اکونا پرس |
۱ هفته پیش

برخی به جای نظرات کارشناسی، هجمه سازی میکنند

برخی به جای نظرات کارشناسی، هجمه سازی میکنند

​مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: دولت، مجلس و قوه قضاییه همواره در تلاش اند بازار فولاد را آرام نگه دارند، اما اتفاقاتی که در حالا انجام است زیبنده نیست، انصافا ما در تمام جلسات وزارت صمت با موضوع فولاد دعوت میشویم و نظرات ما شنیده میشود اما تصمیم گیری ها در عمل نشان میدهد تاثیر حداکثری را نداشته است، ما در شیوه نامه بدشناسی داشتیم و با افزایش قیمت جهانی فولاد مواجه شدیم و به جای اینکه برخورد کارشناسی انجام شود، عده ای شروع به فضاسازی کردند و این فضاسازی و هجمه ها به پیچیدگی بازار کمک کرد.

برخی به جای نظرات کارشناسی، هجمه سازی میکنند
به گزارشاکونا پرس،

 حمید‌رضا عظیمیان صبح امروز در نشست خبری بااصحاب رسانهبه مناسبت «سالروز افتتاحفولادمبارکه» گفت:  مصرف عادیگازدر شرایط عادی 10 میلیون متر مکعب است ولی در شرایط فعلی به پنج میلیون مترمکعب رسیده و امکانسوخت جایگزیندر شرایطآلودگی هوارا نداریم و این امر باعث کاهش تولیدفولاد مبارکهشده است.

وی با بیان اینکه در تعیین قیمت ورق صد در صد تابع تصمیماتدولتهستیم، گفت: در این حوزه منافع خاصی نداریم و زمانی که نحوه فروش اعلام شد وزارت صمت تصمیم گرفت همه محصولات داخل بورس گذاشته شود و این تخلفی از سوی فولاد نبوده اما این تصمیم گیری ها سببکاهش قیمت هانشده است.

مدیرعاملشرکت فولادمبارکه تصریح کرد: ما معتقدیم اگر هر بخشی به مسئولین آن بخش سپرده شود بهتر میتوان بازار را کنترل کرد و تصمیمات فعلی خروجی مناسبی نداشته است و اینکه چرا فولاد به مصرف کنندگان واقعی ما نمیرسد سوال خودمان نیز هست. عدم تامین نیاز مصرف کنندگان نشان از اخلال در مدیریت مصرف است نه تولید کننده.

عظیمیان پیرامونمشکلاتتعاونی مسکن برای پرسنل این شرکت گفت: تعاونی مسکن جدای از فولاد مبارکه است و مدیریت دخالتی در این داستان ندارد، اتفاقی که در تعاونیمسکنافتاده است ابهامات زیادی دارد چراکه زمینی که خریداری شده است کاربری غیر از مسکونی دارد و این ابهامات باید برطرف شود تا مشکلات حل شود.

وی افزود: تعاونی مسکن این شرکت در سال های گذشته از خیلی از امتیاز ها بهرمند شده و این روش مدیریت بوده است و این سیاست تغییر نداشته است و ما حامی پرسنل خود هستیم. وزارت صمت بر اساس سامانه «بهین یاب»، برای هر شرکت سهمیه تعیین میکند و اگر هرشخص، بورس خریداری کرد ما طبققانونفولاد در اختیار سهامداران قرار می‌دهیم.

عظیمیان تاکید کرد: فولاد کرمان رقیب فولاد مبارکه نیست و تنها شرکتی که تولید ورق انجام میدهد فولاد مبارکه است و ما در کشور بی رقیب هستیم و تمام حلقه های زنجیره را در خود جای داده ایم و ما درخانوادهفولادی کشور به یکدیگر با چشم رقیب نگاه نمی‌کنیم.

وی با اشاره به بومی بودن کارکنان این شرکت گفت: ۹۹ درصد از کارکنان شرکت فولاد مبارکه بومی هستند و تنها تیم مدیریت شاید بومی نباشند که در انتخاب مدیران شایسته سالاری و تخصص ملاک است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خبرداد: همکاران عزیز، روز گذشته اسلپ با عرض سیصد میلیمتر را تولید کرد و این یک شاهکار در کشور است.

عظیمیان در خصوص هجمه های اخیر برعلیه شرکت فولاد مبارکه گفت: آقای لارگانی مثل همه نمایندگان حق پرسش و انتقاد در مسائل کشور دارند و ماهم پاسخگوی سوالات ایشان بودیم و مجلس هم اگر بخواهد تحقیق و تفحص کند پذیرای ایشان هستیم چراکه همه باید پاسخگوی قانون باشند.

وی ادامه داد: این هجمه‌ها متاسفانه انعکاس خارجی دارند و مشکلاتی هم برای ما در صادرات ایجاد شده است، سال گذشته دوستان ما درفولاد خوزستانیک سری شفاف سازی داشتند که به فاصله دو هفته منجر به تحریم چند شرکت شد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکهاصفهانگفت: این شرکت در امر آلاینده ها به صورت آنلاین رصد می‌شود و ما از این نظارت خرسندیم وسرمایه گذاریهای زیادی در خصوص کنترل آلاینده ها انجام شده است.

عظیمیان تاکید کرد: تحریم شدن فولاد مبارکه فرصتی بود در کنار این تهدید ها و ما اکنون از طلایه داران بومی سازی در کشور به شمار می‌رویم.

