خبرگزاری میزان |
6 روز پیش

حادثه ضدانسانی دل خراش قندوز صلاحیت طالبان را زیر سوال برده است resize

ابوالفضل ظهره‌ونددر گفت‌وگو با میزان، با اشاره به حادثه تروریستی رخ داده در استان قندوز افغانستان، اظهار داشت: حادثه ضدانسانی و دلخراش قندوز در واقع عمیقاً و قویاً صلاحیت طالبان را در ادعای تامین امنیت، زیر سوال برده است.

سفیر پیشین ایران در افغانستان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در شناسایی عامل و عاملین و مجازات آن‌ها، اضافه کرد: این حداقل کاری است که طالبان می‌تواند برای جبران این خدشه به اعتبار خودش و مسئولیت و وظیفه‌ای که قاعدتاً برعهده او است، یعنی تامین امنیت، انجام بدهند.

وی تصریح کرد: آن‌ها ادعای برقراری امنیت دارند در حالیکه ما مکرراً اخباری را دریافت می‌کنیم که ناظر بر ناامنی و هدف قرار دادن مردم غیرنظامی و بی‌دفاع است که تازه‌ترین آن اتفاقی است که در مسجد شیعیان اتفاق افتاد.

ظهره وند افزود: نکته‌ای که اینجا در رابطه با طالبان باید به آن توجه شود، مسئله توسل طالبان به شیوه‌ای است که داعش آن‌ها را به کار می‌گیرد. یعنی استفاده از عملیات انتحاری که اخیراً طالبان در مقابل مرز تاجیکستان یک گردان از نیرو‌هایی که گردان انتحاری نامیده می‌شود، به نمایش گذاشت که نکته در خور توجهی است.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا بیان داشت: شیوه عمل داعش و طالبان در برخورد با تهدیدات مشابه هم هستند که طالبان باید در حین تلاش برای به رسمیت شناخته شدن، پاسخگو باشد که عملیات انتحاری چه جایگاهی در دکترین هر نوع دولتی که قصد پیدا کردن مشروعیت بین‌المللی دارد، خواهد داشت.

ظهره‌وند در پایان خاطرنشان کرد: به عبارتی رطب خورده کی منع رطب کند، طالبانی که خود متوسل به شیوه‌های انتحاری می‌شود، این تردید و ذهنیت را شکل می‌دهد که شاید با برخی از دواعش با شبکه و بدنه طالبان در ارتباط باشند.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • پیام رهبر انقلاب در پی حادثه مصیبت‌بار انفجار در مسجدی در استان قندوز افغانستان
 
انتهای پیام/


#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ترور سردار سلیمانی زمینه شکل‌گیری فرسایش دیپلماتیک، کنش متقابل تاکتیکی ایران و افزایش تحرک یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی در برابر ناو‌های نظامی آمریکا در محیط منطقه‌ای را به وجود آورد. طبعا چنین فرآیندی اعتبار و قدرت استنادی آمریکا در محیط منطقه‌ای را با چالش روبه‌رو ساخته و زمینه شکل‌گیری اقدامات متقابل تاکتیکی در آینده را نیز فراهم می‌سازد.

1 ساعت پیش

معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: در پی آن هستیم مشکلاتی که زنان مولد روستایی و عشایری در دریافت وام و تسهیلات همچون نبود ضامن و سند دارند، را برطرف کنیم تا وام‌ها را با بهره کمتر و تنفس بیشتر در اختیارشان قرار دهیم.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها را موظف کرد در خنثی‌سازی تحریم‌ها و تنظیم بازار کالا‌های اساسی همکاری کنند و مقرر شد معاون اول رئیس جمهور، مسئولیت هماهنگی فعالیت‌های دولت برای خنثی‌سازی تحریم‌ها را برعهده گیرد.

2 ساعت پیش

یک عضو هیئت رئیسه مجلس طرح تاسیس صندوق ذخیره دانشگاهیان در وزارتخانه‌های علوم و تحقیقات و بهداشت و درمان را اعلام وصول کرد.

2 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران، از برگزاری دومین جلسه این کمیسیون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

3 ساعت پیش

۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

3 ساعت پیش

در جریان تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده علی الحساب به طور متوسط ۱۰ درصد اعلام شده شده است،

4 ساعت پیش

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی مشخص شد.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

نشست خبرى رییس سازمان هنرى رسانه اى اوج درمحل برگزارى نشست هاى این سازمان با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.

4 ساعت پیش

قسمت آخر سریال هم سایه امشب ۲۵مهر از شبکه سوم‌سیما پخش می‌شود.

4 ساعت پیش

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه غیر علنی امروز صبح مجلس با وزیر امورخارجه گفت: دستگاه دیپلماسی با دقت مسائل و تحولات منطقه را رصد کرده و بر تحرکات دشمن به ویژه رژیم صهیونیستی کاملا اشراف دارد.

5 ساعت پیش

بیشتر...