ورزش سه‌ |
۴ هفته پیش

عرب براقی برخورد را دید پنالتی نگرفت ورزش سه

کد خبر : 1873175 |10 اسفند 1401 ساعت 08:15 |151.9K بازدید |95دیدگاه

جلسه ویژه تیم داوری و ناظر در رختکن وطنی؛

عرب براقی برخورد را دید و پنالتی نگرفت!

به نظر می‌رسد داور بازی نساجی - استقلال، برخورد مهدی‌زاده و قایدی را دیده اما پنالتی تشخیص نداده است.

عرب براقی برخورد را دید و پنالتی نگرفت!

به گزارش "ورزش سه"، بازی این هفتهنساجیواستقلالدر حالی با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید که شاگردان ساپینتو در آخرین دقایق می‌توانستند روی حرکت مهدی قایدی به گل برسند اما این بازیکن در محوطه جریمه روی زمین افتاد تا شانس گلزنی را از دست بدهد و البته داور در موقعیت گرفتن یک پنالتی قرار دهد.

اما امیر عرب براقی، داور وسط این بازی، از این صحنه گذشت و بدون اعلام خطای پنالتی یا تمارض، دستور به ادامه بازی داد. این تصمیم جنجالی او باعث شد تا دوباره موجی از اعتراضات و جنجال‌ها در مورد قضاوت درلیگ برتر ایرانبه وجود بیاید و این بار جبهه آبی‌پوش نسبت به داوری معترض شود.

استقلالی‌ها اعتقاد داشتند که در این صحنه محمدرضا مهدی‌زاده با پای چپ خود مسیر حرکت قایدی را بسته و با ضربه به پای او، این بازیکن را سرنگون کرده و به همین دلیل عرب‌براقی باید این صحنه را پنالتی می‌گرفت.

بعد از پایان بازی، بازار کارشناسی داوری نیز بسیار داغ بود والبته نظرات نیز کاملا در تضاد یکدیگر. گروهی از کارشناسان اعتقاد داشتند که برخوردی رخ نداده، برخی این صحنه را یک پنالتی مسلم دانستند و چند نفر نیز همگام با داور مسابقه، باوجود تشخیص برخورد بین دو بازیکن، ادامه بازی را به عنوان تصمیم درست معرفی کردند.

1807088
در لحظه برخورد مهدی قایدی و محمدرضا مهدی‌زاده، داور بازی کاملا به صحنه نزدیک بود.

با این حال و ساعتی بعد از سوت پایان،انتشار تصاویر آهسته مشخص کرد که در این صحنه پای مهدی‌زاده با مهدی قایدی برخورد داشته و مهاجم استقلال بعد از این برخورد سرنگون شده است. همچنین نکته هویدای دیگر، دید بسیار خوب داور بازی نسبت به این صحنه بود که نشان می‌داد او برخورد بین دو بازیکن را بهتر از هر بیننده و کارشناس تلویزیونی دیده است.

اما آنچه که باعث شد تا عرب‌براقی در این صحنه سوت پنالتی نزند، تشخیص او در برخورد بود. به نظر می‌رسد داور بازی اعتقاد داشت کهدر این صحنه باوجود اینکه پای مهدی‌زاده در صحنه بوده اما خطای پنالتی رخ نداده چرا که این مهدی قایدی بوده که برای برخورد پیشقدم شده و مدافع قصد داشت پای خود را از جلوی ساق قایدی کنار بکشد.احتمالا بنا بر همین دیدگاه و قوانین برخورد پنالتی، او از این صحنه گذشته و باتوجه به اینکه برخورد وجود داشته، تمارض هم نگرفته است.

نکته جالب اینکه در پایان بازی و به رسم معمول همیشگی، ناظر و داوران جلسه ویژه‌ای را در رختکن برگزار کردند تا از طریق تصاویر تلویزیونی صحنه‌های مشکوک این بازی را بررسی کردند که به نظر می‌رسد در این جلسه نیز نظر رضا سخندان به سود عرب‌براقی بوده و این کمک داور سابق جام جهانی نیز تشخیصی مشابه داور بازی داشته است. البته گزارش داور و ناظر، صفحات محرمانه‌ای است که تنها به کمیته داوران خواهد رسید و بعید است در نهایت نیز تصاویر آنها به دست رسانه‌ها برسد.

با این حال بعد از تمام این ماجراها، باید منتظر موضع خداداد افشاریان و کمیته داوران درباره یکی دیگر از بازی‌های جنجالی فوتبال ایران ماند؛ دیداری که با این پنالتی می‌توانست استقلال را هم‌امتیاز پرسپولیس نگه دارد. البته اگر عرب براقی به درستی پنالتی نگرفته باشد، در این صورت او خواهد بود که در جایگاه خود رو سفید می‌شود.

استقلالاستقلال
نساجی مازندراننساجی مازندران
لیگ برتر ایرانلیگ برتر ایران
فوتبالفوتبال
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

استقلالاستقلال

مشاهده برنامه و نتایج استقلال، بازی بعدی استقلال و ویدئو خلاصه بازی های استقلال#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به نظر می‌رسد سردار آزمون امروز در ترکیب اصلی لورکوزن برابر شالکه قرار خواهد گرفت.

15 ساعت پیش

سرمربی سابق فولاد خوزستان صبح امروز در کنار تیم فوتبال رسانه ورزش پا به توپ شد.

15 ساعت پیش

ادمین صفحه اینستاگرام باشگاه استقلال دست به یک اقدام عجیب زده است.

16 ساعت پیش

مجتبی پوربخش مجری سابق تلویزیون به ماجرای حذف استقلال از آسیا واکنش نشان داد و نوشت: حاج اقا فتح اله زاده بعد از عدم پرداخت پول استراماچونی در زمان مشخص و عدم تکمیل مدارک استقلال برای شرکت در آسیا و سوزاندن تمام فرصتها امروز استعفا داد جالبه اول نامه هم نوشته من آن گل برگ‌مغرورم.

11 ساعت پیش

شاگردان پپ گواردیولا در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس شکست سنگینی را به لیورپول تحمیل کردند.

14 ساعت پیش

علی فتح‌الله‌زاده در قسمتی از نامه خود به وزیر ورزش کنایه زده است.

16 ساعت پیش

سید حمید سجادی اظهار کرد: رفع مشکلات بیمه و معیشت ورزشکاران در اولویت برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان است.

13 ساعت پیش

در چارچوب هفته بیست و ششم مسابقات بوندسلیگا، بایرلورکوزن با سه گل شالکه را در هم کوبید.

12 ساعت پیش

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال می‌گوید فتح‌الله‌زاده تنها بود و مدیران نیز جلسات زیادی رفتند تا مشکلات مالی را حل کنند اما کسی کمک نکرد.

17 ساعت پیش

بیشتر...