خبرگزاری رضوی |
1 سال پیش

تسریع در حل فصل مطالبات بانکی ایران از عراق اهمیت زیادی دارد رضوی

وزیر امورخارجه:
تسریع در حل و فصل مطالبات بانکی ایران از عراق اهمیت زیادی دارد
به گزارشخبرگزاری رضوی،حسین امیرعبداللهیان در ادامه دیدارهای خود با مقامات و شخصیت‌های سیاسی عراقی، روز پنجشنبه، چهارم اسفند با شیخ همام حمودی، رئیس مجلس اعلای عراق دیدار نمود.
در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان، تشکیل دولت جدید عراق را به رئیس مجلس اعلای عراق تبریک گفته و از مساعی ایشان جهت شکل گیری اجماع در تشکیل دولت قدردانی نمود.
امیرعبداللهیان با تشریح آخرین وضعیت تعاملات سیاسی و اقتصادی، حل و فصل سریع موضوع مطالبات بانکی ایران از عراق را اقدامی مفید برای آینده تعاملات اقتصادی دو کشور دانست.
شیخ همام حمودی نیز در این دیدار، مجلس اعلای عراق را به عنوان شجره طیبه ای، یادگار حضرت امام خمینی (ره) و حمایتهای امام خامنه ای نامیده و تاکید نمود که پس از سقوط صدام، تا ده سال عراق بدلیل اشغال نظامی، جنگ داخلی و داعش، اساساً استقلالی واقعی نداشت و الحمدلله به تدریج به سمت این استقلال مقدس حرکت کرده و بدان دست یافت.
وی تعاملات اقتصادی و بویژه واردات گاز و برق عراق از ایران را بسیار پراهمیت دانسته و خواسته بحق ایران جهت تسویه حساب معوقات بانکی را کاملاً منطقی و سزاوار پیگیری جدی دانست.
دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس جنبش بابلیون
روز پنجشنبه چهارم اسفند ماه، رایان الکلدانی، رئیس جنبش بابلیون به همراه خانم ایفان فائق جابرو، وزیر مهاجرت عراق با حسین امیرعبداللهیان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد دیدار نمودند.
در این دیدار، وزیر خارجه کشورمان، ویژگی سردار سلیمانی در مبارزه با داعش را، احترام و همیت ویژه به اقلیت مذهبی و مسیحیت در عراق دانست.
رئیس جنبش بابلیون در این دیدار، به تشریح اقدامات و خدمات منحصر به فرد سردار سلیمانی به جامعه مسیحیت در عراق پرداخته و تصریح نمود که جامعه مسیحیان عراق، حاج قاسم را متعلق به خود می‌دانند و امنیت خود را مرهون رشادتهای این سردار بزرگ ایران می‌باشند.
امیرعبداللهیان ضمن تشکر از این حق شناسی ارزشمند جامعه مسیحیان عراق، جامعه مسیحیان ایران را از هم میهنان شریف و غیرتمند کشور دانسته و بر تعاملات متقابل مسیحیان ایران و عراق تاکید نمود
دیدار با رئیس حزب اسلامی عراق
در ادامه دیدارهای روز پنجشنبه حسین امیرعبداللهیان با رشید العزاوی، رئیس حزب اسلامی عراق، در محل سفارت کشورمان دیدار و ضمن تاکید بر اهمیت نقش احزاب مختلف در تشکیل دولت جدید عراق، ضرورت اتحاد جریانات مختلف مذهبی، دینی و سیاسی را یادآور شد.
رشید العزاوی در این دیدار ضمن تشکر از وزیر امور خارجه کشورمان نسبت به اهتمام به احزاب عراقی، خاطراتی از توجه ویژه شهید سردار سلیمانی به احزاب و جامعه سنی عراق را بیان نمود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک رسانه آمریکایی مقامات امنیتی واشنگتن و تل‌آویو قرار است درباره برنامه هسته‌ای ایران رایزنی کنند.

نیم ساعت پیش

جشن وصال ۱۱۰ زوج زنجانی عصر امروز سه شنبه با حضور مسئولان و خانواده‌های آنان در محل سبزه میدان شهر زنجان برگزار شد.

یک ربع پیش

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید امروز (سه‌شنبه ۲۹ خرداد) در بازار طلای تهران با تداوم روند نزولی افت ۲۵۰ هزار تومانی داشت و به کانال ۳۹ میلیون تومانی عقب‌نشینی کرد.

نیم ساعت پیش

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پاسخگوی سوالات مردم خواهد بود

یک ربع پیش

مدیرجهاد کشاورزی دلگان گفت: ازاواخر خرداد ماه چین اول حنا در سطح از۵۴۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی دلگان آغاز شده است

یک ربع پیش

تیم ملی ترکیه در شبی که گل‌های بسیار زیبایی به ثمر رساند، سه بر یک گرجستان را شکست داد.

نیم ساعت پیش

در ادامه به موضوع تعطیلی ادارات به دلیل نامطلوب بودن هوا پرداختیم.

نیم ساعت پیش

نماینده محمدباقر قالیباف درباره حواشی سفر به ترکیه صحبت کرد.

13 دقیقه پیش

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: مصرف برق کشور در روز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ با عبور از ۷۳ هزار مگاوات رکورد شکست.

نیم ساعت پیش

بیشتر...