شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

تیر خلاص تامین‌اجتماعی به معافیت‌های بیمه‌ای کشاورزی | شهرآرانیوز

تیر خلاص تامین‌اجتماعی به معافیت‌های بیمه‌ای کشاورزی
بلاغ بخشنامه جدید تامین‌اجتماعی درباره معافیت‌های بیمه‌ای، دغدغه جدید نظام صنفی کشاورزی خراسان‌رضوی است. طبق این بخشنامه، کسی که تاکنون از معافیت بیمه‌ای استفاده نمی‌کرده است، امروز هم نمی‌تواند در فهرست معافیت قرار بگیرد.
ملیحه فلاح | شهرآرانیوز؛این‌بار مشکلات اعضای نظام صنفی کشاورزی در حوزه تامین‌اجتماعی و چالش‌های پیش‌روی فعالیت واحد‌های صنفی گیاهان دارویی، موضوع سی‌وپنجمین جلسه دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان‌رضوی بود. ابلاغ بخشنامه جدید تامین‌اجتماعی درباره معافیت‌های بیمه‌ای، دغدغه جدید نظام صنفی کشاورزی خراسان‌رضوی است. طبق این بخشنامه، کسی که تاکنون از معافیت بیمه‌ای استفاده نمی‌کرده است، امروز هم نمی‌تواند در فهرست معافیت قرار بگیرد، درحالی‌که این بخشنامه مخالف قانون معافیت کارفرمایان کارگاه‌های دارای پنج کارگر و کمتر است.

رئیس دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان‌رضوی درباره این موضوع گفت: تامین منابع یکی از موضوعات اصلی امروز کشور است. ورودی‌ها برای تامین منابع مالی و خروجی‌ها یعنی مصارف و منابع تامین‌اجتماعی با یکدیگر تفاوت دارند. طبق قانون، شرط اعمال معافیت از پرداخت حق بیمه توسط کارفرما، تامین منابع ازسوی دولت یا هر نهاد دیگر است، بنابراین به تصور علی‌اکبر لبافی، رویکرد کنونی سازمان تامین‌اجتماعی باعث کمرنگ شدن بخش کشاورزی از پوشش معافیت‌های بیمه‌ای خواهد شد.
به‌گفته او اگر مجلس این اعداد را در بودجه برای دولت تکلیف کند، این امکان وجود دارد که معافیت‌های بیمه‌ای ادامه یابد. بر این اساس، پیشنهاد پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در بودجه سنواتی دولت را برای پیگیری به مجلس اعلام می‌کنیم.

رئیس دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان‌رضوی در ادامه، به دومین دستورکار این نشست درباره عرضه محصولات کشاورزی در واحد‌های صنفی اشاره کرد و گفت: مجوز برای واحد‌های صنفی گیاهان دارویی را باید اتاق اصناف صادر کند، اما در حوزه نظارت، اتحادیه تعاونی‌های گیاهان دارویی می‌توانند نقش داشته باشند. لبافی ادامه داد: بر این اساس، پیشنهاد می‌کنیم که شناسایی، آموزش، کارشناسی و آزمایش محصولات در حوزه بخش کشاورزی انجام شود، ولی مجوز را حوزه اصناف صادر کند. وی اظهار کرد: در دستورکار نخست نیز قرار شد اعداد مربوط به پرداخت حق بیمه سهم کارفرما را دولت برای کارگاه‌های با کمتر از پنج کارگر در بودجه دولت، لحاظ کند.


#‌اخبار #‌مشهد
منبع: شهرآرانیوز


تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد ـ خانم حسنوند از بانوان فعال خرم آبادی است که طی سال های گذشته با کمک خیران تعداد زیادی از بانوان این شهر را به زیارت امام هشتم علیه السلام آورده است.

لحظاتی پیش

فلسفه و راز آفرینش جن، بنابرآنچه در قرآن کریم آمده، همان است که درباره انسان وارد شده است، یعنی عبادت و پرستش خداوند سبحان.

5 دقیقه پیش

آخرین ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) از وضعیت کیفیت گروه وانت‌های تولیدی داخل در آذرماه سال جاری نشان می‌دهد، علاوه‌براینکه وانت‌ها (این نوع خودروها با تیراژ تولید بالا) نه‌تنها کیفیتی بالاتر از سه ستاره ندارند، بلکه دو مدل آن‌ها در پایین‌ترین سطح کیفیت تولید می‌شوند.

8 دقیقه پیش

باشگاه العربی قطر در پستی اینستاگرامی از زحماتی که مهدی ترابی برای این تیم کشید تشکر کرد.

یک ربع پیش

​در جهان روزانه مدل های جدیدی از خودرو به بازار عرضه می شود که در قبال این خودروها میزان انبوهی لوازم یدکی تولید می گردد .

یک ربع پیش

تندیس بانوی پیشکسوت گلیم هرسین ساخته می شود,علمی سازی و اقتصادی گلیم هرسین وارد فاز عملیاتی می شود,شهرستان هرسین

یک ربع پیش

به طور کلی حرز قسمتی از دعا است که با توسل به یک معصوم برای حفاظت از مؤمنان، در کتاب دعا توصیه شده است.

یک ربع پیش

محمدرضا کرد گفت: با توجه به نیاز مبرم بیماران به خون، اهدای خون بهترین اقدام خیرخواهانه است.

یک ربع پیش

دادگاه عالی آمریکا روز دوشنبه خبر داد که به دادخواستی علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا درباره سوء استفاده از قدرت در دوران ریاست جمهوری وی پایان داده است.

یک ربع پیش

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری گفت: با هماهنگی و پیگیری‌های رگولاتوری، اپراتور‌های تلفن همراه کد‌های دستوری را به منظور کنترل مصرف آزاد اینترنت همراه، تعریف کردند.

نیم ساعت پیش

بیوگرافی جعفر میرفخرایی,پروفسور جعفر میرفخرایی,عدم نظارت بر سلامت عقلی و روانی حکمرانان آسیب های فراوان وهزینه های غیرقابل جبرانی بر کشور و جامعه تحمیل کرده است,عکس جعفر میرفخرایی,

نیم ساعت پیش

مهدی صدرایی نسب از پلمپ و غیر فعال سازی یک باب آرایشگاه مردانه و ۲ باب اغذیه فروشی توسط واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت ایرانشهر خبر داد.

نیم ساعت پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم پارسا حجت‌الاسلام والمسلمین علوی سبزواری را تسلیت گفتند.

نیم ساعت پیش

گروه صنعتی ایران خودرو،‌ طرح پیش فروش یک ساله ه

نیم ساعت پیش

سال گذشته باشگاه استقلال به دلیل اشتباه فاحش یک داور، او را متهم به حضور در شرط بندی کرد.

نیم ساعت پیش