اکونا پرس |
4 روز پیش

پرنده نگاری در بوستان آزادگان

پرنده نگاری در بوستان آزادگان

دریاچه بوستان آزادگان در منطقه 15 به رسم هرساله بهار میزبان پرندگان مهاجر شده است.

پرنده نگاری در بوستان آزادگان
به گزارشاکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداریمنطقه 15، شهردار منطقه با اعلام اینکه هرساله با شروع فصل بهار دریاچه بوستان آزادگان میزبانپرندگان مهاجرو بومی می شود، گفت: به گفته کارشناسان این منطقه گونه های مهاجر همه ساله با سرد شدن هوا از عرض های شمالی تر مانند سیبری به عرض های جنوبی تر مانندایرانمهاجرت می کنند و تا پایان فصلسرمادر منطقه حضور دارند و با گرم شدن هوا به عرض های شمالی بر می گردند.

محمدی افزود: بیشتر اینپرندگانرا کاکایی سرسیاه، کاکایی خزری، حواصیل خاکستری و اردک سرسبز تشکیل می دهند که به راحتی در سطح دریاچه آزادگان دیده می شوند.

شهردار منطقه با اعلام اینکه این پرندگانزیباییخاصی را به دریاچه آزادگان بخشیده و یکی ازجاذبه های گردشگریو جذاب منطقه 15 در این فصل محسوب می شوند، ادامه داد: اینپرندهها از اواسطزمستانبه این منطقه می آیند و پس از لانه گزینی و تخم گذاری در محدوده دریاچه آزادگان زندگی می کنند و در اواسط بهار این محدوده را ترک می کنند.

وی با اشاره به وسعت 4 هکتاری دریاچه بوستان آزادگان گفت: این حجم آب از جاذبه های پرندگان مهاجر در فصل زمستان و بهار است و پرنده نگاران و عکاسان می توانند تا قبل از گرم شدن هوا با حضور در این دریاچه از آنها پرنده نگاری کنند.

براساس این گزارش،  کاکایی ها دسته بزرگی از مرغان نوروزی اند که در سرتاسرجهانپراکنده زیست می کنند. آنها به‌طور کلی پرندگانی با جثه‌ای متوسط تا بزرگند و رنگشان معمولاً سفید یا خاکستری است و در ایران نیز بندرانزلی زیستگاه اصلی آنهاست.

این گزارش می افزاید: حواصیل‌های خاکستری در ایران در فصل زمستان از پراکندگی نسبتاً زیادی برخوردار بوده و به تعداد زیادی زاد ولد می‌کند و از مناطق سردسیر در فصل زمستان دست بهمهاجرتمی‌زنند و به مناطق گرمتر می آیند. مرغابی سرسبز نیز در بسیاری از نقاط دنیا به عنوان پرنده مهاجر و پرنده مقیم حضور دارد. این پرنده در مناطق تالابی، نیزارها، سواحل دریا و مصب رودخانه‌ها به سر برده و روی زمین، لابلای علفها یا در میان درختان آشیانه می‌سازد. در ایران نیز بیشتر در نواحی بندر انزلی و کلاًسواحل دریای خزردیده می‌شوند.

 

 

شهردار قلب طهران از تصویب 55 مصوبه در شورای سلامت مجازی نواحی منطقه 12 در شش‌ماهه دوم سال 99 خبر داد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ از اجرای اسفالت در بیش از یک هزار نقطه منطقه در سه ماه اخیر به دو شکل مکانیزه و…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایوب کرد گفت: چهار میلیون و773 هزار و 945 تن کالا در سال 99 توسط ناوگان باری در سیستان و بلوچستان حمل شده است.

1 دقیقه پیش

بسیاری از مردم بر این باروند که یک فرد اصلح می تواند با احیای اقتصاد از دست رفته مردم شادی و لبخند را به چهره ایرانیان بازگرداند

5 دقیقه پیش

شیرزاد کمالی گفت:خاش قطب تولید سبزیجات برگی در سیستان وبلوچستان است که تولید سبزی های برگی در آن، یک امتیاز برای کشاورزان این شهرستان محسوب می شود.

6 دقیقه پیش

گروه های استهلال ماه مبارک رمضان، برای رصد به نقاط مختلف استان اعزام شدند.

7 دقیقه پیش

چرا بازار سهام به مذاکرات وین واکنشی نشان نداد؟,بازار سرمایه منتظر گشایش‌های اقتصادی بعد از مذاکرات,واکاوی تأثیرات مذاکرات وین بر بازار سرمایه,پیش بینی حرکت بورس در صورت توافق در مذاکرات وین,تأثیر برجام بر بورس,میزان تأثیر‌پذیری بورس از مسائل سیاسی,بازار بورس تحت تاثیر چه عواملی است؟

8 دقیقه پیش

چرا طلا و سکه دیگر خریدار ندارد؟,افت شدید سرمایه گذاری مردم در طلا,چرا مردم طلا و سکه نمی‌خرند؟,افت شدید تقاضا در بازار سکه,عیار طلا کاهش می یابد؟,وضعیت قاچاق طلا چگونه است؟,پیش بینی قیمت سکه در 24 فروردین 1400

8 دقیقه پیش

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه که آخرین بار اواخر تابستان سال گذشته قول اجرای پروژه چندجانبه اتومبیلرانی را تا اواخر سال داده بود، گفت: این پروژه قرار بود پس از دو سال پیگیری تابستان به مزایده برود و کلنگ زنی شود، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

11 دقیقه پیش

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری به نقش رهبری افکار و آینده نگری یک مدیر موفق اشاره کرد و گفت: اگر تمام برنامه ها بر اساس افق کاری پیش برود، شاهد پیشرفت روزافزون کشور در بخش های مختلف هستیم.

11 دقیقه پیش

مقامات امنیت ملی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی امروز دور دوم «مذاکرات راهبردی» را درباره ایران برگزار می کنند که بر اساس گزارش پایگاه خبری اکسیوس مذاکرات وین نیز از محورهای این گفت‌وگوها خواهد بود.

یک ربع پیش

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کرمانشاه معتقد است، امسال افزایش قیمت مسکن در کرمانشاه حدود پنج تا ۱۰ درصد خواهد بود و جهش قیمت شدید را در سال ۱۴۰۰ تجربه نمی‌کنیم.

یک ربع پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان گفت: پس از خشک شدن دریاچه پشت سد چلوگهره، به جز از دست رفتن تعداد اندکی ماهی که مربوط به طرح پرورش ماهیان گرمابی است، خوشبختانه تلفاتی از سایر گونه‌های آبزی و پرندگان رویت نشد.

یک ربع پیش

استاندار خراسان جنوبی از دستور ویژه معاون اول رئیس جمهور برای پاسخ به مطالبات استان خبر داد.

یک ربع پیش

محققان دریافتند، نیمی از انتشار متان جهانی از اکوسیستم‌های آبی حاصل می‌شود و بیشتر آن نیز توسط انسان ایجادشده است.

نیم ساعت پیش

وزیر خارجه روسیه که به تهران سفر کرده با وزیر خارجه کشورمان گفت‌وگو کرد.

نیم ساعت پیش

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که کوید روی سطوح یا اجسام برای مدت طولانی زنده نمی‌ماند، اما هنگامی که در هوا قرار گرفت، ویروس می‌تواند معلق بماند و مانند دود در اطراف شناور باشد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...