عصرهامون |
1 ماه پیش

عصر هامون ماجرای شیر مادر نان پدر حلالت باشد ازالمپیک توکیو شروع شد کشتی گیر بودم وبا آسیب دیدگی دست ازسال ۶۳ گزارشگر شدم

گزارشگر محبوب مسابقات کشتی گفت: پیروزی هایی که ورزشکاران هر کشوری در میدان های جهانی کسب می کنند یک ملت را شاد و غرور ملی را بالا می برد.
به گزارشعصرهامونبه نقل ازتیتریک، هادی عامل گزارشگر خاص مسابقات کشتی و از مجریان ورزشی که از محبوبیت خاصی برخوردار است گفت و گویی دلچسب و جذاب را با شبکه خبری تیتریک، انجام داده است.
 
عامل، چهره دوست داشتنی ورزش کشتی که به گفته خودش اصالتی زابلی دارد اما پس از خشکسالی سیستان، پدر بزرگش عازم مشهد می شود، در مشهد متولد شده و همیشه می گوید؛ افتخار دارم در جوار حضرت رضا (ع) زندگی می کنم.
 
این گزارشگر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: در نوجوانی کشتی گیر بودم اما پس از آسیب دیدگی دست، مربی گری و داوری را انتخاب کردم. بعدها برای گزارشگری در شبکه خراسان تست دادم و پذیرفته شدم.
 
عامل که متولد ۱۰ مرداد ۱۳۳۴ بوده و قدم به دنیای ۶۷ سالگی گذاشته است، افزود: پس از قبولی در تست گزارشگری، مربیگری و داوری را کنار گذاشتم، البته فارغ از کشتی، دبیر ورزش هم بودم و در حال حاضر بازنشسته هستم.
 
وی درباره گزارش های دوست داشتنی و دل نشینی که مورد اقبال مردم هم واقع شده است، اظهار داشت: اغلب واژه های من در گزارش ها دلی و به نوعی ارتباط عاطفی با مردم است و  "شیر مادر و نان پدر حلالت باشد" هم یکی از همین ها است.
 
ماجرای
 
عامل ادامه داد؛ پدر و مادر یک کشتی گیر بیشتر از هر کسی سختی ها را متحمل می شوند، مادر یک ورزشکار زمانی که فرزندش تمرین بدی داشته، آسیب دیده یا در مسابقات می بازد، حتی بیشتر از پدر هم ناراحت می شود.
 
این گزارشگر که مادر را سلطان عشق و پدر را هم کوهی از محبت و عاطفه خطاب می کند، گفت: در مسابقات توکیو بودیم، کشتی گیرانی که برنده می شدند از طریق مانیتور خانواده خود را می دیدند و پدرها و مادرها هم با مدال آوری فرزندشان اشک شوق می ریختند. 
 
هادی عامل در ادامه می گوید؛ در رقابت های المپیک برای قدرشناسی از پدر و مادرهای ورزشکاران جمله "شیر مادر و نان پدر حلالت باشد" که برگرفته از دلم بود را به زبان آوردم و شکر خدا به دل مردم هم نشست.
 
عامل درباره حال و هوای مسابقه حسن یزدانی با تیلور آمریکایی گفت: زمان کشتی یزدانی در المپیک استرس و هیجان داشتم، دوست داشتم کشتی گیر ما برنده شود، چون می دانستم مردم برای برد یزدانی شوق دارند. 
 
وی ادامه داد؛ من برد و باخت زیاد دیدم اما مردم روی کشتی حسن یزدانی حساس بودند و من هم هم دوست داشتم حسن رقابت را برنده شود، حس عجیب و غریبی داشتم، وقتی یزدانی پیش افتاد خوشحال بودم چون این برد ملت ایران را شاد کرد.
 
عامل می گوید؛ با شادی مردم شادیم و با غم مردم اندوهبار می شویم، از سال ۶۳ و درست زمانی که ۲۹ ساله بودم تا امروز گزارشگری می کنم، از ۱۲ سالگی کشتی می گرفتم، در مسابقات کشتی جوانان مقام آوردم اما دستم اجازه نداد به این ورزش ادامه بدهم.
 
این گزارشگر رویای دنیای بدون جنگ و زندگی انسان ها با عشق، صلح و آرامش را دارد و ادامه می دهد؛ من همیشه با باخت ورزشکاران در مسابقات مهم غمگین می شوم و پیروزی آنها من را شاد می کند.
 
عامل گفت: در مسابقات جهانی نروژ ۷ کشتی گیر ایران مدال طلا شکار کردند و خوشبختانه گزارش رقابت آنها را من انجام دادم، شادی بی حد و حصری از برد آنها داشتم، البته باخت های المپیک هم من را ناراحت کرد.
 
گزارشگر محبوب کشتی ادامه داد؛ از باخت حسن یزدانی مقابل تیلور در المپیک توکیو و آسیب دیدگی پای رضا یزدانی در المپیک لندن که از حریف اوکراینی جلو بود و نتوانست ادامه دهد، واقعا غمگین شدم.
 
عامل افزود: زمانی که حسن یزدانی در المپیک مقابل تیلور باخت، از این شکست ناراحت شدم اما چون با مردم زندگی می کنم، زندگی ساده ای دارم و حس کردم مردم چقدر از این باخت ناراحت شده اند، بیشتر غمگین شدم.
 
این گزارشگر در خاتمه گفت: پیروزی هایی که ورزشکاران هر کشوری در میدان های جهانی کسب می کنند یک ملت را شاد و غرور ملی را بالا می برد، از نظر روانشناسی هم این مسئله ثابت شده است که افتخارآفرینی یک ورزشکار نشاط اجتماعی را به دنبال دارد.
 
انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...