راهبرد معاصر |
4 ماه پیش

کودک فلسطینی خطاب به مرزبان مصری: اسلحه ات را به من بده راهبرد معاصر

کودکان فلسطینی که برای در امان ماندن از حملات رژیم صهیونیستی پشت مرز مصر مانده‌اند از مرزبانان برای مبارزه با صهیونیست‌ها اسلحه خواستند.

به گزارش راهبرد معاصر، فعالان در شبکه‌های اجتماعی امروز سه شنبه کلیپی را پخش کردند که نشان می‌داد کودکان نوار غزه در حال صحبت با یک سرباز مصری در مرز فلسطین و مصر هستند.

براساس گزارش عربی پست، یکی از بچه‌ها که مقابل یکی از برج‌های دیده بانی ایستاده بود از سرباز مصری پرسید: «جنگ طولانی خواهد شد؟!» و بچه دیگری به او گفت: «اسلحه خود را بده، ما می‌جنگیم».

منطقه رفح در مرز فلسطین و مصر شاهد ازدحام آوارگان فلسطینی است که در نتیجه تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی به نوار غزه به اجبار از خانه‌های خود آواره شده اند.

پس از آنکه ارتش اسرائیل از آغاز تهاجم زمینی خود به نوار در ۲۷ اکتبر، صد‌ها هزار فلسطینی را از شمال مجبور به فرار به جنوب کرد، برآورد‌های بین المللی نشان می‌دهد که بین ۱.۲ تا ۱.۴ میلیون فلسطینی در رفح زندگی می‌کنند. صهیونیست‌ها پیش از این اعلام کرده بودند رفح یک منطقه امن است. اما صهیونیست‌ها چندین بار به این منطقه حمله کردند که چندین شهید و زخمی برجای گذاشت.

این در حالی است که هشدار‌های بین المللی و سازمان ملل علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی برای آغاز عملیات زمینی در شهر رفح در مرز فلسطین و مصر ادامه دارد. یکشنبه گذشته، شرکت رادیویی رژیم صهیونیستی گفت که ارتش صهیونیستی طرح عملیاتی را برای آغاز تهاجم زمینی به رفح، که آخرین پناهگاه آوارگان در بخش آسیب دیده است، تصویب کرده است.

رژیم اشغالگر اسرائیل از ۷ اکتبر گذشته جنگ ویرانگری را در نوار غزه آغاز کرده است که تا امروز سه شنبه ۲۸۴۷۳ شهید و ۶۸۱۴۶ مجروح که بیشتر آن‌ها کودک و زن بودند و هزاران مفقود در زیر آوار برجای گذاشت./ باشگاه خبرنگاران#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزارت داخله طالبان از تامین امنیت در روزهای آینده عید در افغانستان خبر داد.

2 دقیقه پیش

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی قزوین گفت: سیزدهمین نمایشگاه مادر، کودک و نوجوان، امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین برپا می‌شود.

4 دقیقه پیش

مدیرکل راه‌وشهرسازی لرستان گفت:میانگین ساخت چهارخطه‌ها در دولت سیزدهم به ۳۰ کیلومتر افزایش یافت.

6 دقیقه پیش

خبرنگار صداوسیما نظرات مردم در مورد اولین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری را جویا شد.

لحظاتی پیش

رئیس کل دادگستری استان گیلان از صدور دستور قضایی برای بررسی علت حادثه آتش‎‌سوزی بیمارستان قائم رشت خبر داد.

6 دقیقه پیش

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم گفت: انتخابات مظهر عظمت، تجلی و عینیت بخش پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است، هر نظامی را جزء نظام متکی بر مردم می‌توان شکست داد.

لحظاتی پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌ رضوی گفت: کیفیت هوای ۶ منطقه مشهد در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار دارد.

7 دقیقه پیش

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف ۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در یک واحد مسکونی در شهر قزوین خبر داد. 

لحظاتی پیش

از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۵۰۰ تبعه غیر مجاز از استان قزوین به موطنشان بازگردانده شده اند.

لحظاتی پیش

بیشتر...