خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

تسریع در حل فصل مطالبات بانکی ایران از عراق اهمیت زیادی دارد رضوی

وزیر امورخارجه:
تسریع در حل و فصل مطالبات بانکی ایران از عراق اهمیت زیادی دارد
به گزارشخبرگزاری رضوی،حسین امیرعبداللهیان در ادامه دیدارهای خود با مقامات و شخصیت‌های سیاسی عراقی، روز پنجشنبه، چهارم اسفند با شیخ همام حمودی، رئیس مجلس اعلای عراق دیدار نمود.
در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان، تشکیل دولت جدید عراق را به رئیس مجلس اعلای عراق تبریک گفته و از مساعی ایشان جهت شکل گیری اجماع در تشکیل دولت قدردانی نمود.
امیرعبداللهیان با تشریح آخرین وضعیت تعاملات سیاسی و اقتصادی، حل و فصل سریع موضوع مطالبات بانکی ایران از عراق را اقدامی مفید برای آینده تعاملات اقتصادی دو کشور دانست.
شیخ همام حمودی نیز در این دیدار، مجلس اعلای عراق را به عنوان شجره طیبه ای، یادگار حضرت امام خمینی (ره) و حمایتهای امام خامنه ای نامیده و تاکید نمود که پس از سقوط صدام، تا ده سال عراق بدلیل اشغال نظامی، جنگ داخلی و داعش، اساساً استقلالی واقعی نداشت و الحمدلله به تدریج به سمت این استقلال مقدس حرکت کرده و بدان دست یافت.
وی تعاملات اقتصادی و بویژه واردات گاز و برق عراق از ایران را بسیار پراهمیت دانسته و خواسته بحق ایران جهت تسویه حساب معوقات بانکی را کاملاً منطقی و سزاوار پیگیری جدی دانست.
دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس جنبش بابلیون
روز پنجشنبه چهارم اسفند ماه، رایان الکلدانی، رئیس جنبش بابلیون به همراه خانم ایفان فائق جابرو، وزیر مهاجرت عراق با حسین امیرعبداللهیان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد دیدار نمودند.
در این دیدار، وزیر خارجه کشورمان، ویژگی سردار سلیمانی در مبارزه با داعش را، احترام و همیت ویژه به اقلیت مذهبی و مسیحیت در عراق دانست.
رئیس جنبش بابلیون در این دیدار، به تشریح اقدامات و خدمات منحصر به فرد سردار سلیمانی به جامعه مسیحیت در عراق پرداخته و تصریح نمود که جامعه مسیحیان عراق، حاج قاسم را متعلق به خود می‌دانند و امنیت خود را مرهون رشادتهای این سردار بزرگ ایران می‌باشند.
امیرعبداللهیان ضمن تشکر از این حق شناسی ارزشمند جامعه مسیحیان عراق، جامعه مسیحیان ایران را از هم میهنان شریف و غیرتمند کشور دانسته و بر تعاملات متقابل مسیحیان ایران و عراق تاکید نمود
دیدار با رئیس حزب اسلامی عراق
در ادامه دیدارهای روز پنجشنبه حسین امیرعبداللهیان با رشید العزاوی، رئیس حزب اسلامی عراق، در محل سفارت کشورمان دیدار و ضمن تاکید بر اهمیت نقش احزاب مختلف در تشکیل دولت جدید عراق، ضرورت اتحاد جریانات مختلف مذهبی، دینی و سیاسی را یادآور شد.
رشید العزاوی در این دیدار ضمن تشکر از وزیر امور خارجه کشورمان نسبت به اهتمام به احزاب عراقی، خاطراتی از توجه ویژه شهید سردار سلیمانی به احزاب و جامعه سنی عراق را بیان نمود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مبلغی معادل یک ماه مستمری در قالب عیدی پرداخت می‌شد، اظهارات سخنگوی شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت حاکی از آن است که هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است.

1 روز پیش

انتشار تصویر تبلیغ عطر گوگوش، خواننده مشهور ایرانی در شبکه‌های اجتماعی موجی از انتقادها را در فضای مجازی برانگیخت تا آنجا که واکنش این هنرمند معروف را به دنبال داشت.

1 روز پیش

کاربران تیک تاک سال گذشته اولین ویدیو از مجموعه ویدیوهای مگی هوسوار (Maggie HusVar) را تماشا کردند.

1 روز پیش

خبرگزاری تسنیم به برخی شایعات درباره کشته شدن یک جوان در کرمانشاه با تیراندازی ماموران نیروی انتظامی واکنش نشان داد.

1 روز پیش

تصویری از محمدرضا حیاتی، گوینده اسبق صداوسیما و همسرش در کنار سیدجواد هاشمی، بازیگر معروف و ژاله درستکار در فضای مجازی پربازدید شده است.

1 روز پیش

تصاویری از آناهیتا افشار، بازیگر نقش «شیرین» در سریال «پوست شیر» در فضای مجازی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

1 روز پیش

بسیاری از ستاره های هالیوود برای دستیابی به شهرت و موفقیت از لذت های زندگی خانوادگی دست می‌کشند.

1 روز پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن تاکید بر ادامه تولید خودرو پارس اعلام کرد: دو محصول پارس و آریسان۲ موفق شدند آزمون ایمنی عابر پیاده را با موفقیت پشت سر بگذارند.

1 روز پیش

خبرگزاری فارس با انتشار تصاویری از جشن و پایکوبی برخی مسافران نوروزی در قالب تور گردشگری از بازداشت عوامل هنجارشکنی در منطقه شهیون دریاچه سد دز در دزفول خبر داد.

1 روز پیش

بیشتر...