خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

بازدید شبانه استاندار رئیس کل دادگستری هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس رضوی

بازدید شبانه استاندار و رئیس کل دادگستری هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس
به گزارشخبرگزاری رضوی، مهدی دوستی استاندار هرمزگان به همراه مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان به منظور رسیدگی به امور زندانیان در بازدیدی شبانه به زندان مرکزی بندرعباس رفتند و ضمن استماع درخواست‌های مددجویان و دیدار چهره به چهره با آن‌ها، در خصوص موارد مطرح شده، دستورات لازم را صادر نمودند.

نمایندگان عالی قوای مجریه و قضائیه در استان هرمزگان همچنین در بازدید از بخش های مختلف ندامتگاه بندرعباس از جمله مرکز مانیتورینگ، بند نسوان، سالن ملاقات الکترونیک، هواخوری، کارگاه‌های اشتغال و حرفه آموزی و کانون اصلاح و تربیت، توصیه های لازم را در خصوص رسیدگی به مشکلات مددجویان و ارائه خدمات هر چه بهتر به آنها ارائه کردند.

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این بازدید با اشاره به اهمیت استفاده از مجازات های جایگزین حبس در کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، خاطر نشان کرد: استفاده از پابند الکترونیک در تعیین مجازات توسط قضات و صدور تصمیم نهایی در این خصوص طبق ضوابط و دستورالعمل‌های موجود باید در دستور کار قرار گیرد.

قهرمانی ضمن تأکید بر حفظ کرامت زندانیان، بررسی وضعیت آموزشی، رفاهی و قضایی زندانیان و تسهیل امور ایشان را هدف اصلی از این بازدید عنوان نمود. 

وی بر لزوم توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای سطح کیفی امکانات در زندان بندرعباس با همکاری استانداری هرمزگان نیز تأکید کرد و گفت: ضرورت دارد با رفع نواقص و کمبودها، شرایط مناسب برای ارائه آموزش های لازم و بازاجتماعی شدن مددجویان، بیش از پیش ایجاد شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به فراهم بودن امکان ملاقات آنلاین مددجویان با خانواده هایشان در زندان بندرعباس، اظهارداشت: با راه اندازی سالن ملاقات الکترونیک در این زندان، ضرورت مراجعه حضوری خانواده زندانیان برای دیدار با آن‌ها کاهش یافته است. 

وی تصریح کرد: اجرای این طرح برای نخستین بار در کشور در استان هرمزگان صورت گرفته و پیش نویس دستورالعمل اجرایی آن نیز در این استان تهیه شده است.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های فرهنگی و آموزشی در ندامتگاه مرکزی بندرعباس، افزود: آثار تولیدی مددجویان این زندان بسیار نفیس و ارزشمند است و نیاز به ایجاد یک بازارچه عرضه و فروش صنایع دستی برای این محصولات کاملاً محسوس می باشد.

وی تصریح کرد: زندان مکانی برای اصلاح و تربیت افراد است و می توان با استفاده از نقش مهم گروه های مردم نهاد و خیرین فضایی مناسب برای آموزش و مهارت افزایی مددجویان ایجاد نمود و اندیشه و توان آنها را در مسیر درست هدایت کرد.

گفتنی است؛ در جریان این بازدید که دادستان بندرعباس و تعدادی از مسئولین قضایی نیز حضور داشتند؛ مصطفی کیشانی فراهانی مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان هرمزگان، گزارشی از عملکرد، دستاورد‌ها و برنامه‌های این اداره کل، ارائه نمود.
 


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی به جای همراهی با مدیریت شهری برای رفع مشکلات پیش‌آمده از پی اختلالات عمدی ماه پیش، به زیر سؤال بردن خدمات و تلاش‌های انجام شده می‌پردازند؛ به‌گونه‌ای که انگار شهر دچار مشکلات جدی شده و کارها خوابیده است؛ درحالی‌که می‌توانستند راهکاری برای مشکلات به‌وجود آمده ارائه کنند.

5 ساعت پیش

پسر جوان در جریان اختلاف خانوادگی، پدر زن میانسالش را با ضربه‌های چاقو به قتل رساند.

4 ساعت پیش

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی غرب استان تهران افزود: حمل هرگونه سلاح سرد و گرم توسط شهروندی که مجوز حمل نداشته باشد، ممنوع است و درصورت اخذ مجوز صرفا جهت انجام کار‌های ذکر شده در مجوز باید استفاده شود.

4 ساعت پیش

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از مرز میلک زابل، شیوه جدید قاچاق بنزین با بطری برای انتقال از بالای دیوار مرزی را نشان میدهد

4 ساعت پیش

قیمت اوراق مسکن در ماه‌های ابتدایی سال گذشته افزایش و در سال جاری کاهش داشته است. به طوریکه هر برگ این اوراق در فروردین سال ۱۴۰۰، ۱۴۳ هزار و ۶۰۰ و تسه سال ۱۴۰۱، ۱۳۳ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد.

4 ساعت پیش

​فرماندار خلخال از اهالی روستای اندبیل خواست تا زمان شناسایی این گرگ و یا حیوان شبیه گرگ توسط مامورین حفاظت محیط زیست خلخال مراقبت بیشتری از خود و خانواده خود داشته باشند.

4 ساعت پیش

بعضی از داروها وقتی همراه با غذا مصرف می شوند تاثیر بیشتری دارند به طوری که خون هم بهتر آنها را جذب می کند.در اینجا لیستی از داروهایی که نباید با شکم خالی آنها را مصرف کنید وجود دارند.

4 ساعت پیش

متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه هنگام سکته مغزی بسیاری از سلول‌های مغز بدون داشتن شانس بازسازی، می میرند، گفت: بعد از دیدن علائم سکته مغزی، فرد را باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی برسانید تا آسیب‌های مغزی به حداقل برسد.

4 ساعت پیش

بیشتر...