وی در خصوص طرح تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه گفت: ذوب آهننسل دوم و مبارکه نسل سوم تکنولوژی دنیا است، مبارکه تصمیم گرفته نسل چهارم تکنولوژی را به کار بگیرد و این پروژه قرار است در سال ۱۴۰۴ به اتمام برسد و تاکنون دو رخداد استارتاپی برگزار شده و ثمرات خوبی را به همراه داشته است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در پاسخ به خبرنگار برنا گفت: دولت، مجلس وقوه قضاییههمواره در تلاش اند بازار فولاد را آرام نگه دارند، اما اتفاقاتی که در حالا انجام است زیبنده نیست، انصافا ما در تمام جلسات وزارت صمت با موضوع فولاد دعوت میشویم و نظرات ما شنیده میشود اما تصمیم گیری ها در عمل نشان میدهد تاثیر حداکثری را نداشته است، ما در شیوه نامه بدشناسی داشتیم و باافزایش قیمتجهانی فولاد مواجه شدیم و به جای اینکه برخوردکارشناسیانجام شود، عده ای شروع به فضاسازی کردند و این فضاسازی و هجمه ها به پیچیدگی بازار کمک کرد.

عظیمیان افزود: پیشنهاد کردیمتنظیم بازاررا در خصوص توزیع ورق های فولادی به شرکت فولاد مبارکه بسپارند چراکه ما و دستگاه های همراه میتوانیم بازار را آرام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه از لحاظ اقتصادی آسیبی از کرونا ندیده است و کم شدن حجم صادرات به سبب افزایش سهم فولاد داخل است، کرونا از ما همکاران عزیزی را گرفت که جای خالی آنان حس می‌شود و گفتنی است افتخار میکنیم بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان تجهیزات برای کنترل کرونا در کشور کمک کرده‌ایم.

 

در حال حاضر تقریبا تمامی مواد اولیۀ فولادسازان شامل سنگ‌آهن کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و قراضۀ آهن از داخل کشور تأمین…

با تشکیل کارگروه فنی متشکل از کارشناسان ایمنی، مکانیک، سیویل، جوش و نقشه‌برداری فولاد مبارکه، عملیات تعویض و ترمیم…#‌اخبار
منبع: اکونا پرس


تبلیغات

مطالب مرتبط

ابتلای مهرداد میناوند به کرونا و شرایط وخیم او همه را نگران کرده است.

4 ساعت پیش

در سایه بیخیالی و حرف های متناقض و بی عملی مسئولان، قیمت تخم مرغ به رغم مازاد تولید درکشور از چند ماه پیش به شدت بالا رفته و همچنان قصد پایین آمدن ندارد اما مسئولان مرتب از کاهش قیمت ها می گویند.

4 ساعت پیش

آلفابت اعلام کرد پروژه اینترنت بالنی« لون» را تعطیل می کند. مدیر ارشد اجرایی شرکت نیز دلیل این امر را عدم کاهش هزینه ها برای توسعه یک کسب وکار بلند مدت اعلام کرد.

4 ساعت پیش

دکتر لطفی پزشک معالج مهرداد میناوند می‌گود که وضعیت اکسیژن او باثبات شده و امیدواری درباره روند درمانش افزایش یافته است.

4 ساعت پیش

بر اساس قانون در صورت ورود جراحات به سر و صورت، باید دیه پرداخت شود که مقدار آن مشخص است.

4 ساعت پیش

سرمربی رئال مادرید به کووید 19 مبتلا شد.

4 ساعت پیش

در ۲۴ ساعت گذشته (جمعه سوم بهمن ماه ۹۹)، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان قزوین شناسایی و ۲۸ نفر نیز در این مدت، بستری شدند.

5 ساعت پیش

یک مرد عربستانی با فریب همسر اولش ادعا کرد دچار بدهی سن�

6 ساعت پیش

صادرات نفت عراق به هند سال میلادی گذشته رشد حدود دو رقمی داشت و کمک کرد عنوان بزرگترین صادرکننده نفت به هند در سال ۲۰۲۰ را حفظ کند اما اگر برجام توسط بایدن احیا شود و نفت ایران به بازار برگردد، ممکن است برای حفظ رشد مشابه در سال ۲۰۲۱ به مشکل بربخورد.

6 ساعت پیش

بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان نزولی شدند.

6 ساعت پیش

محسن تنابنده، بازیگر معروف کشورمان با انتشار این پست ط�

6 ساعت پیش

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچه در تکمیل و شروع بکارِ شورای قیمت گذاری تعلل کنیم به ضرر کشاورزان و تولید محصولات کشاورزی است.

6 ساعت پیش

3 نفر در فنوج توسط افراد مسلح ناشناس به قتل رسیدند. فرما

6 ساعت پیش

رئیس کل بانک مرکزی از روند رو به رشد وضعیت اقتصادی کشور

6 ساعت پیش

مدیری که ماهانه 33 میلیون تومان حقوق بگیرد و مالیات حقوقش بیش از دو برابر دستمزد یک کارگر باشد، چه درکی از خط فقر و حقوق 2 تا 3 میلیون تومانی یک خانوار کارگری با هزینه های سرسام آور دارد؟

7 ساعت پیش