اقتصاد آنلاین |
1 سال پیش

سرنوشت حضور نظامیان آمریکا در عراق رسیدگی می شود اقتصاد آنلاین

به گزارش المیادین، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که هدف این کشور از حضور نظامی در عراق، بقای دائمی نبوده است.

به گزارشاقتصادآنلاینبه نقل از باشگاه خبرنگاران؛ وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: از یک هیات عراقی به عنوان بخشی از گفت‌وگو‌های راهبردی مستمر بین دو کشور میزبانی خواهیم کرد.

در بیانیه پنتاگون آمده است: حضور نظامی آمریکا در عراق، با شرکای عراقی در دست بررسی است. هدف مأموریت ما در عراق که بر داعش تمرکز داشت، این نبوده است که دائمی باشد.

این بیانیه می‌افزاید: سرنوشت حضور نظامی ما در عراق، در گفت‌وگو با شرکای عراقی مشخص خواهد شد. به گفت‌وگو‌های خود با شرکای عراقی برای حضور نظامی در عراق در چارچوب خدمت به منافع آمریکا ادامه می‌دهیم.

گفت‌وگو‌های راهبردی میان آمریکا و دولت عراق در حالی از ماه‌ها پیش در جریان است که به‌دنبال اقدام واشنگتن در ترور سردار شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، در سال ۹۸، پارلمان عراق حضور نظامی آمریکا در این کشور را علیه امنیت ملی خود برشمرد و قانون اخراج نیرو‌های آن از عراق را تصویب کرد.

در حالی که گروه‌های مقاومت در عراق گفت‌وگو‌های راهبردی با آمریکا در موضوع خروج نیروهای تروریست آمریکایی از این کشور را نتیجه‌بخش نمی‌دانند، قرار است طی روز‌های آتی مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر این کشور، به آمریکا سفر و درخصوص این موضوع و روابط دو جانبه، با مقامات آمریکایی گفت‌وگو کند.

پنتاگون: کمتر از هزار نیروی نظامی در سوریه داریم


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پیش بینی می‌شود دراگان اسکوچیچ مربی کروات پیشین تیم ملی بار دیگر برای کار به فوتبال ایران بر گردد.

7 ساعت پیش

ایرنا نوشت: سایت وزارت اقتصاد،‌ به آدرس اینترنتی www.mefa.ir هک نشده و فعال است.

7 ساعت پیش

رئیس جمهور ایران، ساعتی پیش با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران، از تعدادی از مجروحین اغتشاشات اخیر عیادت کرد.

6 ساعت پیش

عملکرد تیم ملی ایران و اروگوئه از نظرآمار و ارقام در دیدار دوستانه را ببینید.

5 ساعت پیش

موسوی نوشت: «هک شدن حتی یکی از وبسایت‌های رسمی مجلس شورای اسلامی کذب محض است. علاوه بر دسترسی خبرنگاران، فایل اسامی و شماره تلفن نمایندگان نیز از دو سال پیش در رسانه‌ها منتشر شده و این فایل برای ارتباط با نمایندگان و پیگیری مطالبات صنفی در بسیاری از گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.»

5 ساعت پیش

وحید جلال زاده: جان مهسا امینی درست مثل جان مامور نیروی انتظامی و نیروی بسیجی که به شهادت رسیده برای ما عزیز است، اما جنس اتفاقاتی که در خیابان‌ها می‌افتد از جنس مطالبه گری نیست.

6 ساعت پیش

بهادری جهرمی سخنگوی دولت با حضور در بیمارستان‌های حضرت ولیعصر (عج) و شهدای تجریش ضمن عیادت از مجروحان و آسیب دیدگان اغتشاشات اخیر در جریان روند درمان و رسیدگی به وضعیت آنان قرار گرفت.

7 ساعت پیش

بنا بر اعلام اداره حفاظت از محیط زیست آبادان، عصر امروز یکشنبه میزان ذرات آلاینده در هوا به چهار هزار و ۳۹۸ میکروگرم بر متر مکعب یعنی نزدیک ۳۰ برابر فراتر از حد استاندارد است.

6 ساعت پیش

بیشتر...