ایران آنلاین |
1 ماه پیش

کرمان بهشت معادن ایران است با وجود ظرفیت های متنوع، فقر محرومیت در استان پذیرفتنی نیست ایران آنلاین

دکتر رئیسی در بدو ورود به استان کرمان:
کرمان بهشت معادن ایران است/ با وجود ظرفیت‌های متنوع، فقر و محرومیت در استان پذیرفتنی نیست

به گزرش ایران آنلاین، آیت الله رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمان در حوزه‌هایی چون کشاورزی، باغداری، معادن، مراکز متعدد علمی، نیروی انسانی کارآمد و جوان، گفت: با وجود ظرفیت‌های متنوع وجود فقر و محرومیت در استان پذیرفتنی نیست.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنج‌شنبه در بدو ورود به استان کرمان در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از اینکه حسن ختام دور اول سفرهای استانی دولت مردمی به مقصد استان کرمان برگزار می‌شود، اظهار داشت: کرمان، مهد مردان و زنان فرهیخته‌ای از شعرا، ادیبان، هنرمندان و چهره‌های برجسته علمی است.
رئیس جمهور با گرامیداشت یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی نماد مقاومت و مایه افتخار کشورمان و جهان اسلام است. رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان یک مکتب یاد کردند که همواره باید مورد توجه همگان قرار گیرد.
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه استان کرمان بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ شهید و بیش از ۱۹ هزار جانباز و ایثارگر تقدیم نظام اسلامی کرده است، از این استان به عنوان پایتخت مقاومت یاد کرد.
رئیس جمهور با تشریح ظرفیت‌های استان کرمان در حوزه‌هایی چون کشاورزی، باغداری، معادن، مراکز متعدد علمی، نیروی انسانی کارآمد و جوان، گفت: کرمان را باید به عنوان بهشت معادن ایران نامگذاری کرد. این استان همچنین ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای نیز در عرصه گردشگری دارد و از همه این ظرفیت‌ها مهم‌تر نیروی انسانی کارآمد، جوان و تحصیلکرده و وجود حدود ۱۰۰ مرکز دانشگاهی، آموزش عالی و تربیت نیروی انسانی در استان است.
دکتر رئیسی تاکید کرد: با وجود ظرفیت‌های متنوع، بیکاری در کرمان معنا و مفهوم ندارد و فقر و محرومیتی که امروز در استان ، بویژه در جنوب کرمان شاهد آن هستیم، زیبنده کرمان نیست.
آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه فقر و محرومیت موجب شکل‌گیری جلوه‌های بدی در جامعه می‌شود، خاطرنشان کرد: دولت خود را مصمم می‌داند پروژه‌های نیمه تمام استان را تکمیل و برای رفع فقر و محرومیت در کرمان تمام تلاش خود را به کار گیرد.
رئیس جمهور اظهار داشت: هر جا مشارکت مردم به کار گرفته شد، شاهد موفقیت بودیم. مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری در استان، به ویژه در جنوب کرمان بسیار اهمیت دارد و استفاده از ظرفیت‌های مردمی در توسعه معادن استان نیز از برنامه‌های دولت است.
دکتر رئیسی با بیان اینکه قبل از سفر دولت به استان بررسی‌هایی درباره مشکلات و مسائل استان با مشورت نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان، استاندار، مدیران و نمایندگان محترم مجلس و نمایندگان محترم مجلس خبرگان انجام گرفته است، گفت: مصوباتی برای رفع مشکلات استان تدوین شده که در جلسه شورای اداری و در حضور مدیران استان بررسی و نهایی خواهد شد و پس از نهایی شدن اجرای آنها به طور جدی از سوی مدیران استانی و همکاران ما در مرکز دنبال می‌شود.

/انتهای پیام

دکتر رئیسی در بدو ورود به استان کرمان: کرمان بهشت معادن ایران است/ با وجود ظرفیت‌های متنوع، فقر و محرومیت در استان پذیرفتنی نیست#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزارت خزانه داری آمریکا امروز از تحریم ۷ فرد از جمله وزرای کشور و ارتباطات ایران خبر داد.

5 ساعت پیش

بالاخره پس از گذشت حدود ۲ ماه از اعلام خبر احتمال افزایش دوباره حقوق کارمندان و گمانه‌زنی‌ها در این خصوص، تکلیف روشن شد و به نظر می‌رسد افزایش حقوق به سال آینده موکول شد.

6 ساعت پیش

دلار صعودی است و این موضوع می تواند دوباره قیمت ها در بازار خودرو را افزایشی کند. از سوی دیگر، سیاستگذار تلاش دارد با انتشار اخباری از وارادات خودرو، افزایش تولید خودروسازان و حتی پایان فروش خودرو در سامانه یکپارچه این ایده را القا کند که شرایط بازار خودرو رو به بهبود است. برآیند چنین شرایطی را می توان در ثبات قیمتی و ادامه رکود بازار خودرو مشاهده کرد. البته باید توجه داشت که تعطیلی های نیمه اول مهر ماه و همچنین شرایط مبهم سیاسی و اقتصادی، از دیگر موضوعاتی است که بر رکود بازار تاثیر گذاشته است.

6 ساعت پیش

مشخص نیست در این بازی چه جملاتی میان بازیکنان دو تیم رد و بدل شده بود که دامنه آن به تونل ورزشگاه و درگیری شدید بین آنها ختم شده است.

6 ساعت پیش

تهران- هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو از روز گذشته سیزدهم مهرماه ۱۴۰۱ با حضور ایران آغاز به کار کرد.

5 ساعت پیش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین یادداشت‌ خود در صفحه شخصی اش در برنامه کاربردی‌ «روبیکا» از زیارت مقبره علامه آیت‌الله حسن زاده آملی خبر داد و نوشت: حسرت از دست دادن این عالم ربانی برایم تمامی ندارد.

5 ساعت پیش

سوگل طهماسبی از بازیگرای مشهور و خوش فیس کشورمونه که عکسای زیادی منتشر میکنه اما اینبار تریپ خانوم خانوما مورد توجه قرار گرفت.

6 ساعت پیش

وزیر امور خارجه گفت: ما تداوم تجاوزات و اقدامات تروریستی گروهک‌ها که در اقلیم پناه گرفته‌اند و امنیت ملی ایران را هدف قرار داده‌اند، تحمل نخواهیم کرد.

5 ساعت پیش

سارا فرقانی که حالا برای خودش شده یه پا شاخ مجازی تصاویری منتشر کرد که وسط آب بود اما خب جذاااب و البته متفاوت!

6 ساعت پیش

بیشتر...