر در جاده‌های خارج از استان و هشت نفر نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شد.

آقای ستاره گفت: همچنین در طی مدت مذکور ۱۷ نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیر ترافیکی) و ۱۲ نفر نیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کردند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در پنج ماهه نخست امسال تعدادمصدومینحوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان هشت هزار و ۸۷۲ نفر بود که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود هفت درصد افزایش داشت.

وی افزود: در مرداد ماه امسال تعداد ۱۲۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشت و یک هزارو ۹۱۳ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به اداراتپزشکی قانونیمراجعه کردند.

باشگاه خبرنگاران جوانآذربایجان شرقیتبریز#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رابطه با خودروهای تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می تواند کمک کند دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است./ ایسنا

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

شبکه اسرائیلی «کان» گزارش داد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را بعد از تعلیق موقت آن از سر گرفت.

۱ هفته پیش

سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان ۱۵۰ نفر را گرفته است.

۱ هفته پیش

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

بیشتر...