راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

کودک فلسطینی خطاب به مرزبان مصری: اسلحه ات را به من بده راهبرد معاصر

کودکان فلسطینی که برای در امان ماندن از حملات رژیم صهیونیستی پشت مرز مصر مانده‌اند از مرزبانان برای مبارزه با صهیونیست‌ها اسلحه خواستند.

به گزارش راهبرد معاصر، فعالان در شبکه‌های اجتماعی امروز سه شنبه کلیپی را پخش کردند که نشان می‌داد کودکان نوار غزه در حال صحبت با یک سرباز مصری در مرز فلسطین و مصر هستند.

براساس گزارش عربی پست، یکی از بچه‌ها که مقابل یکی از برج‌های دیده بانی ایستاده بود از سرباز مصری پرسید: «جنگ طولانی خواهد شد؟!» و بچه دیگری به او گفت: «اسلحه خود را بده، ما می‌جنگیم».

منطقه رفح در مرز فلسطین و مصر شاهد ازدحام آوارگان فلسطینی است که در نتیجه تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی به نوار غزه به اجبار از خانه‌های خود آواره شده اند.

پس از آنکه ارتش اسرائیل از آغاز تهاجم زمینی خود به نوار در ۲۷ اکتبر، صد‌ها هزار فلسطینی را از شمال مجبور به فرار به جنوب کرد، برآورد‌های بین المللی نشان می‌دهد که بین ۱.۲ تا ۱.۴ میلیون فلسطینی در رفح زندگی می‌کنند. صهیونیست‌ها پیش از این اعلام کرده بودند رفح یک منطقه امن است. اما صهیونیست‌ها چندین بار به این منطقه حمله کردند که چندین شهید و زخمی برجای گذاشت.

این در حالی است که هشدار‌های بین المللی و سازمان ملل علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی برای آغاز عملیات زمینی در شهر رفح در مرز فلسطین و مصر ادامه دارد. یکشنبه گذشته، شرکت رادیویی رژیم صهیونیستی گفت که ارتش صهیونیستی طرح عملیاتی را برای آغاز تهاجم زمینی به رفح، که آخرین پناهگاه آوارگان در بخش آسیب دیده است، تصویب کرده است.

رژیم اشغالگر اسرائیل از ۷ اکتبر گذشته جنگ ویرانگری را در نوار غزه آغاز کرده است که تا امروز سه شنبه ۲۸۴۷۳ شهید و ۶۸۱۴۶ مجروح که بیشتر آن‌ها کودک و زن بودند و هزاران مفقود در زیر آوار برجای گذاشت./ باشگاه خبرنگاران#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اکران سینما در سال ۱۴۰۲ به روز‌های پایانی خود نزدیک می‌شود، ولی سبد فیلم‌های در نوبت اکران همچنان سنگین است.

1 ساعت پیش

مریخ نورد استقامت بازهم تصاویر شگفت انگیزی را از سطح سیاره سرخ برای ما ارسال کرده است. اگرچه در این تصاویر ارسالی، تفاوت چندانی را با نمونه‌های قبل نمی‌توان یافت، اما لحظه‌ای سفر به مریخ از دریچه دوربین این روبات جذاب، خالی از لطف نیست.

نیم ساعت پیش

مدیر کل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: تعداد پرونده‌های مربوط به معاینات پزشکی همسرآزاری این استان ۱۵ درصد کاهش یافته است.

نیم ساعت پیش

کمیسر کل آژانس کار و امداد به آوارگان فلسطینی (آنروا) تاکید کرد که به‌رغم تمام جنایاتی که ساکنان غزه تجربه کرده‌اند به نظر می‌رسد که بدترین‌ها هنوز در راه است.

یک ربع پیش

علی رغم اینکه جلسه علنی روز گذشته مجلس به دلیل غیبت تعداد زیادی از نمایندگان لغو شد، هیئت رئیسه تنها اسامی ۶۲ نفر از آنها را اعلام کرد و عضو دیگر هئیت رئیسه نیز به خبرنگار تسنیم گفت که مابقی افراد مرخصی استعلاجی گرفته بودند.

نیم ساعت پیش

رییس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اعلام واریز مرحله جدید سود سهام عدالت نسبت به فرصت‌طلبی جدید شیادان مجازی در این خصوص هشدار داد.

نیم ساعت پیش

بهروز افخمی در گفت و گو با کامران نجف زاده در برنامه برمودا از دلیل خنده‌هایش در محل قتل داریوش مهرجویی سخن گفت.

نیم ساعت پیش

روایت و آمار محرومیت زدایی از روستا‌ها در گام اول انقلاب اسلامی را ببینید.

1 ساعت پیش

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌رضوی گفت: امروز هم‌زمان با روز «درختکاری و درختداری» ۲۰هزار اصله نهال بیابانی در عرصه‌های بیابانی و جنگلی استان غرس می‌شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...