خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران به دلیل سرپوش گذاشتن بر ناکامی خود بود ایسنا

حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران به دلیل سرپوش گذاشتن بر ناکامی خود بود

فعال حوزه دانشجویی گفت: پس از طوفان‌الاقصی حمایت قابل‌توجه ایران از حزب‌الله، حماس و جنبش جهاد اسلامی فلسطین از سویی و نیز تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و درخواست جامعه جهانی از رژیم صهیونیستی برای توقف نسل‌کشی در نوار غزه سبب شد تا نتانیاهو برای دستاوردسازی در افکار عمومی اسرائیل تلاشش را برای سرپوش نهادن بر ناکامی خود و گسترش جنگ در جبهه شمالی اقدام غیرقانونی حمله به کنسولگری بکار گیرد.

مجید قاسم کردی، فعال حوزه دانشجویی در گفت‌وگو با ایسنا،با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به دفتر کنسولگری ایران اظهار کرد: اقدامات خصمانه و جنایت‌کارانه رژیم غاصب اسرائیل در طول سال‌های گذشته موضوع تازه‌ای نیست و تخاصم از طرف اسرائیل از طرق مختلف علیه مواضع، اشخاص و اماکن جمهوری اسلامی ایران همواره وجود داشته است.

وی افزود: پس از طوفان‌الاقصی حمایت قابل‌توجه ایران از حزب‌الله، حماس و جنبش جهاد اسلامی فلسطین از سویی و نیز تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و درخواست جامعه جهانی از رژیم صهیونیستی برای توقف نسل‌کشی در نوار غزه سبب شد تا نتانیاهو برای دستاوردسازی در افکار عمومی اسرائیل تلاشش را برای گسترش جنگ در جبهه شمالی با این اقدام غیرقانونی و ناقض حقوق دولت‌ها بکار گیرد.

وی معتقد است رژیم غاصب اسرائیل به جهت تغییر افکار عمومی و نگاه دولت‌ها، سازمان‌ها و مراجع بین‌المللی از اقدامات تروریستی صورت‌گرفته پیرامون تخریب ساختمان کنسولگری و تجهیزات بیمارستان شفا که مخالف قواعد حقوق بین‌الملل و مفاد کنوانسیون‌های ژنو، لاهه، نورنبرگ بوده است، این اقدام ضدبشری را انجام داده است.

کردی با بیان اینکه امروزه تحقق صلح عادلانهٔ جهانی به‌مثابه حلقهٔ مفقوده در چالش‌ها و هنجارهای بین‌المللی است، اظهار کرد: باتوجه‌به نقض کنوانسیون وین ۱۹۶۱ در خصوص روابط دیپلماتیک و عدم پایبندی به تعهدات کنوانسیون ۱۹۶۳ وین در تحقق مسئولیت بین‌المللی، از سازمان‌های بین‌المللی انتظار می‌رود در مقابل چنین اقدامات غیرانسانی و جنایت‌کارانه برخوردی قاطع اتخاذ نموده و با تصمیمات مؤثر، نقش و برنامه ویژه‌ای با پشتوانه حقوقی محکم در جهت جلوگیری از این موضوع داشته باشند.

به گفته وی؛ نهادهای بین‌المللی نظیر شورای امنیت سازمان ملل متحد که از یک سو مورد اجماع جهانی هستند و نظریات و مصوبات آنها لازم‌الاجرا است و از سوی دیگر ابزار و قدرت مقابله با موضوعات نقض‌کننده امنیت و عدالت کیفری بین‌المللی را دارند و همچنین از دبیرکل آن سازمان انتظار می‌رود ضمن واکنش لازم و سریع، اقدامات مؤثر در مقابله با تروریسم را اتخاذ نموده تا ارتکاب اعمال تروریستی توسط دولت‌ها و اعضاء صورت نگیرد.

این فعال حوزه دانشجویی با بیان اینکه تهاجمات وحشیانه این رژیم غاصب در نسل‌کشی مردم مظلوم غزه، کشتار فرماندهان و دیپلمات‌های کشور عزیزمان ایران، وجدان هر انسان بیدار و آزاده را به درد می‌آورد، لذا هم از نگاه بشردوستانه و هم با رویکرد وطن‌پرستی و از سویی بر اساس آموزه‌های دینی و نگاه حقوقی ضروری است، عنوان کرد: به‌عنوان یک تکلیف و وظیفه دینی و انسانی، در مقابله با ظلم و ستم رژیم غاصب و جعلی صهیونیست، در راهپیمایی امسال روز جهانی قدس با همبستگی و اتحادی یکپارچه در محکومیت این نسل‌کشی‌ها، جسارت‌ها و گستاخی‌ها حضوری گسترده، پرشور، باشکوه و همراه بابصیرت افزایی داشته باشیم.

