خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

آمادگی بسیج برای انعقاد قرارداد با متقاضیان استفاده از نیروگاه های خانگی در هرمز اخبار جزایر خلیج فارس اخبار استانها تسنیم Tasnim


آمادگی بسیج برای انعقاد قرارداد با متقاضیان استفاده از نیروگاه‌های خانگی در هرمز

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه این نهاد مجری نیروگاه‌های پنج کیلوواتی خانگی است، گفت: هر متقاضی در جزیره هرمز که بخواهد این نیروگاه‌ها استفاده کند آماده‌ایم که هم با شرکت تولیدکننده و هم مجری این پنل‌ها قرار داد منعقد کنیم.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز جزیره هرمز، سردار محمدزهرایی امروز در مراسم بهره‌برداری از مدرسه کار و اشتغال در جزیره هرمز، اظهار داشت: بسیج سازندگی می‌تواند به تعداد مورد نیاز این پنل‌ها را در اختیار مردم جزیره هرمز قرار دهد.

وی با اشاره به فعالیت صندوق‌های قرض‌الحسنه مشاغل خرد در جزیره هرمز، خاطرنشان کرد: هم اکنون 15 صندوق در همین راستا در این جزیره مشغول فعالیت هستند و اقدامات بسیار خوبی در جهت اشتغالزایی در هرمز انجام دادند.

زهرایی تصریح کرد: با توجه به تبصره 16 تسهیلات چهار درصد تا سقف 150 میلیون تومان برای کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده است و همچنین بر اساس شیوه نامه موجود تسهیلات برای نیروگاه‌های کوچک خانگی نیز در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه این نهاد مجری نیروگاه های پنج کیلوواتی خانگی است، گفت: هر متقاضی در جزیره هرمز که بخواهد این نیروگاه‌ها استفاده کند آماده‌ایم که هم با شرکت تولیدکننده و هم مجری این پنل‌ها قرار داد منعقد کنیم.

زهرایی به اهمیت اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح‌های مرتبط با آن ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم کردن اقتصاد توسط مردم و نمونه آن در جزیره هرمز وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: امروز که در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم کارآفرینان، تسهیل گران و راهبران شغلی جانانه در برابر این جنگ نابرابر به خوبی ایستادگی می‌کنند.

وی تاکید کرد: نشان‌دادن الگوهای اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی در اولویت‌های عملی اقتصادی از برنامه‌های سازمان است.

براساس این گزارش، مدرسه کار و اشتغال جزیره هرمز یک مدرسه چهارکلاسه است که ساختمان آن را بخشداری جزیر تامین کرده و با کمک 100 میلیون تومانی اداره کل امور زنان و خانواده استانداری هرمزگان راه‌اندازی شده است.

مدرسه کار و اشتغال هرمز 60 هنرجو دارد که پس از پایان دوره هنرجویی جذب بازار کار می‌شوند.

انتهای پیام/7558/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...