خبرآنلاین |
۲ هفته پیش

درخواست تحریم تسلیحاتی رژیم صهیونیستی در دستور کار شورای حقوق بشر سازمان ملل خبرآنلاین

درخواست تحریم تسلیحاتی رژیم صهیونیستی در دستور کار شورای حقوق بشر سازمان ملل

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پیش نویس قطعنامه‌ای را در دستور بررسی دارد که با توجه به «خطر نسل‌کشی در غزه» خواستار تحریم تسلیحاتی رژیم صهیونیستی است.

به گزارشخبرآنلاینخبرگزاری فرانسه نوشت: در صورتی که این پیش نویس در جلسه روز جمعه این شورا تصویب شود اولین بار است که این نهاد عالی حقوق بشر وابسته به سازمان ملل علیه جنگ غزه موضع گیری می کند.

در متن این پیش نویس «استفاده از سلاح‌های انفجاری با تاثیرات گسترده توسط (رژیم) اسرائیل» در مناطق پرجمعیت غزه محکوم می‌ شود و از این رژیم می‌خواهد «به مسئولیت قانونی خود برای جلوگیری از نسل‌کشی پایبند باشد».

به نقل از ایرنا پیش نویس این قطعنامه از سوی پاکستان به نمایندگی از ۵۵ کشور از بین ۵۶ کشور عضو سازمان ملل متحد در سازمان همکاری اسلامی (OIC) (به جز آلبانی) ارائه شده است.

بولیوی، کوبا و هیات نمایندگی فلسطینی در ژنو نیز از این متن حمایت کرده اند.

در این پیش نویس هشت صفحه ای، از رژیم صهیونستی درخواست می شود به اشغالگری در اراضی اشغالی پایان داده و به سرعت «محاصره غیرقانونی» نوار غزه را رفع کند.

در این پیش نویس همچنین از کشورها خواسته می شود فروش یا انتقال سلاح، مهمات و دیگر تجهیزات نظامی به رژیم صهیونیستی را به دلیل «خطر نسل کشی در غزه» متوقف کنند.

این پیش نویس همچنین «استفاده از گرسنگی غیرنظامیان به عنوان یک شیوه جنگی» را محکوم می کند و خواستار آتش بس فوری و محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی به عنوان پاکسازی قومی است.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد سنای آمریکا بسته کمکی ۲۶ میلیارد دلاری این کشور به اسرائیل را تصویب کرده است.

نیم ساعت پیش

حتی پس از بهبودی، برخی از افراد ممکن است از پیامدهای طولانی مدت سندرم درس DRESS رنج ببرند، از جمله آسیب دائمی به اندام ها و ایجاد اختلالات خودایمنی...

نیم ساعت پیش

این بازیگران از کودکی وارد سینمای ایران شدند و مدت زیادی را در صحنه درخشیدند. لیلی رشیدی، لیلا حاتمی، علی شادمان، باران کوثری و... از جمله بازیگرانی هستند که از کودکی وارد دنیای بازیگری شدند.

نیم ساعت پیش

دیده بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در گزارشی اعلام کرد که بیش از ۱۴۰ گور دسته جمعی ایجاد شده توسط نظامیان اسرائیلی در نوار غزه شناسایی شده است.

یک ربع پیش

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: «من در مورد راه‌های ارتباط خود با ایران اظهار نظر نمی‌کنم اما باید بگویم ما در حال مذاکره مستقیم با ایران در نیویورک یا هر جای دیگری در مورد برجام نیستیم.»

نیم ساعت پیش

مسئولان باشگاه تراکتور تبریز حمید مطهری را به عنوان مسئول فنی تیم و سرمربی موقت انتخاب کردند.

نیم ساعت پیش

شکایت فرمانده فراجا از سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال تکذیب شد.

نیم ساعت پیش

بهای طلای سیاه در معاملات امروز بازار انرژی شاهد جهش بیش از یک دلاری بود.

یک ربع پیش

سناتور آمریکایی خواهان افزودن ۲ اصلاحیه به کمک‌های اهدایی واشنگتن به تل آویو شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...