وی افزود: هرچند به درخواست ایران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی نشست‌هایی در دبیرخانه مرکزی این سازمان در جده برگزار کردند؛ اما صرف محکوم‌کردن جنایات دردی از مردم غزه درمان نمی‌کند برخی از کشورهای عربی مسلمان تنها به محکومیت اکتفا می‌کنند و نه‌تنها اقدام عملی انجام نمی‌دهند؛ بلکه چه‌بسا نیاز صهیونیست‌ها از جمله ارزاق و نفت آنها را نیز تأمین می‌کنند.

کردی عنوان کرد: لذا در وهله اول باید هرگونه کمک و ارسال تجهیزات قطع گردد و با متوقف کردن عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی از تمام راه‌ها برای اعمال فشار جهت توقف جنایات رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین استفاده کنند و در مرحله دوم تمام اقدامات دیپلماتیک، حقوقی و بازدارنده ممکن و مؤثر را برای توقف جنایات ضدبشری اسرائیل، این قدرت قائم به اشغالگری، اتخاذ کنند.

کردی با بیان اینکه سیاست‌ها و اقدامات توطئه‌آمیز و تفرقه‌انگیز آمریکا علیه دولت‌های منطقه و اقدامات ضدبشری آن در خاورمیانه سبب شده است در عرصه‌های مختلف ما شاهد پیامدهای منفی این حضور باشیم، عنوان کرد: تحریم‌ها و افزایش فشار اقتصادی، هجمه تبلیغاتی و رسانه‌ای، اختلاف‌افکنی در داخل، ایجاد محدودیت‌های برجامی، فشار حداکثری برای انزوای خاورمیانه از جمله تهدیداتی است که حضور آمریکا در منطقه ایجاد کرده است که در صورت خروج کامل آن از منطقه، شاهد کاهش ناامنی‌ها، تنش‌ها و بحران‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات صهیونیستی نوشت کابینه جنگ رژیم صهیونیستی امروز بعد از ظهر تشکیل جلسه خواهد داد تا درباره نحوه «پاسخ به حمله ایران» گفت‌وگو و رایزنی کنند.

یک ربع پیش

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از تحقق 123 درصدی تعهد اشتغال در این اداره کل خبر داد و گفت: 575 اشتغال در سامانه اشتغال در حوزه صنایع‌دستی خراسان جنوبی در سال گذشته ثبت شده است.

نیم ساعت پیش

امروزه پارتیشن‌های اداری به عنوان یکی از ارکان جدایی‌ناپذیر فضاهای اداری مدرن، نقشی کلیدی در چیدمان و تفکیک فضاها ایفا می‌کنند. کارایی و زیبایی این پارتیشن‌ها تا حد زیادی به یراق‌آلات به کار رفته در آن‌ها وابسته است.

یک ربع پیش

مدافع تیم شمس آذر قزوین به دلیل مصدومیت ادامه فصل لیگ برتر فوتبال را از دست داد.

14 دقیقه پیش

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه صدور مجوز با نمایندگان مجلس نیست که آنها دخالت می‌کنند، گفت: ما قطعا اجازه نخواهیم داد مجوز غیرقانونی برای تخریب طبیعت بکر شمال و محیط زیست صادر شود.

نیم ساعت پیش

نزدیک ظهر از طریق سپاه به پسرم محمد، (برادر دوم مصطفی) زنگ زدند و گفتند مصطفی زخمی شده است، اما برادرش گفته بود که می‌دانم مصطفی شهید شده است. ما آمادگی شنیدن خبر شهادتش را داریم. برادرش تا حدودی در جریان کارهای مصطفی قرار داشت و می‌دانست در کدام جبهه مقاومت فعالیت دارد.

یک ربع پیش

معاون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: مراسم شکرانه تحقق وعده صادق امشب در مساجد سراسر کشور برگزار خواهد شد.

یک ربع پیش

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با قدردانی از سپاه گفت: امروز روز پیروزی امت اسلامی و شکست دشمنان است؛ امروز همه معادلات عالم تغییر کرده است.

یک ربع پیش

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: این استان با موقعیت‌های ممتاز جغرافیایی، نیروی انسانی متخصص، قرار گرفتن در مسیر ارتباطی شمال به جنوب و غرب به شرق، نزدیکی به قطب‌های صنعتی از توانمندی‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

یک ربع پیش

بیشتر...